Mega Çukurova Kargo,sektörde ilk sıralara yükseldi…

Kargo ve yük taşımacılık sektöründe 51 yılı geride bırakan Mega Çukurova Kargo, Türkiye geneli ilk sıralarda yerini alarak sektördeki başarısını sürdürüyor.

Merkezi Adana’da bulunan Mega Çukurova Kargo, sektörde 51 yıllık tecrübesiyle Türkiye’nin 7 coğrafik bölgesinin yüzde 70’ine hitap ediyor. Kargo ve lojistik sektöründe müşterilerine çözüm ortağı olan Mega Çukurova Kargo, Adana bölgesinde sektördeki liderliğini koruyor. Adana Karataş Yolu üzerinde kargo ve lojistik merkezi bulunan Mega Çukurova Kargo, bundan 51 yıl önce Adana’da Kemal Çelik tarafından kargo ve lojistik hizmetleriyle sektöre giriş yaptı. Gelişen iş hacmine orantılı olarak yatırımlarını sürdüren işletme, Türkiye yapılanmasına ağırlık vererek şubeleşme ve acente çalışmalarını başlattı. Türkiye geneli 40’a yakın acente ve şube sayısıyla binlerce kişiye iş olanağı yaratan Mega Çukurova Kargo, Türkiye geneli sektörde ilk sıralara girmeyi başarmanın yanı sıra, Adana’dan Türkiye’nin 7 coğrafik bölgesine kesintisiz hizmet vererek sektörün yüzde 70’ine hitap etmeyi başardı.

YÜZLERCE ARAÇ FİLOSUNA SAHİP

Adana Merkez’de 1971 yılında nakliyecilikle işe başladıklarını söyleyen Mega Çukurova Kargo Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Çelik, KOBİGÜNDEM Dergisi’ne açıklamalarda bulundu. Adana’da, at arabasıyla şehir içi nakliyecilik yaparak işe başladıklarını anlatan Kemal Çelik, “Süreç içerisinde, kazandığını yatırıma dönüştür mantığı ile hareket ederek ilk 50 NC aracımızı aldık. Yatırımımızın en önemli başlangıcı olan bu girişimimle müşteri ziyaretlerine ağırlık verdim. Hiç unutmam gittiğim her müşteri ziyaretimde bir karanfille bu hizmeti vereceğimi ve sektörde benim de olacağımı hep ifade ettim. Bu çalışmalarımızla iş potansiyelimizi önemli oranda artırdık. 1981 yılında şirketimizi kurarak yerel olan hizmetlerimizi yurt geneline yaymaya başlama sürecini sağlamış oldum. Bu çerçevede gerek araç filomuza ve gerekse altyapı çalışmalarımıza hızla devam kararı aldık. Geldiğimiz aşamada, kazancını yatırıma dönüştür esasıyla yüzlerce araç filomuzla müşterilerimize hizmetlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

KARGO VE TAŞIMACILIKTA SEKTÖRÜN YÜZDE 70’İNE HİTAP EDİYOR

Kargo ve lojistik sektöründe yarım asırlık tecrübeye sahip olduklarını ve Adana’dan Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesine hizmet verdiklerini belirten Kemal Çelik, “Kargo ve lojistik sektöründe 51. yılımızı geride bıraktık. Türkiye’nin tüm bölgelerinde altyapımızı oluşturduk. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Mersin başta olmak üzere, Türkiye geneli 40’a yakın şubeleşme ve acente sayımızı kendi bünyemizde oluşturduk. Yine Türkiye geneli ambarcılık hizmetlerimizle de müşterilerimize çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz. Tüm bu faaliyetlerimizle Türkiye geneli kargo ve taşımacılıkta sektörün yüzde 70’ine hitap eder bir konuma ulaştık. Tüm bölgelerde kesintisiz bir şekilde müşterilerimize hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Kargo ve lojistik sektöründeki uzun yıllara dayanan bu tecrübelerimizle müşterilerimize çözüm ortağı olmaktayız. Türkiye geneli büyük sanayi kuruluşları başta olmak üzere, KOBİ’ler ve diğer pek çok sektörde faaliyet gösteren işletmelerle olan bu iş birlikteliğimizi özenle sürdürmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE GENELİ SEKTÖRDE İLK 5’TE

Kargo ve taşımacılık sektöründe bölgede ilk sırada yer aldıklarını ve Türkiye geneli ise ilk 5’e girdiklerinin bilgisini veren Kemal Çelik, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “200’ün üzerindeki araç filomuz, 40 civarındaki acente ve şube sayımız olmak üzere, teknolojik altyapımızla birlikte sektörde en kaliteli hizmeti vermeye özen gösteriyoruz. Türkiye geneli kargo, lojistik, depolama ve taşıma hizmetlerimizle birlikte, ADR’Lİ araçlarımızla, kimyasal ürün taşıma hizmetlerini de bünyemizde gerçekleştiriyoruz. Bu çerçevede sektörde geniş bir yelpazede faaliyet göstermekteyiz. 51 yılı geride bırakan işletmemiz, sektördeki bu tecrübeleriyle birlikte bölgede ilk sırada, Türkiye geneli ise ilk 5’e girmeyi başardı. Bu bilinçle sektördeki hizmetlerimizi severek yürütmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Ancak bu son dönemlerde neredeyse her gün artan maliyetler, sektörde ciddi sıkıntıları beraberinde getirmiş durumda. Bu açıdan biz de gereken hassasiyeti en doğru biçimde müşterilerimizle paylaşarak karşılıklı çözümlerimizle birlikte hizmetlerimizi sürdürmeye özen gösteriyoruz.”

Ayrıca, Adana’da iş adamı kimliğinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında önemli görevlerde bulunduğunu da belirten Kemal Çelik, açıklamalarında, “Toplumsal, bölgesel sorumluluk bilincine ve duyarlılığına da önem veren bir yapıya sahibim. Bu çerçevede pek çok sivil toplum kuruluşlarında önemli görevlerde bulunarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Yine Adana Büyükşehir Belediyesi ve Seyhan İlçe Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerine özenle devam etmekteyim. Bu açıdan bölgemiz başta olmak üzere, ülkemize ve insanlarımıza olan bu hizmetlerimizle toplumsal duyarlılığımızı sürdürmenin de çok önemli olduğu kanısındayım. Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin her anlamda kalkınması en büyük arzumuzdur” ifadelerine yer verdi.