YIL-KİM Kimya Sanayi yüzde 50 kapasite arttırdı…

KAPAK MANŞET FOTO

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde sanayi tipi boya üretimi yapan YIL-KİM Boya, üretim kapasitesini yüzde 50 arttırdı.

2001 yılından bu yana Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde sanayi tipi boya ve tiner çeşitleri üretimiyle imalat sektörleri başta olmak üzere, ağır sanayi gruplarına hitap eden YIL-KİM Kimya Sanayi Ltd. Şti., yaptığı ek yatırımlarla üretim kapasitesinde yüzde 50 artış sağladı. Firma, günlük 35 ton üretim kapasitesine sahip olan tesisinde sanayi tipi boya üretimi ve tiner çeşitleri üretimi gerçekleştiriyor. 1985 yılından bu yana, sektörde uzun yıllara dayanan tecrübesiyle 2001 yılında kendi işletmesini kuran Mehmet Yılmaz yönetiminde faaliyet yürüten YIL-KİM, boya ve kimya sektöründe önemli aşamalar kaydederek; YIL-KİM Boya, MY Boya, YIL-KİM PLUS ve DEWON tescilli markalarıyla sanayi tipi boya üretimi gerçekleştiriyor.

IMG_7651

ÜRETİM VE SEVKİYAT ALANI

10 BİN METREKARE

IMG_7587

Üretim ve sevkiyat alanının 10 bin metrekarelik bir alandan oluştuğunu söyleyen YIL-KİM Kimya Sanayi Ltd. Şti. Genel Müdürü Mehmet Yılmaz, Kobigündem Dergisi’ne yaptığı açıklamada, “Tesisimizi üretim ve sevkiyat alanımızla birlikte, 10 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa ettik. Üretim hatlarımıza yaptığımız ilave yatırımlarla birlikte mevcut üretimimizi yüzde 50 arttırmış olduk. Son sistem ve teknik tüm detaylara sahip, AR-GE laboratuvarımızı devreye aldık. Renk spektrofotometresi, renk gloos metre, film çizilme direnci ile film kalınlığını ve darbe dayanıklılığını ölçen cihazlarla gerekli test aşamalarından geçirilerek üretim yapmaktayız. Üretimimizin tamamını dünya standardı olan RAL kodlama sistemine göre çalışarak yapıyoruz. Ürün guruplarımız içerisinde ana hatlarıyla, endüstriyel sanayi boya grubu, epoxy ve 2k akrilik grubu, sentetik ve vernik grubu olmak üzere çeşitli gruplarda üretim yapmaktayız” dedi.

ÜRETİM KAPASİTESİNDE

YÜZDE 50 ARTIŞ

IMG_7475

Mevcut üretim kapasitesinde yüzde 50 bir artış sağladıklarının bilgisini veren Mehmet Yılmaz, üretim hatlarına yaptıkları ilave yatırımlarla birlikte günlük 35 ton sanayi boyası üretimi yapabilecek kapasiteye ulaştıklarını belirtti. Yılmaz, “Geldiğimiz aşamada, mevcut üretim kapasitemizde yüzde 50 bir artış sağlayarak, bu artışın önümüzdeki dönemlerde yükseleceğini öngörüyoruz. Ürünlerimizin tamamını bünyemizde oluşturduğumuz tescilli markalarımızla üretiyoruz. YIL-KİM Boya, MY Boya, YIL-KİM PLUS ve DEWON markalarımızla Türkiye’nin her bölgesindeki sanayici ve imalatçı firmalara satışını yapmaktayız. Özellikle çevreye oldukça duyarlı olan 1000 derece ısıya dayanıklı su bazlı sanayi boyaları imalatıyla bölgede tek firma konumundayız. Kurşun içermeyen ve sağlık açısından oldukça önem arz eden bu ürünlerimizle, makine imalatçıları başta olmak üzere, sanayi gruplarının geniş bir kesimine hitap etmekteyiz” şeklinde konuştu.

TOPTAN VE PERAKENDE SATIŞ NOKTALARI 1000 CİVARINDA

IMG_7434

Türkiye geneli 500’ün üzerinde bayilik sistemi oluşturduklarını da ifade eden Mehmet Yılmaz, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Türkiye geneli toptan ve perakende satış noktalarımız ve bayiliklerimizle birlikte 1000 civarında bir satış ağı oluşturduk. Bu doğrultuda ürünlerimizin tamamını Türkiye’nin pek çok sanayi sitelerindeki imalat sektörlerine, satış noktalarımız vasıtasıyla ulaştırıyoruz. Özel sanayi boya imalatı, bin derece ısıya dayanıklı solventsizepoksi boyalar, su bazlı sanayi boyaları ve tiner çeşitleri olmak üzere, ürünlerimizin tamamını tescilli markalarımızla satışa sunuyoruz. Türkiye’nin her bölgesinde imalat yapan, makine ve yedek parça imalatçıları, traktör parçası imalatçıları, tarım makineleri imalatçısı, çelik konstrüksiyon imalatçıları ve sanayide pek çok alanda kullanılan sanayi boyalarımızla geniş bir sanayi kesimiyle olan iş birlikteliğimizi güçlendirerek devam ettiriyoruz.”