Mega Çukurova Kargo LTD. sektörde 48 yılı geride bıraktı…

KAPAK FOTO MEGA ÇUKUROVA KARGO

Merkezi Adana’da bulunan Mega Çukurova Kargo LTD., kargo ve lojistik sektöründe yaklaşık yarım asra dayanan öz geçmişiyle 48. yılını geride bıraktı.

Adana Karataş Yolu üzerinde kargo ve lojistik merkezi bulunan Mega Çukurova Kargo, sektörde 48 yılını geride bırakarak, yarım asra dayanan bir özgeçmişiyle bölgede ve Türkiye geneli yapılanmasıyla sektörde büyüme gösteriyor. Türkiye geneli acente sayısını 40 civarına taşıyan firma, İstanbul aktarma merkezleriyle birlikte, Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesine kesintisiz faaliyet gösterir bir konuma ulaştı. Özellikle İstanbul yapılanmasına özen gösteren işletme, İstanbul aktarma merkezlerinin yanı sıra, İstanbul şube sayısını da 5’e çıkararak tüm Marmara Bölgesi’nde müşterilerine çözüm ortağı olmaya çalışıyor.Yine Türkiye geneli pek çok ilde aktarma merkezleri oluşturan firma, sektörde 40 civarı acente sayısıyla birlikte, Türkiye geneli müşterilerine çözüm üretme yolunda önemli aşamalar kaydediyor.

SEKTÖRDE YARIM ASRA DAYANAN TECRÜBE

IMG_6643

Uzun yıllardan bu yana kargo ve lojistik sektöründe 48. yılı geride bıraktıklarını ifade eden Mega Çukurova Kargo LTD. Genel Müdürü Dursun Çelik, Kobigündem Dergisi’ne yaptığı açıklamada, kargo ve lojistik sektöründe yarım asra dayanan bir öz geçmişle faaliyet yürüttüklerini belirterek, “Bu çerçevede müşterilerimize çözüm ortağı olma yolunda Türkiye geneli yapılanmamıza ağırlık verdik. Teknolojik alt yapımızla birlikte Türkiye geneli pek çok ilde, aktarma merkezleri, yeni şubeleşmelerle birlikte acente sayımızı 40 civarına ulaştırmış olduk. Yine 200 civarındaki araç filomuz ve 1000’e yakın çalışanlarımızla birlikte, sektördeki çalışmalarımızı en kararlı şekilde sürmeye gayret gösteriyoruz” dedi.

TÜRKİYE’NİN 7 COĞRAFİ BÖLGESİNE HİZMET VERİYOR

web 1

Adana Merkez başta olmak üzere İstanbul, Anakara, İzmir ve diğer illerdeki aktarma merkezleri ve şubeleşmeleriyle birlikte Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinde var olduklarını söyleyen Dursun Çelik, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Türkiye’nin tüm bölgelerinde alt yapımızı oluşturduk. Geldiğimiz aşamada tüm bölgelerde kesintisiz bir şekilde müşterilerimize hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Kargo ve lojistik sektöründeki uzun yıllara dayanan tecrübelerimizle müşterilerimize çözüm ortağı olma yolunda önemli aşmalar kaydetmekteyiz. Türkiye geneli büyük sanayi kuruluşları başta olmak üzere, KOBİ’ler ve diğer pek çok sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerle olan iş birlikteliğimizi özenle sürdürmeye gayret gösteriyoruz.”

GÜÇLÜ TEKNOLOJİK ALT YAPI

web 2

2017 yılının başlarından itibaren teknolojik alt yapısını yenilediklerini ve ilave girişimlerle daha güçlü bir konuma ulaştırdıklarını ifade eden Dursun Çelik, “Teknolojik alt yapımızı, gelişen yeni bilişim ağımızla daha güçlü bir konuma ulaştırdık. Bu da müşteri memnuniyeti başta olmak üzere, sağlıklı bir iletişim aracı haline dönüştü. Turkcell Superonline Metro internet hattına geçiş yaparak müşterilerimize web sayfamız üzerinden kargo takibi, konum takibi gibi ürün evrelerinin hangi aşamada ve nerede olduğunu sistemimiz üzerinden rahatlıkla görmelerini sağlıyoruz. Ayrıca yine web sayfamız üzerinden sipariş verdirilerek ürün bildirimi yapma gibi pek çok özellikleri müşterilerimizin hizmetine sunmuş olduk. Yine e-fatura ve e-ticarete geçiş yaparak tüm işlemlerimizi elektronik ortamda gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimizin bize teslim etmiş olduğu ürünlerin bilgisini SMS ile alabildikleri gibi, web sayfamızda da ürünün tüm aşamalarını görebilmelerini sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

20200516_113121

SEKTÖRDE GENİŞ YELPAZEDE FAALİYET GÖSTERİYOR

Kargo ve lojistik sektöründe geniş bir yelpazede faaliyet yürüttüklerinin bilgisini veren Dursun Çelik, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Türkiye geneli kargo, lojistik, depolama ve taşıma hizmetlerimizle sektörde geniş bir yelpazede hizmet veriyoruz. Yine bünyemizde oluşturduğumuz ADR’li araçlarımızla da kimyasal ürün taşımasını gerçekleştiriyoruz.”Öte yandan, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19’la ilgili düşüncelerini de paylaşan Dursun Çelik, “Tüm dünyada olduğu gibi Covid-19 salgınıyla birlikte yeni bir süreci yaşamaktayız. Hiç kuşkusuz ekonomik yansımaları tüm sektörleri etkilemektedir. Geldiğimiz aşamada, en başta açıklanan kurallar çerçevesinde çalışmalarımızı yürüterek hep birlikte, olağanüstü gayretler göstererek bu süreci aşmayı umut etmekteyiz. Daha çok çalışıp üreterek ekonomiye ve ülkemize olan katkılarımızı aralıksız sürdürmeyi amaçlıyoruz” dedi.