Hasanoğlu Proje ve Mimarlık LTD,projeleriyle göz kamaştırıyor…

Adana’da 2009 yılından bu yana faaliyet gösteren Hasanoğlu Proje ve Mimarlık, mimari projeler ve dekorasyon işlerindeki başarısıyla inşaat sektöründe adından söz ettiriyor

2008 yılında, Çukurova Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Mimarlık Bölümü’nü tamamlayan Numan Hasanoğlu, 2009 yılından itibaren resmi olarak mimari proje çizme yetkisiyle iş hayatına başladı. Geçen süre içerisinde bilgi birikim ve tecrübeleriyle birlikte şirketleşmeye karar verdi. Mimar Numan Hasanoğlu, 2012 yılı başlarında  şirketleşmeye giderek, Hasanoğlu Proje Mimarlık ve Müh.İnş.Ltd.Şti’ni kurdu. Numan Hasanoğlu şimdi taahhüt, proje, iç ve dış mimari proje ve dekorasyon işleriyle faaliyetlerini sürdürüyor.

ÖNEMLİ PROJELERDE İMZASI VAR

Projeler yüksek konut yapıları villalar,sanayi tipi yapılar ve dekorasyon işleri olmak üzere geniş bir yelpazede mimari hizmetler sunduklarını dile getiren Hasanoğlu Proje ve Mimarlık LTD.,İşletme sahibi Mimar Numan Hasanoğlu,açıklamalarına şu şekilde devam etti: “2009 yılından bu yana resmi olarak mimari proje çizmekteyim.Bir çok önemli projelere imzamızı atık.Bizim işimizde görsellik çok büyük bir önem arz ediyor.Bu doğrultuda çalışmalarımızı yürütürken projenin tüm detaylarını göz bulundurarak hizmet sunuyoruz. Yapmış olduğumuz projelerle birlikte doğal olarak iş hacmimizde büyümeye başladı.  Adana ve ilçeleri başta olmak üzere bölgede faaliyet gösteren bir çok işletmeyle birlikte çalışmalarımızı yürüterek mimari olarak bir çok proje imzamızı attık. İşimizi severek ve büyük bir keyifle yapıyoruz. Sunduğumuz projelerimizle hedefimiz, inşaat sektöründe faaliyet yürüten en iyi firmaları arasına girmeye çalışmak.”

GÖRSEL TASARIM ÖN PLANDA

Proje tasarımına başlamadan önce, müşterinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde birebir görüşülerek ihtiyaç listesini çıkardıklarını özelikle ifade eden Hasanoğlu şöyle devam etti: “Öncelikle müşterinin talepleri doğrultusunda fizibilite çalışmalarını başlatıyoruz. Tüm detayları belirledikten sonra tasarım aşmasına geçiyoruz. Proje etüdü tamamladıktan sonra, müşteriyle tekrar bir araya gelerek gerekli görüşmeleri karşılıklı yapıyoruz. Etüt proje müşterinin ihtiyaçlarına ve isteklerine cevap verecek düzeye geldiğinde, mimari uygulama projesine geçiyoruz. Mimari uygulama projesi hazırlandıktan sonra diğer teknik projeler çiziliyor. Son olarak ruhsat aşamasına gelen projeler, ilgili kurumu verilerek ruhsat alımı gerçekleştiriliyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, yaptığımız projeleri üç boyutlu görsel tasarım haline getirerek, yapının uygulandıktan sonraki görünümünü müşterinin onayına sunuyoruz. Böylelikle projelerimizi, günümüz çağına uygun, teknik destek ve bilgisayar sistemiyle mimari programlar birlikte, özelikle görsel tasarımı ön planda tutularak  bina uygulanmalarında teknik hataları ortadan kaldırmış oluyoruz.”