ULUIŞIK Plastik LTD. aylık üretim kapasitesini 250 tona çıkardı…

Plastik sektöründe poşet üretimi ile Türkiye geneli dikkat çeken ULUIŞIK Plastik, son dönemlerde yaptığı yeni yatırımlarla aylık üretim kapasitesini 250 tona çıkardı.

2010 yılından bu yana Adana’da her ebatta baskılı, baskısız poşet ve çanta üretimi yapan ULUIŞIK Plastik San. ve Tic. Ltd. Şti., üretim kapasitesini artırmanın yanı sıra, fabrika kapalı alanını da 3500 metrekareye çıkardı. Son dönemlerde üretim hatlarına yaptığı 1.5 milyon dolar maliyetli ek yatırımla birlikte üretim hatlarını güçlendiren işletme, ürün çeşitliliğini artırarak, yurt içi pazarın yanı sıra Avrupa ülkelerine de ihracat yapamaya başladı. Bünyesinde oluşturduğu MERT PLAST, IŞIK PLAST ve VİM PLAST markalarıyla dünyaya açılan işletme; baskılı, baskısız mağaza ve market poşetleri, çöp poşetleri, endüstriyel poşetler, F2 naylon torbası ve dürüm altı poşeti olmak üzere geniş bir yelpazede üretim gerçekleştiriyor.

AVRUPA ÜLKELERİNE İHRACATA BAŞLADI

Türkiye pazarının yanı sıra yakın dönem içerisinde ihracata başladıklarını söyleyen ULUIŞIK Plastik LTD. Genel Müdürü Vedat Uluışık, KOBİGÜNDEM Dergisi’ne yaptığı açıklamada, “Sektörde Türkiye geneli geniş bir yelpazede hizmet veriyoruz. Üretim hatlarımıza yaptığımız ilave yatırımlarla birlikte yurt dışı piyasalara açıldık. Özellikle endüstriyel çöp poşeti üretimimizle, yakın dönem içerisinde Avrupa ülkelerine ihracata başladık. Yurt içi piyasada ise bünyemizde oluşturduğumuz satış noktalarımızla birlikte yurt geneli faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz” dedi.

ÜRETİM KAPASİTESİNİ AYLIK 250 TONA ÇIKARDI

Fabrika kapalı alanını 3500 metrekareye çıkardıklarını ve üretim altyapısına yaptıkları yeni yatırımlarla birlikte üretim kapasitesini aylık 250 tona çıkardıklarını ifade eden Vedat Uluışık, sektörde uzun yıllara dayanan bir özgeçmişten geldiklerini belirterek, “2010 yılından bu yana kendi işletmemizi kurarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Geldiğimiz aşamada yeni yatırımlarımızla birlikte aylık üretim kapasitemizi 250 tona, fabrika kapalı alanımızı da 3500 metrekareye çıkardık. Bu çerçevede üretim hatalarımızı bir çatı altında toparlayarak entegre bir konumda üretimlerimiz devam ediyor” açıklamasında bulundu.

BİR MİLYON 500 BİN DOLARLIK YATIRIM

Üretim altyapısını 1 milyon 500 bin dolarlık yatırımla tamamladıklarını vurgulayan Vedat Uluışık, yaptıkları ilave yatırımlarla altyapıyı daha da güçlendirdiklerini söyledi. Mevcut üretim hatlarına naylon torba üretim makinesi, naylon torba kesim makinesi ve C5 dürüm altı makinelerini eklediklerini belirten Uluışık, ürün çeşitliliğini artırmanın yanı sıra, üretim programında da çeşitliliğin arttığını dile getirdi. Vedat Uluışık, “Ana hatlarıyla her ebatta baskılı, baskısız atlet kilogramlık adetli poşetler, her ebatta baskılı, baskısız naylon torba grubu, her ebatta baskısız torbalar, çöp poşetleri grubu, endüstriyel poşet, ayrıştırıcı atık torbaları, kulplu ve çanta taşıma poşetleri, baskılı atlet poşetleri ve dürüm altı poşeti olmak üzere geniş bir üretim programıyla faaliyet gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

KENDİ MARKALARINI OLUŞTURDU

Bünyelerinde oluşturdukları MERT PLAST, IŞIK PLAST ve VİM PLAST olmak üzere kendi marklarını oluşturduklarını da belirten Vedat Uluışık, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Müşteri talep ve istekleri doğrultusunda kendi markalarımızı oluşturduk. MERT PLAST, IŞIK PLAST ve VİM PLAST olmak üzere kendi markalarımızla müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Üretimimizin yüzde 80’ini yurt içi piyasaya, yüzde 20’sini ise Avrupa ülkelerine ihraç ediyoruz. Bu çerçevede her yıl düzenlen Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’na katılım sağlamış olduk. 20-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen fuarda sektörün iyileriyle bir arada yer aldık. Dünyaca takip edilen ve pek çok ülkeden gelen, sektörü iyi bilen insanların katılımıyla olumlu görüşmeler yaptık. Bu çerçevede yapacağımız çalışmalarla mevcut ihracat payımızı artırmayı öngörüyoruz. Bu açıdan öncelikle yurt içinden ve yurt dışından standımızı ziyarete gelen tüm müşterilerimize ve ayrıca yeni bağlantılara vesile olan yeni müşterilerimize şükranlarımızı sunuyor, sağlıklı günler ve işlerinde bereketli kazançlar diliyoruz.”