ÜNALLAR MAKİNA LTD. üretim programını genişletti…

ÜNALLAR MAKİNA MURAT OKUR KAPAK MANŞET

Uzun yıllardan bu yana hidrolik, pnömatik imalatlarıyla büyük sanayi kuruluşlarına hitap eden Ünallar Makina, gelen talepler doğrultusunda üretim programını genişletti.

Adana Metal Sanayi Sitesi’nde hidrolik pnömatik imalatlarıyla sanayi kuruluşlarına ve pek çok sektöre hitap eden Ünallar Makina Ltd. Şti., süreç içerisinde müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda imalat çeşitliliğini artırdı. Kauçuk zemin kaplama makinesi, kauçuk merdiven kaplama makinesi, fırın köprüsü, pres makineleri, baraj açma ve kapama üniteleri, hidrolik silindirler, hidrolik blok tasarım ve imalatlarını bünyesinde gerçekleştiren firma; gelen talepler doğrultusunda paketleme tartım bunkeri, çatik kompresörü, rulo ve miller ve hidrolik yük asansörleri ve lastik granül hattı olmak üzere, çeşitli imalatlarıyla Türkiye geneli müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

LASTİK GRANÜL HATTI TESİSİ İMALATINA BAŞLADI

HABER İÇERİSİNDE 5 GRUPTAN BİR FOTO
HABER İÇERSİNDE 6 GRUPTAN BİR FOTO

Türkiye geneli faaliyet yürüten pek çok sanayi kuruluşlarından önemli taleplerin geldiğini belirten Ünallar Makina Ltd. Şti. Genel Müdürü Murat Okur, KOBİGÜNDEM Dergisi’ne açıklamalarda bulundu. Okur, gelen talepler doğrultusunda üretim gerçekleştirdiklerini belirterek, “Yakın dönem içerisinde firmamızın ihale sonucu almış olduğu lastik granül hattı tesisi imalatına başladık. 2 milyon TL maliyetli bu projenin imalatını ve kurulum aşamasını ivedi bir şekilde tamamladık. Bu projeyle kullanılmış hafif araç, ağır araç ve iş makineleri lastiklerini bu tesisimizle granül haline getirip, geri dönüşüme kazandırmış oluyoruz. Hazırlamış olduğumuz lastik granül hattı tesisi, pek çok aşamadan oluşuyor. Kendi içerisinde yaklaşık 10 aşamadan oluşan ve birbirini tamamlayan ileri teknolojik sistemlerle donatılan bu tesisle, kullanılmış ve atıl durumda olan araç lastiklerini granül haline getirerek önemli bir katma değer yaratmayı sağlamış olacağız. Bu çerçevede yeni imalatımız olan lastik granül hattı tesisimizi müşterilerimizin hizmetine sunarak ekonomiye katma değer yaratmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.

HİDROLİK YÜK ANSÖRLERİ İMALATINA BAŞLADI

HABER İÇERİSİNDE BİR FOTO BU GRUPTAN

Hidrolik yük asansörleri imalatında 15 ton kapasiteye kadar üretim yapabildiklerini ifade eden Murat Okur, açıklamalarının devamında, “Hidrolik yük asansörleri imalatımızda iki, üç ve altı tona kadar kaldırma kapasiteli hidrolik yük asansörleri üretimini tamamlayarak müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Büyük sanayi kuruluşlarına yapmış olduğumuz hidrolik yük asansörlerimizle de ilgi çekmeye başladık. Üçer ton kapasiteli 4 adet hidrolik yük asansörlerini PEUGEOT ÖZTEK’in hizmetine sunmuş olduk. Bununla birlikte büyük sanayi kuruluşlarından hidrolik yük asansörleri talebi artmaya başladı. Önümüzdeki yakın bir süreçte müşteri portföyümüz içerisinde bulunan çok değerli sanayi kuruluşlarından gelen hidrolik yük asansörleri üretimini tamamlayarak hizmetlerine sunmuş olacağız. 15 tona kadar kaldırma kapasitesine sahip olan hidrolik yük asansörleri imalatlarımızda çeşitli tonajlarda üretim yapmaktayız” diye konuştu.

ÜRETİM PROGRAMI ARTTI

HABER İÇERİSİNDE 3 GRUPTAN BİR FOTO

Ayrıca gelen talepler doğrultusunda imalat çeşitliliğini de önemli oranda artırdıklarını ifade eden Murat Okur, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Adıyaman Çimento’dan gelen REKÜPARATÖR imalatımızı tamamlamış olduk. 3.5 mt x 11 mt ebatlarındaki REKÜPARATÖRÜ müşterimizin hizmetine sunduk. Yine kauçuk zemin kaplama makinesi, kauçuk merdiven kaplama makinesi, fırın köprüsü, pres makineleri, baraj açma ve kapama üniteleri, hidrolik silindirler, hidrolik blok tasarım ve üretimleriyle de imalat çeşitliliğimizi artırmış olduk. Gelen talepler doğrultusunda paketleme tartım bunkeri, çatik kompresörü, rulo ve miller gibi imalatlarımızla da müşterilerimize hizmet vermeye başladık. Özellikle kauçuk zemin kaplama makinesi üretiminde 2019 yılı içerisinde; 20’lik kalıp, 28’lik kalıp, 30’luk kalıp ve 32’lik kalıp olmak üzere toplam 32 adet üretim gerçekleştirdik. Alt ve üst kısmından basmalı zemin kaplamada 400×400 milimden başlayan ve bir metreye kadar olan çeşitli ebatlarda kauçuk zemin kaplama makinesi imalatlarının yanı sıra, lastik granül hattı tesisi imalatlarımızla da üretim programımızı artırdık.”

TÜRKİYE GENELİ SANAYİ KURULUŞLARINA HİTAP EDİYOR

HABER İÇERSİNDE 8 GURUPTAN BİR FOTO

2018 yılında ilk ihracatı gerçekleştirdiklerini ve Türkiye geneli ise müşteri portföyünü hızla büyüttüklerini ifade eden Murat Okur, “2018 yılında gerçekleştirdiğimiz ilk ihracatımız ve Türkiye geneli hızla artan müşteri portföyümüzle birlikte, büyük sanayi kuruluşlarıyla da çalışmaya başladık. Bunlar içerisinde soda sanayi ve çimento fabrikaları başta olmak üzere, çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Lastik granül hattı tesisi, paketleme tartım bunkeri, çatik kompresörü, rulo ve miller gibi imalatlarımızla büyük sanayi kuruluşlarına hizmet vermeye başlayarak müşteri memnuniyetini de artırmış olduk. Yine hidrolik pompa, hidro motor grupları ve hidrolik piston imalatlarımızın yanı sıra tamir bakım ve teknik servis hizmetlerimizle de müşterilerimize çözüm ortağı olmaya çalışıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.