IŞIN BORU sektöründeki güçlü konumunu sürdürüyor…

IMG_8854

IŞIN BORU 2020’de yeni yatırımlarını tamamlamayı hedefliyor

Adana Merkez ve Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim tesisleri bulunan IŞIN BORU, sektördeki güçlü konumunu sürdürerek 2020’de yeni yatırımlarını tamamlayacak.

1990 yılından bu yana plastik sektöründe faaliyetlerini sürdüren IŞIN BORU, öz kaynaklarıyla yaptığı yatırımlarla sektörde güçlü bir konuma ulaşmayı başaran firmalar arasında. PPRC boru ve ek parçaları, PVC atık su borusu ve ek parçaları, KORUGE boru ve sarı metal üretimiyle yurt içi ve yurt dışı pazarlarda önemli bir aşama kaydeden IŞIN BORU, geldiği noktada mevcut durumunu korumanın gururunu yaşıyor. Yatırımlarının büyük bir bölümünü 2018 yılı içerisinde tamamlayan firma, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesisinde üretim hatlarını genişleterek, 100 bin metrekarelik bir alanda faaliyet yürütüyor. Firma, Genel Müdür Muzaffer Onatça yönetiminde, planlamış olduğu tüm yatırımlarını 2020 yılı içerisinde tamamlamayı hedefliyor.

SEKTÖRDEKİ GÜÇLÜ KONUMUNU SÜRDÜRÜYOR

1

Dünyadaki ve ülkemizdeki ekonomik koşullarla orantılı olarak, yatırımlarına devam ettiklerini söyleyen IŞIN BORU Genel Müdürü Muzaffer Onatça, planlamış oldukları yatırımların büyük bölümünü 2018 yılı içerisinde gerçekleştirdiklerini belirterek, “Hem tesisi genişletme hem de üretim hatlarımıza yapmış olduğumuz ilave yatırımlarla birlikte firmamızı sektörde güçlü bir konuma ulaştırdık. Dolayısıyla geldiğimiz aşamada dünyada ve ülkemizde yaşanan ekonomik daralmalara rağmen, mevcut konumumuzu sürdürmenin yanı sıra, gerek üretim hatlarımızdaki kapasitemiz ve gerekse çalışan kadromuzla birlikte yolumuza devam ederek, 2019 yılının birinci ve ikinci çeyreğini tempomuzu düşürmeden tamamlamış olduk” dedi.

YURT İÇİ VE YURT DIŞI PAZARLARDA ADINI DUYURUYOR

3

Adana’da üretip dünyaya sattıklarını vurgulayan Muzaffer Onatça, “Üretim tesislerimizde PPRC boru, PVC atık su borusu, KORUGE boru ve sarı metal üretim programımızla birlikte ek parçalar da dahil olmak üzere üretim yapıyoruz. Türkiye geneli bünyemizde oluşturduğumuz satış noktalarımızla birlikte yurt içi pazar payımızı artırmış olduk. Türkiye’nin her bölgesine satış noktalarımızla hitap edebilir bir konuma ulaştık. Ayrıca aynı şekilde ihracat payımızı artırarak portföyümüze yeni ülkeler ekledik. Dolayısıyla hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarda IŞIN BORU markamızın daha güçlü bir konuma gelmesini sağladık” şeklinde konuştu.

2020’DE YENİ YATIRIMLAR TAMAMLANACAK

27710102_10214217236761295_406984513641794405_o

Yeni ve planlanmış yatırımların tamamının 2020 yılı sonlarına doğru bitmesini hedeflediklerini belirten Muzaffer Onatça, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “2018 yılı içerisinde 5 milyon dolar maliyetli yatırımlarımızı tamamlamış olduk. Yine Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim alanımızı 100 bin metrekareye çıkararak kapalı alanımızı artırmış olduk. Özellikle KORUGE Boru üretim hatlarımızı ileri teknoloji makine parkuruyla güçlendirdik. KORUGE Boru üretiminde kapasite artırmanın yanı sıra, tüm ölçülerde KORUGE Boru üretimini gerçekleştiriyoruz. Ayrıca 2020 yılı içerisinde tamamlamayı planladığımız yeni idari binamızın çalışmaları devam ediyor. 5 kat olarak planladığımız idari binamızın her katı 700 metrekareden oluşacak. Modern, çağdaş ve en iyi donatılarla oluşturacağımız idari binamızı, örnek teşkil edecek bir konuma taşıyarak akıllı bir idari bina ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz. Yeni yatırımlarımızla birlikte geriye kalan tüm yatırımlarımızı 2020 yılı içerisinde tamamlamayı ön görüyoruz.”

IŞIN BORU AKADEMİSİ OLARAK EĞİTİM SEMİNERLERİ DE VERİYOR

19399077_10212243482338668_1913755750428948073_n

Türkiye’nin her noktasından gruplar halinde fabrikalarını ziyaret eden tesisat ustalarına, bünyelerinde eğitim seminerleri verdiklerini de söyleyen Muzaffer Onatça, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Bünyemizde oluşturduğumuz IŞIN BORU AKADEMİSİ olarak Türkiye’nin her bölgesinden ve dünyanın pek çok ülkesinden, gruplar halinde fabrikamıza getirmiş olduğumuz tesisat ustalarına eğitim seminerleri veriyoruz. Geleneksel ve sürekliliği olan bu organizasyonumuzla sektörümüze katkı sunmaya çalışıyoruz. Fabrikamıza gelen ustalarımızla birlikte karşılıklı fikir alışverişinin yanı sıra, toplu yemek organizasyonu ve IŞIN BORU AKADEMİSİ olarak, ilgili eğitim seminerlerimizle birlikte sektöre olan katkılarımızı sürdüreceğiz. Ayrıca yine bünyemizde bulunan IŞIN BORU YILDIZ SPOR KULÜBÜ ile spora olan katkılarımızı da sürdürüyoruz. Gaziantep’te bulunan IŞIN BORU YILDIZ SPOR KULÜBÜ’müzle sağlıklı, dinamik, nesillerin yetiştirilmesini arzu etmekteyiz. Bu çerçevede IŞIN BORU ailesi olarak bünyemizde oluşturduğumuz IŞIN BORU YILDIZ SPOR takımımıza da başarılar diliyorum.”