ULUIŞIK Plastik LTD., Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nda ürünlerini sergiledi…

KAPAK MANŞET

Yaklaşık 10 yıldan bu yana plastik sektöründe poşet üretimi yapan ULUIŞIK Plastik, 25. Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nda ürünlerini görücüye çıkardı.

Adana’da her ebatta baskılı, baskısız poşet ve çanta imalatı yapan ULUIŞIK Plastik San. ve Tic. Ltd. Şti., 10. yılını geride bırakmanın gururunu yaşıyor. Plastik poşet ve çanta üretimi sektöründe, bünyesinde oluşturduğu satış noktalarıyla birlikte yurt genelinin tamamına hitap eden firma, ileri teknolojik makine parkuruyla üretim yapıyor. Adana Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’ndeki üretim tesisinde baskılı, baskısız mağaza ve market poşetlerinin yanı sıra çöp poşetleri ve F2 naylon torbası üretimini gerçekleştiren ULUIŞIK Plastik, bu çerçevede 25. Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’na katılım sağlayarak uzun yılların getirmiş olduğu tecrübeyle pek çok ulusal ve uluslararası görüşmeler gerçekleştirdi. Firma, böylelikle ilk ihracatını yaptı.

AVRASYA AMBALAJ İSTANBUL FUARI OLUMLU OLDU

IMG_5021

İstanbul’da 23-26 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nı olumlu sonuçlarla geride bıraktıklarını söyleyen ULUIŞIK Plastik LTD. Genel Müdürü Vedat Uluışık, KOBİGÜNDEM Dergisi’ne yaptığı açıklamada, sektörle alakalı olan Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’na ilk kez katılım sağladıklarını belirterek, “Uzun yılların vermiş olduğu birikimlerimizi ve ürünlerimizi burada sergilemiş olduk. Ulusal ve uluslararası pek çok katılımcılarla aynı platformda yer almak bir ayrıcalık. Fuar süresince standımızı ziyaret eden dostlarımızın yanı sıra PAGEV Başkanı’mız Yavuz Eroğlu ve ekibi de bizleri onurlandırdı. Başta Yavuz Eroğlu’na ve dostlarımıza bu nazik davranışlarından dolayı şükranlarımızı belirtiyoruz” dedi.

YÜZLERCE GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİ

IMG_5062

Avrasya Ambalaj İstanbul Fuar sonuçlarının, yüzde 80’inin ihracata dayalı olduğunu ön gördüklerini belirten Vedat Uluışık, “Fuar süresince yüzlerce görüşme gerçekleştirdik. Yurt içinin yanı sıra, Avrupa ülkeleri, Balkan ülkeleri ve Ortadoğu ülkeleri olmak üzere çok sayıdaki ülkelerden gelen katılımcılarla görüşmelerimiz odu. Standımıza yüksek bir seviyede ilgi vardı. Beklediğimizin ötesinde bir olumlu yansıma oldu. Sonuçlarını olumlu yönde tamamladığımız fuar sürecimiz önemli bağlantılar yapmamıza vesile oldu. Yüzde 80 civarında ihracata dayalı olan bu fuar sürecimizle ilk ihracatımızı yapmış olduk. Devam eden görüşmelerimizle de ihracatımızı artırmayı ön görüyoruz. Bu doğrultuda fuar sürecimizin bizlere önemli tecrübeler kazandırmanın yanı sıra kurumsal sürecimizi de pekiştirmemize vesile olacağını düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

SEKTÖRDE 10. YILINI GERİDE BIRAKTI

IMG_5010

Üretim tesislerinde tam otomasyon ve ileri teknoloji makinelerle üretim yaptıklarını ve sektörde 10. yılı geride bıraktıklarını da ifade eden Vedat Uluışık, “Sektörde 10 yılımızı geride bırakarak bölge ve ülke ekonomisine olan katkılarımızı sürdürüyoruz. Geldiğimiz aşamada üretim hatlarımızı ve kapasitemizi bir üst aşamaya çıkardık. Yine ulusal ve uluslararası pazarda işletmemize kurumsal bir kimlik kazandırmış olduk. Bünyemizde oluşturduğumuz MERT PLASTİK markamızla üretim yapıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde özellikle ihracat altyapımızı daha güçlü bir konuma çıkarmayı amaçlıyoruz. Bu çerçevede çalışmalarımızı seri bir şekilde sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

ÜRETİM PROGRAMI ÇOK ÇEŞİTLİ

Sektörde pek çok alanda kullanılan baskılı, baskısız poşet üretimiyle üretim programlarının çok çeşitli olduğunun da bilgisini veren Vedat Uluışık, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Poşet üretimimizle çok geniş bir alana hitap etmekteyiz. Dolayısıyla üretim programımız çok çeşide dayanmaktadır. Ana hatlarıyla her ebatta baskılı, baskısız atlet kilogramlık adetli poşetler, her ebatta baskılı, baskısız naylon torba grubu, her ebatta baskısız torbalar, çöp poşetleri grubu, ayrıştırıcı atık torbaları, kulplu ve çanta taşıma poşetleri ve baskılı atlet poşetleri üretim programımızla birlikte doğaya ve çevreye olan katkılarımız ve sıfır atık prensibimizle de ekonomiye katma değer yaratmaya devam edeceğiz.”

IMG_5078