ÜNALLAR MAKİNA imalat çeşitliliğini artırdı…

IMG_8575

Adana’da hidrolik, pnömatik imalatıyla makine imalat sektörlerine hitap eden Ünallar Makina, ürün çeşitliliğini artırarak faaliyet alanını genişletti.

Ünallar Makina, 1998 yılından bu yana Adana Yeni Sanayi Sitesi’nde hidrolik ve pnömatik üretimiyle sektörde uzun yıllara dayanan iş deneyimiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Sektörde yaklaşık 45 yıllık bir tecrübeye sahip olan Ünal Okur tarafından kurulan Ünallar Makina Ltd. Şti., Murat Okur yönetiminde çalışmalarını sürdürüyor. Hidrolik ve pnömatik üretiminin yanı sıra, yaptığı yeni yatırımlarla birlikte imalat çeşitliliğini artıran firma, diğer sektörlere de hitap etmeye başladı. Sanayi grupları başta olmak üzere inşaat sektörlerine yönelik de üretime başlayan firma, Türkiye geneli adından söz ettirmeyi başarıyor.

İMALAT ALT YAPISINI GÜÇLENDİRDİ

IMG_8531

Adana Yeni Sanayi Sitesi’ndeki tesisinde hidrolik, pnömatik, makine ve yedek parça imalatı yaptıklarını söyleyen Ünallar Makina Ltd. Şti. işletme sahibi Murat Okur, Kobigündem Dergisi’ne açıklamalarda bulundu. Okur, “Hidrolik ve pnömatik imalat sektöründe uzun yıllara dayanan bir geçmişimiz bulunuyor. Süreç içerisinde teknolojiyi yakından takip ederek, imalat alt yapımızı yeniledik. Muhtelif tezgahlarımızın yanı sıra, yeni ilave tezgahlarımızla birlikte imalat alt yapımızı da güçlendirmiş olduk. Teknik kadromuzu genişleterek, gelen taleplere yanıt verebilir bir konuma ulaştık. Bu çerçevede bölgesel bazda yürüttüğümüz faaliyetlerimizi bir üst aşamaya çıkararak ulusal ve ulusalar arası pazarlara girmeyi sağlamış olduk” dedi.

ÜRÜN GRUBUNU ARTIRDI

IMG_8545

İlave yatırımlarla birlikte ürün gruplarında önemli bir aşamaya geçtiklerinin bilgisini de veren Murat Okur, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “İmalatını yapmış olduğumuz ürün gruplarımızda önemli oranda bir artış sağladık. Üretim programımızda hidrolik silindirler, hidrolik dişli pompalar, hidrolik pistonlu pompalar, hidrolik güç üniteleri, honlanmış boru ve krom miller, dikey hidrolik pres makineleri, yatay hidrolik pres makineleri, hidrolik makineleri ve hidrolik yük asansörleri olmak üzere üretim yapıyoruz. Bu imalatlarımızla bölgede ağırlıkta olmak üzere, Türkiye geneli sanayi gruplarının tamamına hitap ediyoruz.”

MAKİNE İMALATI DA YAPIYOR

IMG_6764

Ayrıca gelen talepler doğrultusunda makine imalatı da yaptıklarını belirten Murat Okur, “Kauçuk zemin kaplama makinesi, kauçuk merdiven kaplama makinesi, fırın köprüsü, pres makineleri, baraj açma ve kapama üniteleri ve hidrolik silindirleri ve hidrolik blok tasarım ve imalatlarını yapmış olduk. Özellikle kauçuk zemin kaplama makinesinde 20’lik kalıp, 28’lik kalıp, 30’luk kalıp ve 32’lik kalıp olmak üzere üretimini gerçekleştiriyoruz. Alt ve üst kısmından basmalı seçeneklerle imalatını yapmış olduğumuz kauçuk zemin kaplama makinesinin, yurt içi ve yurt dışı pazarlara satışını yapıyoruz. Zemin kaplamada 400×400 milimden başlayan ve bir metreye kadar olan çeşitli ebatlarda kauçuk zemin kaplama makine imalatını gerçekleştiriyoruz. Bu makinelerimizle; belediyeler, müteahhitler ve inşaat sektörü başta olmak üzere; oyun parkları, spor salonları gibi pek çok sektöre hitap ediyoruz” şeklinde konuştu.