POLEKS DRY, Adana’dan 40 ülkeye hizmet veriyor…

Tahıl kurutma makineleri üretiminde sektörde liderliği yakalayan POLEKS DRY, Adana’dan 40 ülkeye hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyor.

Türkiye ve dünya genelinde faaliyet yürüten çiftçilere, yatay tahıl kurutma tesisi projeleriyle hizmet veren POLEKS DRY sektörde liderliğini sürdürüyor. POLEKS DRY markasıyla 40 farklı ülkeye ihracat yaparak ekonomik katma değerler yaratmaya devam ediyor. Yatay tahıl kurutma makinesi, U tipi helezonlar ve tüp helezon üretimleriyle dünya genelinde başarısını ortaya koyan işletme, COVID 19’a rağmen tarım sektörüne önemli hizmetler sunuyor. Bu çerçevede Türkiye ve dünya geneli yüzlerce tahıl kurutma tesisine POLEKS DRY markasıyla imzasını atan Metçağ Makine LTD., 40 ayrı ülkede başarılı projeleriyle dünya çiftçilerine de hizmet veriyor. Bu açıdan ulusal ve uluslararası pazarlarda önemli bir ivme yakalayan ve sektörde liderlik konumuna ulaşan POLEKS DRY markalı tahıl kurutma tesisleri, dünyanın her köşesindeki çiftçilerin tahılını kurutmaya devam ediyor.

İHRACAT YAPTIĞI ÜLKE SAYISINI 40’A ÇIKARDI

2021 yılını olumlu sonuçlarla geride bıraktıklarını ve COVID 19 süreçlerinde çok ciddi mücadele verdiklerini belirten Metçağ Makine LTD. Proje Müdürü Çağlar Polat, KOBİGÜNDEM Dergisi’ne açıklamalarda bulundu. Çağlar Polat, “Her yıl olduğu gibi KOBİGÜNDEM dergimizde yıl sonu değerlendirmelerimizle birlikte faaliyetlerimizi kamuoyu ile paylaşmaktayız. 2021 yılı POLEKS DRY için önemli bir vizyon ve yeni kapıların açıldığı bir yıl oldu. Adana merkezde bulunan fabrikamızı büyütme ve üretim alt yapısını güçlendirme çalışmalarını tamamlayarak faaliyetlerimizi bir üst aşamaya taşıdık. Ayrıca her yıl olduğu gibi kabuğuna sığmayarak 35 ülkeye ihracat yapan POLEKS DRY, ihracat yaptığı ülke sayısını da 2021 yılında 40 ülkeye çıkararak bölge ve ülke ekonomisine olan katkılarını özenle sürdürmeye devam ediyor” dedi.

2021 YILINDA ÖNEMLİ YATIRIMLARIN ALTYAPISINI OLUŞTURDU

Büyüyen ve gelişen iş hacmiyle orantılı olarak, 2021 yılında önemli yatırımlar yaptıklarını vurgulayan Çağlar Polat, açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi: “POLEKS DRY markamızla büyüyen ve gelişen iş hacmimize orantılı olarak 2021 yılında üretim altyapımıza yaptığımız yatırımların yanı sıra, 30 bin metrekarelik yeni bir arsa yatırımı gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde, mevcut arsamızın 20 bin metrekarelik alanına yeni fabrika binamızın ve akıllı idari bölümden oluşan tesisimizin inşaatını başlatmayı planlıyoruz. Dolayısıyla 40 ülkeden ve yurt içinden gelen misafirlerimizi yeni tesisimizde ağırlamayı amaçlıyoruz.”

POLEKS DRY MARKASIYLA YÜZLERCE TESİSE İMZASINI ATTI

Adana’dan, Türkiye ve dünya tarım sektörüne önemli katkılar sunduklarını ve pandemi sürecine rağmen çok ciddi mücadeleler verdiklerini dile getiren Çağlar Polat, Adana’da üretip Türkiye ve dünyanın her köşesindeki çiftçilere ettiklerini vurguladı. Polat, “Yüzlerce POLEKS DRY markalı tesisimizi Türkiye ve dünyanın her köşesindeki çiftçilerin hizmetine sunmanın gururunu yaşıyoruz. COVID 19’la birlikte ülke ve dünya olarak çok ciddi mücadele vermekteyiz. Öncelikle bu hastalıktan dolayı vefat eden insanların yakınlarına baş sağlığı ve hastalığı atlatmış olan vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz” ifadelerini kullandı.

POLEKS DRY MARKASIYLA SEKTÖRDE LİDER KONUMDA

Tahıl kurutma tesisi üretiminde Türkiye ve dünyada tanınan bir marka olmanın yanı sıra, sektörün öncü ve lider konumundaki kuruluşu olduklarını söyleyen Çağlar Polat, açıklamalarını şu şeklide tamamladı: “POLEKS DRY markamızla iç ve dış piyasadaki pazar payımızı yüzde 60 artırarak ulusal ve uluslararası pazarlarda önemli bir ivme kazandık. Sektörde lider bir kuruluş olarak faaliyet yürütmekteyiz. Bu faaliyetlerimizle Türkiye ve dünyadaki çiftçilerimize POLEKS DRY markalı tahıl kurutma tesisi projelerimizle önemli katkılar sağladığımızı düşünüyoruz. Bu açıdan sektörde gelişen teknolojiyle birlikte AR-GE çalışmalarımızı aralıksız sürdürerek kaliteli üretim, müşteri memnuniyeti ve çözüm odaklı projelerimizle faaliyet gösteriyoruz. Bu da doğal olarak POLEKS DRY markamızı sektörde lider bir kuruluş olma aşamasına taşıdı. Bu doğrultuda başta Genel Müdür’ümüz Burhan Tetik olmak üzere, POLEKS DRY adına hizmet veren personel ve ailelerine ve yine 60’a yakın tedarikçilerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca 2022 yılının; iş dünyası, dostlarımız ve tüm insanlık için iyi ve güzelliklerle dolu başarılı bir yıl olmasını diler, saygılarımızı ve sevgilerimizi sunarız.”