Irak, milyon dolarlık projede POLEKS DRY dedi…

KAPAK MANŞET METÇAĞ“POLEKS DRY” markasıyla yatay tahıl kurutma tesis üretimi yapan Metçağ Makine, 2020 yılı ilk çeyreğinde Irak’la yaptığı ihracat bağlantısında milyon dolarlık projelere imzasını attı.

Adana’da yatay tahıl kurutma makinesi, U tipi helezonlar ve tüp helezon üretimiyle yurt içi ve yurt dışı pazarlarda sektörde başarılı tesis projelerine “POLEKS DRY” markasıyla imzasını atan Metçağ Makine Ltd. Şti., gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında tarım sektörüne hizmetlerinden dolayı verilen plaketlerle ödüllendiriliyor. Geldiği aşamada yurt içi pazarın yanı sıra, Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere yaklaşık 30 ülkeye ihracat gerçekleştiren ve 2020 yılının ilk çeyreğinde Irak, Suriye, Makedonya, Türkmenistan ve Rusya ile yaptığı yeni bağlantılarla 2019 yılının cirosunu geride bırakan POLEKS DRY, üretimini yaptığı tahıl kurutma tesisleriyle ulusal ve uluslararası bir marka yaratarak tarım sektöründeki başarısını güçlendirerek faaliyetlerine devam ediyor.

ÇAĞLAR BEY FOTO İÇERDE KULLANILACAKMİLYON DOLARLIK PROJELERDE POLEKS DRY İMZASI VAR

2020 yılının ilk çeyreğinde yeni ihracat bağlantıları ve Türkiye’de büyük ihalelerle yıla başladıklarını ifade eden Metçağ Makine Ltd. Proje ve Finans Müdürü Çağlar Polat, Kobigündem Dergisi’ne yaptığı açıklamada, “2020 yılının başlarında ihracat odaklı çalışmalarımızla birlikte Irak, Suriye, Makedonya, Türkmenistan ve Rusya ile gerçekleştirdiğimiz ihracat bağlantılarımızın yanı sıra, yurt içindeki büyük çaplı projelerle yıla hızlı bir başlangıç yaptık. Geldiğimiz bu aşamada ihracat odaklı çalışmalarımızla birlikte milyon dolarlık projelere POLEKS DRY imzasını atmış olduk” dedi.

2019 YILI CİROSUNU GERİDE BIRAKTI

Sektörde yılların vermiş olduğu bir deneyimle faaliyet yürüttüklerini söyleyen Çağlar Polat, açıklamasının 20200505_132129devamında, “Tarım sektöründe ulusal ve uluslararası faaliyet gösteren bir işletmeyiz. Üretmek ve ülke ekonomisine katkılarımızı sürdürmek için tüm gayretlerimizle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu çerçevede 2020 yılının ilk çeyreğinde Covid-19 pandemisine rağmen 2019 yılının cirosunu geride bıraktık. Öncelikle bu güzel ve bereketli ülkemizin bir an evvel bu hastalıktan kurtulmasını temenni ediyorum. Hastalarımıza şifa ve vefat eden hasta yakınlarına ise başsağlığı dilerim. Umarım en kısa zamanda bu belayı atlatarak ekonomiye ve üretime olan katkılarımızı özenle sürdürmeye devam ederiz. Bu umutla işletmemizde tüm tedbirleri alarak üretmeye ve ülke ekonomimize olan katkılarımızı sürdürmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

İHRACAT YAPILAN ÜLKE SAYISI 30’A ÇIKTI

20200505_131718İhracat yaptıkları ülke sayısını 30 ülkeye çıkardıklarını belirten Çağlar Polat, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “İhracat yapmış olduğumuz mevcut ülkeler arasına yeni ülkeler katarak, ihracat payımızı 30 ülkeye çıkarmış olduk. Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere, tüm dünya çiftçilerine hizmet vermeye başladık. Kendi bünyemizde oluşturduğumuz yurt dışı ofis sayımızı 6 ülkede faaliyet gösterir bir aşamaya getirdik. Bu çerçevede yurt dışında yarım asra dayanan özgeçmişe sahip olan pek çok kurumsal firmalara kurutma tesisleri yaparak, POLEKS DRY imzasını atmış olduk. Yine 2020 haziran ayı sonu gibi Letonya, Litvanya ve Polonya’ya yapacağımız ihracatlarımızla yükselen enerjimizi ve ciromuzu düşürmeden son sürat dikkatli bir şekilde ilerlemeyi amaçlıyoruz. Böylece Adana’dan dünyaya açılan POLEKS DRY tahıl kurutma tesis projelerinin tüm aşamalarında emeği geçen en başta Genel Müdür’ümüz Burhan Tetik olmak üzere, dış ticaret müdürümüz, dış 20200513_141651ticaretle ilgilenen personellerimiz ve tüm çalışanlarımızla birlikte ülkemiz ve dünya tarım sektörüne olan katkılarımızı en doğru şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. Bu amaçla POLEKS DRY markalı tesislerimizi Adana’da üretiyor, dünyaya satıyoruz.”