Kargoculuğun bölgedeki lideri Çukurova Kargo sürekli büyüyor…

IMG_3448

Lojistik ve kargo hizmetleriyle,  sektörün bölgedeki lideri haline gelen Çukurova Kargo, araç filosunu büyütürken şubelerini de artırıyor

Adana Karataş Yolu üzerinde lojistik ve kargo hizmetleri veren Çukurova Kargo, sektörde 44 yıllık geçmişiyle müşterilerine güven veriyor. Türkiye’nin her noktasına kargo ve lojistik hizmetleri veren firma, yatırımlarıyla da ön plana çıkmayı başarıyor. Büyük araç filosuna yaptığı yeni tırlar ilave eden firma, aynı zamanda Türkiye genelinde bölge müdürlükleri ve bölge şubelerini de önemli oranda artırmayı başarıyor. Genel Müdür Dursun Çelik, yönetiminde faaliyetlerini sürdüren firma, sektördeki başarılarını ikiye katlayarak, başta iş dünyası olmak üzere, geniş bir alana kargo ve lojistik hizmetlerini veriyor.

SEKTÖRDE 44 YILLI GERİDE BIRAKTI

IMG_6696

Kargo ve lojistik hizmetleriyle sektörde 44 yıllık bir mazilerinin olduğunu söyleyen Çukurova Kargo LTD.,Genel Müdürü Dursun Çelik,Kobigündem Dergisi’ne yaptığı açıklamada, 1993 yılında kurumsallaşma süreci başlattıklarını belirtti. Çelik şöyle konuştu “Yıllar içerisinde kurumsallaşmayla birlikte sektörde yatırımlarımızda aralıksız sürdürdük.Adana Karataş yolu üzerinde 10 bin metrekarelik kapalı alandan oluşan tesisimizde yaklaşık 150 araçtan oluşan filomuz ve 200’ün üzerinde çalışanla faaliyetlerimizi yürütüyoruz.Merkez Adana olmak üzere,yaklaşık 30 ilde bölge müdürlüklerimiz ve şubelerimizle birlikte dağıtım alanımızı genişletmiş olduk. Buradaki amacımız müşterilerimize daha kolay ulaşmak ve çok kıymetli olan zaman konusunda kayıplarını minimum seviyeye düşürmek. Bu doğrultuda yeni bölge müdürlükleri ve yeni şubelerimizi devreye alarak,faaliyet alanımızı güçlendirdik.”

YENİ ŞUBELERİNİ DEVREYE ALDI

KOCAVEZİR ŞUBE

Bölgede lider konumda olduklarını ifade eden Dursun Çelik, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Bölge müdürlüklerimiz ve bölge şubelerine ağırlık vererek, yeni şubelerimizi devreye aldık. Yaklaşık 30 ayrı ilde bölge müdürlüklerimiz ve şubelerimiz bulunmaktadır. Yıl içerisinde özelikle İstanbul ve Ankara bölge müdürlüklerimizi yeni yatırımlarla birlikte altyapı çalışmalarını tamamlayarak güçlü bir konuma ulaşmasını sağladık. İstanbul Bölge Müdürlüğümüzün yanı sıra,Beylikdüzü’nde ekspres günlük dağıtım merkezimizi devreye aldık.Üç ayrı noktadan oluşan bu dağıtım merkeziyle günlük dağıtımlarımız daha planlı ve düzenli bir şekilde yapılmaktadır.Yine yıl içerisinde Çorlu Ergene şubemizi ve Adana Kocavezir şubesini müşterilerimizin hizmetine sunduk. Özelikle, ‘Tekstil Vadisi’ olarak adlandırılan Adana Kocavezir şubemizle birlikte buradaki imalatçı firmalara büyük bir kolaylık sağladık. Bu bölgede imalat yapan tekstil firmalarının başta İstanbul,Ankara,İzmir olmak üzere Türkiye’nin pek çok noktasında şube ve mağazaları bulunan firmalara kargo ve lojistik hizmetini veriyoruz.”

medyavizyon

ÖNCELİK MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

“Çözüm ortağınız”solaganıyla çözüm odaklı sektörde faaliyet yürüdüklerini özelikle ifade eden DursunÇelik, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Müşteri memnuniyeti hep öncelikli hedeflerimizden birtanesidir. O nedenle ‘çözüm ortağınız’diyoruz. Bu doğrultuda yaklaşık 25 kişiden oluşan satış temsilcilerimizle müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeye çaba harcıyoruz. Zamanında teslimat zamanında ulaşım gibi ana unsurları göz önünde bulundurarak, çalışmalarımızı sürdürüyoruz.R1,K1,N2 belgelerive sektörle alakalı tüm kalite yönetim sistemleri belgelerine sahip olan firmamız, kargo ve lojistik hizmetleriyle sektörde ki büyümesini sürdürmeye gayret gösterecektir.”dedi.