RESUL Rezistans ihracata odaklandı…

KAPAK MANŞET RESUL REZİSTANS

Adana Yeni Sanayi Sitesi’ndeki işletmesinde rezistans üretimi yapan firma, yurt içi pazarın yanı sıra, ihracat odaklı çalışmalarıyla birlikte yurt dışı pazarlara da giriş yaptı.

İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektronik bölümünden mezun olan Resul Hatuk tarafından kurulan ve 2011 yılından bu yana Adana Yeni Sanayi Sitesi’nde rezistans üretimiyle ticari faaliyetlerine başlayan RESUL Rezistans, sektörde geniş bir yelpazede üretim gerçekleştiriyor. İstanbul’da yaklaşık 10 yıl rezistans üretimi yapan işletmelerde çalıştıktan sonra, 2011 yılında Adana’da kendi işletmesini kurarak sektördeki faaliyetlerini devam ettiren Resul Hatuk, RESUL Rezistans olarak çeşitli seçeneklerde rezistans üretimi yaparak; yurt içi piyasaları yanı sıra, ihracata odaklanarak Özbekistan, Kazakistan, Gürcistan, Azerbaycan, Mısır, Tunus, Libya, Irak, Suriye, İran ve Bulgaristan’a ihracat yapıyor.

ÜRETİM PROGRAMI ÇOK ÇEŞİTLİ

mika-band-rezistans

Sektörde üretim programlarının çok çeşitli olduğunu, müşteri odaklı teknik servis desteği ve yerinde çözüm önerileriyle faaliyet gösterdiklerini söyleyen RESUL Rezistans İşletme Sahibi Resul Hatuk, Kobigündem Dergisi’ne açılamalarda bulundu. Hatuk, “İşletmemizde rezistans imalatlarımızla çok çeşitli bir üretim programımız bulunuyor. Sektördeki deneyimlerimizle en kaliteli hizmeti sunmanın yanı sıra, müşterilerimize teknik servis hizmetlerimiz ve yerinde çözüm önerilerimizle faaliyet gösteriyoruz. Başta Mika Yalıtımlı Rezistanslar, Seramik Yalıtımlı Rezistanslar, Seramik Fanlı Rezistanslar, Sıcak Yolluk Rezistanslar, Meme Uç Rezistanslar, Manifold Rezistanslar, Fişek Rezistanslar, Serpantinli Rezistanslar, Sıcak Yolluk Kontrol Cihazları, Asit Banyo Rezistanslar, Sanayi Tipi Fanlı Rezistanslar, Boru Tip Rezistanslar, Sanayi Tipi Fırın Telleri ve Isıya Dayanıklı Kablo ve Makaronlar olmak üzere, çok çeşitli bir üretim ve alt yapı programımızla müşterilerimize hizmet vermekteyiz” dedi.

IMG_1222

SEKTÖRDE TÜRKİYE GENELİNE HİTAP EDİYOR

IMG_1307

Sektörde, başta bölgemiz olmak üzere Türkiye geneli bir müşteri portföyüne sahip olduklarını belirten Resul Hatuk, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Sektörde bölgemiz başta olmak üzere Türkiye geneli önemli derecede bir müşteri portföyüne sahibiz. Müşteri portföyümüz içerisinde büyük sanayi kuruluşları ağırlıkta olmak üzere, üretim yapan pek çok bağlı sektörle hizmet veriyoruz. Bunlar içerisinde özet olarak belirtirsek plastik geri dönüşüm makineleri, plastik enjeksiyon makineleri, plastik ekstruder makineleri, alüminyum döküm sanayi grupları, ayakkabı, gıda, ambalaj vb. gibi pek çok sektörlere Türkiye geneli hitap etmekteyiz. Yine 2020 yılının başlarında başlamış olduğumuz büyük tonajlı yük gemilerinin ısıtma sistemlerinde kullanılan rezistans üretimlerimizle de bu sektöre de hizmet vermeye başladık. Sektördeki bu faaliyetlerimizle her geçen gün büyüme gösteren bir müşteri portföyüne ulaşmış olduk.”

10 CİVARINDA ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

20200511_162512

Yurt içi piyasanın yanı sıra, ilk ihracatlarını 2017 yılında gerçekleştirdiklerini de ifade eden Resul Hatuk, sözlerini şöyle tamamladı: “Sektörümüzle alakalı pek çok ulusal ve uluslararası fuarları yakından takip etmeye özen gösterdik. Bunların bir bölümüne de işletme olarak katılım sağladık. Dolayısıyla önemli bağlantılar gerçekleştirdik. Bu çerçevede ilk ihracatımızı 2017 yılında gerçekleştirdik. Sonrasında devam eden bağlantılarımızla geldiğimiz aşamada ihracat yapmış olduğumuz ülke sayısını 10 civarına çıkartmış olduk. Özbekistan, Kazakistan, Gürcistan, Azerbaycan, Mısır, Tunus, Libya, Irak, Suriye, İran ve Bulgaristan’a ihracat gerçekleştirdik. Bu doğrultuda ihracat odaklı çalışmalarımızla birlikte, bu sayının artacağını ön görmekteyiz. O nedenle işletmemizin alt yapısını daha da güçlü bir konuma ulaştırmak için birtakım yatırımlarımızı, planlarımıza dahil etmiş bulunmaktayız. İlerleyen dönemde bu yatırımlarımızı devreye alarak, RESUL Rezistans markamızın ulusal ve uluslararası pazarlarda çıtasını yükseltmeyi hedefliyoruz.”