Çınarlar Geri Dönüşüm’den çöp torbası üretimi…

Uzun yıllardan bu yana plastik geri dönüşüm sektöründe faaliyet yürüten Çınarlar Geri Dönüşüm LTD., son dönemlerde yaptığı 2 milyon dolarlık yeni yatırımıyla çöp torbası üretimine tam hız devam ediyor.

Adana’da plastik geri dönüşüm sektöründe uzun yıllardan bu yana faaliyet gösteren Çınarlar Geri Dönüşüm Plastik San. ve Tic. Ltd. Şti., sektörde başarılı yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Plastik geri dönüşümün yanı sıra, çöp torbası üretim tesisini de devreye alarak sektördeki büyümesini sürdüren işletme, 2 milyon dolar maliyetli yeni tesisinde, bünyesinde oluşturduğu CNRPLAST markasıyla her türlü çöp torbası üretimine devam ediyor. Aylık 2000 ton hammadde üretimi ve 500 ton çöp torbası üretimiyle sektörde başarısını ortaya koyan firma, hammaddeden, mamul üretimine kadar tüm aşamaları bünyesinde gerçekleştirerek entegre bir konumda üretim gerçekleştiriyor.

“CNRPLAST” MARKASIYLA ÇÖP TORBASI ÜRETİYOR

Plastik geri dönüşüm sektöründe babadan çocuklarına geçen bir süreçten geldiklerini ifade eden Çınarlar Geri Dönüşüm Entegre Plastik San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Mustafa Çınar, KOBİGÜNDEM Dergisi’ne bilgiler verdi. Çınar, “Sektörde uzun yıllara dayanan bir öz geçmişe sahibiz. Bu birikimlerimizle birlikte hammaddenin yanı sıra, mamul üretimine de başlamış olduk. Çöp torbası üretim tesisimizi devreye alarak her türlü çöp torbası üretimini yine kendi bünyemizde gerçekleştiriyoruz. Evsel ve endüstriyel çöp torbası üretimlerimizin tamamını kendi markamız olan CNRPLAST olarak üretiyoruz. Bu çerçevede Türkiye geneli pek çok sektöre hitap eden çöp torbası üretimimizle önemli bir aşama kaydetmiş bulunuyoruz” dedi.

YATIRIM MALİYETİ 2 MİLYON DOLARI BULDU

Çöp torbası üretim tesisinin yatırım miktarının 2 milyon dolar olduğunu da belirten Mustafa Çınar, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Yakın dönem içerisinde yaptığımız yatırımlarla çöp torbası üretim tesisimizin toplam yatırım miktarı 2 milyon dolar civarında oldu. Bu yatırımımızla, başta bölge olmak üzere, ülke ekonomimize katma değerler yaratmaya devam ediyoruz. İlerleyen süreçlerde ekonomik şartlara göre yeni yatırımlarımızla birlikte bu katkılarımızı sürdürmeyi hedefliyoruz. Ayrıca bir yıl içerisinde üretimlerimizin tamamında kapasitemizi iki katına çıkarmayı amaçlıyoruz. Bu açıdan faaliyetlerimizi yoğun bir şekilde sürdürerek yeni istihdam alanları oluşturmaya büyük önem veren bir işletmeyiz.”

TÜRKİYE PAZARININ BÜYÜK BÖLÜMÜNE HİTAP EDİYOR

Plastik geri dönüşüm hammaddesi ve çöp torbası üretimiyle Türkiye pazarının büyük bir bölümüne hitap ettiklerini belirten Mustafa Çınar, “Plastik geri dönüşüm hammaddesi ve çöp torbası üretimimizle Türkiye pazarının büyük bir bölümüne hitap etmekteyiz. Avrupa ülkeleri başta olmak üzere diğer farklı ülkelere de ihracatlarımız devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışı pazarlarda CNRPLAST markamızın pazar payını artırmak, öncelikli amaçlarımız arasında yer alıyor” diye konuştu.

KARDEŞLERİN GÜÇ BİRLİĞİ İLE SEKTÖRDE BÜYÜME GÖSTERİYOR

Kardeşlerin güç birliği yönetiminde faaliyet gösterdiklerini de belirten Mustafa Çınar, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Plastik geri dönüşüm sektöründe babadan oğullara geçen bir süreçten geliyoruz. Dolayısıyla sektörde uzun yıllara dayanan bir öz geçmişe sahibiz. Erdal Çınar, Kamil Çınar ve Rıdvan Çınar kardeşler olarak, kardeşlerin güç birliği ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Her birimizin sorumluluk alanları dahilinde kurumsal bir yapıda faaliyet gösteriyoruz. Bu açıdan doğaya karşı duyarlı ve sorumluluk bilinci çerçevesinde plastik geri dönüşüm sektöründeki faaliyetlerimizle ekonomiye katma değerler yaratmaya devam edeceğiz.”