Özkanlar Baskül, yatırımlarla güçleniyor…

IMG_3747Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde elektronik tartı sistemleri üreten Özkanlar Baskül,1,5 milyon liralık idari bina ve makine yatırımlarıyla sektörde güçlenmesini sürdürüyor.

1985 yılında sektöre mekanik tartı aletleri üretimiyle giriş yapan Özkanlar Baskül LTD., yaptığı yatırımların ardından yüksek çekerli kantar imalatına başladı.50 kilogramdan,250 tona kadar yüksek çekerli kantar imalatını yapan firma,aynı zamanda bin tona kadar tarta bilen yüksek çekerli kantar imalatı yetki belgesine sahip.40’a yakın çeşitli kantar imalatını yapan firma,1.5 milyon liralık yeni yatırımlarıyla üretim hatlarını daha güçlü bir konuma ulaştırmayı başardı. Firma, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 10 bin metrekarelik bir alandan oluşan tesisinde faaliyetlerini sürdürüyor.

IMG_3708

ÜRETİM KAPASİTESİNİ ARTIRDI

Düz kaynak robotlarla seri kantar üretimine geçiş yaptıklarını söyleyen Özkanlar Baskül LTD.Genel Müdürü İsmail Hakkı Özkan, şunları söyledi: “Sektörde 32 yıla yakın iş tecrübelerimizle faaliyet yürütüyoruz.Bu süreç içerisinde sürekli yenilikleri ve teknolojiyi yakından takip ederek,yatırımlarımızı gerçekleştirdik.Özellikle üretim hatlarımıza yaptığımız yeni makine yatırımlarıyla mevcut üretimimizi iki katına çıkardık.Düz kaynak robotik hattımızla seri üretime geçtik.10 bin metrekarelik alandan oluşan tesisimizde alt yapımızı güçlendirerek üretim kapasitemizi artırdık.40’a yakın kantar çeşidimizle müşterilerimize hizmet vermekteyiz.Yine tesisimizin ön kısmında,ulaşımı oldukça kolay olan yüksek çekerli kantarımızı bölgemizdeki sanayicilerimizin hizmetine sunduk.”

IMG_3907

SAC İŞLEME MERKEZİNİ DEVREYE ALDI

2016 yılı içerisinde planlamış oldukları yatırımlarını tamamladıklarını açıklayan İsmail Hakkı Özkan, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Üretim hatlarımıza 6 metre 400 ton ABKANT makinesi ve CNC Hassas Plazma Kesim makinelerini ilave ettik. Yine 850 metrekare ve üç katlı idari binamızı yakın dönem içerisinde tamamlamayı düşünmekteyiz. İvedi bir şekilde bu yönde ki çalışmalarımız devam ediyor. Bir buçuk milyon maliyetli bu yatırımlarımızla ÖZKANLAR Sac İşleme merkezi olarak da bölge sanayicisine hizmet vermeye başladık. Yeni ilave makinelerimizle mevcut üretim kapasitemizi artırmanın yanı sıra, bölge sanayicilerimizden bu yönde gelen talepleri karşılaya bilir entegre bir tesis konumunu yakalamış bulunmaktayız. Hassas plazma kesim makinemiz 3000 x 12000 milimetre kesim alanı ve 1.5 milimetreden 150 milimetreye kadar her nevi çelik ürünlerinin kesim işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Yine 6000 milimetre uzunluğunda 400 ton gücünde CNC kontrollü ABKANT büküm makinesiyle 1 milimetreden 10 milimetreye kadar,6 metre boyunda tüm sacların bükümünü yapmaktayız.”

UR-GE’YLE DIŞ PAZARLARDA GÜÇLENİYOR

IMG_3906

Adana Sanayi Odası bünyesinde organize edilen UR-GE projeleriyle dış pazarlarda güçlenmeyi amaçladıklarını ifade eden İsmail Hakkı Özkan, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Kümelenme ve uluslararası rekabeti güçlendirme projesi olan UR-GE projelerimizle bu oluşumda yer almaktayız. Üç yıllık bir süreye tekabül eden bu süreç de projelerimizi sürdürüyoruz. Yine KOBİGEL Projesi kapsamında KOSGEB desteklerinden de firmamız yararlanmaktadır. Bu süreçleri AR-GE Projelerimizle ivedi bir şekilde devam ettireceğiz. Yurt içi ve yurt dışı projelerimizle birlikte pazarda daha güçlü bir konuma ulaşmayı hedeflerimiz arasına almış bulunmaktayız. Mevcut ihracat payımızın daha ileri noktalara ulaşacağını ön görüyoruz. Bu doğrultuda ÖZKANLAR Baskül olarak, ilerleyen süreçlerde projelerimize orantılı olarak da yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Böylelikle hem ülkemize hem de bölgemize olan ekonomik katkılarımızı büyüterek sürdürmeyi amaçlıyoruz.”