Yeşil Çelik Silo Taşıma Sistemleri,sektörde tecrübesini konuşturuyor…

Tahıl kurutma makineleri ve çelik silo, taşıma ve aktarma sistemleri imalatında tecrübesiyle adından söz ettiren Yeşil Çelik Silo Taşıma Sistemleri, sektörün güçlü firmalarıyla iş birlikteliğini sürdürerek başarılarına yenilerini ekliyor.

Adana YETSAN Sanayi Sitesi’ndeki işletmesinde çelik silo taşıma ekipmanları ve aktarma sistemleri üretimi ve montajı yapan Yeşil Çelik Silo Taşıma Sistemleri, 2016 yılından bu yana sektörde faaliyet yürütüyor. Tahıl kurutma ve çelik silo taşıma sistemleri sektöründeki yaklaşık 15 yıllık tecrübesiyle kendi işletmesini kuran Erman Hakyemez, 2016 yılından bu yana çelik silo ve tahıl kurutma tesisleri imalatı yapan sanayi kuruluşlarıyla birlikte Türkiye’nin her bölgesinde yüzlerce tesisin taşıma sistemlerine imza atıyor. Saatte 20 tondan 250 tona kadar taşıma sistemleri imalatı ve montajıyla sektörde ilerleme kaydeden firma, geldiği aşamada ulusal ve uluslararası markalaşan firmalarla yaptığı partnerlik anlaşmasıyla da gücüne güç katıyor.

POLEKS DRY MARAKASIYLA FAALİYETLERİNİ BİR ÜST AŞAMAYA TAŞIDI

Tahıl taşıma ve aktarma sistemleri üretimiyle, tahıl kurutma makineleri ve çelik silo imalatı yapan büyük sanayi kuruluşlarıyla birlikte faaliyet gösterdiklerini belirten Yeşil Çelik Silo Taşıma Sistemleri İşletme Sahibi Erman Hakyemez, KOBİGÜNDEM Dergisi’ne açıklamalarda bulundu. Sektörde ulusal ve uluslararası markalaşan firmalarla partnerlik yaparak güçlü bir konuma geldiklerini vurgulayan Erman Hakyemez, “Özellikle 2019 yılının temmuz ayından itibaren POLEKS DRY markalı tahıl kurutma makineleri imalatı yapan ulusal ve uluslararası pazarlarda isim yapmış Metçağ Makine Ltd. Şti. ile gücümüze güç kattık. Türkiye’nin 81 ilinde ve dünyanın yaklaşık 40 ülkesinde faaliyet yürüten POLEKS DRY markalı yüzlerce tahıl kurutma tesisi projelerini dünya ve Türkiye çiftçilerinin hizmetine sunan POLEKS DRY ile faaliyetlerimizi bir üst aşamaya çıkarmayı başardık. Bu çerçevede POLEKS DRY yönetimi Burhan Tetik, Çağlar Polat ve tüm personellerine şükranlarımızı sunarız” dedi.

YÜZLERCE TESİSİN TAŞIMA SİSTEMLERİNİ KURDU

Taşıma ve aktarama sistemleri üretimiyle özel sektör ve devlet destekli yüzlerce tesis projelerinde taşıma sistemlerini başarıyla tamamladıklarını ifade eden Erman Hakyemez, “2016 yılından bu yana sektörde yapılan yüzlerce tesisin taşıma sistemlerini tamamlayarak çiftçilerimizin hizmetine sunduk. Metçağ Makine, POLEKS DRY marksıyla birlikte Türkiye’nin her bölgesinde bulunan pek çok kurumsal işletmelere önemli hizmetler verdik. 2Y Tarım ürünleri tesisi, MES Yağ grubu Bandırma tesisi, Nergiz Tarım LİDAŞ, Beyaziler Tarım, Ulidaş Tarım gibi kurumsal işletmeler, bunlardan birkaçı” diye konuştu.

2021 YILINI BAŞARIYLA TAMAMLADI

2021 yılını olumlu sonuçlarla tamamladıklarını belirten Erman Hakyemez, “Yaklaşık 40 farklı ülkede faaliyet gösteren POLEKS DRY markalı tahıl kurutma tesis projelerinin Irak, Azerbaycan, Moldovya, Ukrayna ve Makedonya tesislerinin taşıma ve aktarma sistemlerine imzamızı attık. Öncelikle bu projelerde bizden desteğini esirgemeyen Metçağ Makine yönetimine ve yatırımlarında tercihlerini bizden yana kullanan kıymetli müşterilerimize şükranlarımızı belirtmek isterim. Bu bağlamda, 2021 yılını olumlu sonuçlar ve başarılarla tamamlayarak geride bıraktık” ifadelerini kullandı.

Yeşil Çelik Silo Taşıma Sistemleri üretim altyapısıyla ilgili bilgi de veren Hakyemez, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “İşletmemizde tahıl taşıma sistemlerinde elavatörler, zincirli konveyörler, u tipi ve tüp helezonlar olmak üzere imalat yapmaktayız. Yaptığımız bu imalatlarla Türkiye ve dünya çiftçilerine hizmet veriyoruz. Çelik silonun bütün taşıma sistemlerini bünyemizde üretmenin yanı sıra, yedek parça, teknik hizmet ve teknik desteklerimizle de müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeye özen gösteriyoruz. Sektördeki güçlü referanslarımız olan büyük sanayi kuruluşlarıyla birlikte Türkiye ve dünya çiftçilerine hizmet vermeye devam edeceğiz.”