ÜNALLAR MAKİNA’dan 28’lik Plastik Kauçuk Zemin Kaplama Makinesi…

IMG_5070

Plastik Kauçuk Zemin Kaplama Makinesi’nde bir üst aşamaya geçen Ünallar Makina, 28’lik Plastik Kauçuk Zemin Kaplama Makinesi imalatıyla sektörde başarı grafiğini yükseltti.

Adana’da hidrolik pnömatik ve makine imalat sektöründe faaliyet yürüten Ünallar Makina LTD., imalatını yapmış olduğu Plastik Kauçuk Zemin Kaplama Makinesi imalatında bir üst aşamaya geçerek, kapasitesinde önemli bir artış sağladı. Firma, 28’lik Plastik Kauçuk Zemin Kaplama Makinesi’yle, Irak ve İran’a ilk ihracatını da gerçekleştirdi.

44 YILLIK TECRÜBE

Adana Metal Sanayi Sitesi’ndeki işletmesinde faaliyet yürüten Ünallar Makina LTD., sektörde 44 yıllık bir tecrübeyle çalışmalarını sürdürüyor. 2017 yılı başlarında kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atan firma, Ünallar Makine Hidrolik Pnömatik İmalat İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak sektörde faaliyetlerine devam ediyor.

ZEMİN KAPLAMA MAKİNESİNDE KAPASİTE ARTIRDI

IMG_6760

Uzun yıllardan bu yana makine imalat sektöründe faaliyet yürüttüklerini söyleyen Ünallar Makine LTD. İşletme Sahibi Murat Okur, KOBİGÜNDEM Dergisi’ne yaptığı açıklamada, “1973 yılından bu yana imalat sanayi sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Süreç içerisinde mevcut işlerimizin yanı sıra, yaptığımız Ar-Ge çalışmalarıyla birlikte makine imalatına da başladık. 2017 yılı başlarında bu hedefimizi gerçekleştirerek, ‘Plastik Kauçuk Zemin Kaplama Makinesi’ imalatıyla ilk startımızı vermiş olduk. Bu alanda gelen yoğun taleplerle birlikte makine parkurumuzu güçlendirerek seri üretime geçiş yaptık. Geldiğimiz süreçte Plastik Kauçuk Zemin Kaplama Makinesi imalatında kalıp tipi tek parça olan, PLC pano ve üstten basmalı olan 28’lik zemin kaplama makinesinde kapasite artırmış olduk. Her 10 dakikada bir 28 kalıp üretimi yapan bu makineyle önemli bir aşama kaydettik” dedi.

TALEP HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

IMG_6786

Plastik Kauçuk Esnek Zemin Kaplama Makinesi’yle ilgili taleplerin arttığını ifade eden Murat Okur, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “2017 yılı içerisinde gelen taleplerle Kuzey Irak, Erbil ve İran başta olmak üzere ilk ihracatımızı gerçekleştirdik. Yine yurt içerisinden gelen taleplerle de imalatlarımızı Türkiye’nin çeşitli bölgelerine gönderdik. Zemin kaplamada 400×400 milimden başlayan ve bir metreye kadar olan çeşitli ebatlarda yapmış olduğumuz makine imalatlarımızla üretim gerçekleştirmekteyiz. Altıgen kauçuk, kare kauçuk ve pazıl kauçuk zemin kaplama işlemlerini gerçekleştiren bu makinelerimizle; belediyeler, müteahhitler ve inşaat sektörü başta olmak üzere; oyun parkları, spor salonları gibi pek çok sektöre hitap ediyoruz.”

SANAYİ GRUPLARINA DA HİTAP EDİYOR

IMG_6802

Çimento, makine sanayi, iş makineleri, tekstil, hurda ve geri dönüşüm makineleri imalatı yapan firmalar başta olmak üzere, ağır sanayi guruplarına da hitap ettiklerini vurgulayan Murat Okur, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Hidrolik güç ünitesi, hidrolik silindirler, kauçuk pres makineleri, yatay ve dikey hurda presi makineleri imalatını yapmaktayız. Ayrıca bakım onarım işlerini de yine kendi bünyemizde yürütmekteyiz. Özellikle bölgede pres makineleri imalatında tek firma konumunda olduğumuzu belirtmek isterim. Bu imalatlarımızla da büyük çoğunlukta ağır sanayiye hitap ediyoruz.”