GÜR-SU Plastik LTD. yeni yatırımlarla ürün çeşidini artırdı…

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde PVC atık su borusu ve ek parçaları imalatı yapan GÜR-SU Plastik, yaptığı yeni yatırımlarla ürün çeşitliliğini artırdı.

Yaklaşık çeyrek asırdan bu yana PVC atık su borusu ve ek parçaları (FİTİNGS) üretimini sürdüren GÜR-SU Plastik Sanayi Tic. Ltd. Şti., son bir yıldan bu yana üretim altyapısına yaptığı yeni yatırımlarla birlikte ürün çeşitliliğini artırarak sektördeki başarı grafiğini yükseltiyor. 1997 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteren GÜR-SU Plastik, PVC atık su borusu ve ek parçaları imalatının yanı sıra, SERA HİDRO NFT boruları, filtreli kuyu boruları ve kanalizasyon çekvalfleri olmak üzere üretim programını genişletti. Sektörde 24 yılı geride bırakan işletme; Genel Müdür Cemal Nurhaklı yönetiminde ikinci kuşak olan çocukları Salman Can Nurhaklı ve Eren Nurhaklı kardeşlerin güç birliği ile sektörde ilerleme gösteriyor.

ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTIRDI

Son bir yıldan bu yana üretim altyapısına yaptığı ilave yatırımlarla birlikte ürün çeşitliliğini artırdıklarını söyleyen GÜR-SU Plastik Sanayi Tic. Ltd. Şti. Genel Müdür Yardımcısı Salman Can Nurhaklı, KOBİGÜNDEM Dergisi’ne yaptığı açıklamada, yaklaşık bir yıldan bu yana pandemi sürecine rağmen öz kaynaklarıyla ilave yatırımlar yaptıklarını belirtti. Salman Can Nurhaklı, “Özellikle üretim programımıza yeni PVC enjeksiyon makinelerini dahil ederek ürün çeşitliliği artışını sağladık. Geldiğimiz aşamada PVC atık su borusu ve ek parçaları imalatının yanı sıra, SERA HİDRO NFT boruları, filtreli kuyu boruları ve kanalizasyon çekvalfleri imalatıyla da üretim programımızı genişlettik. Talebe göre kanalizasyon çekvalflerinde çap 110’dan çap 400’e kadar üretimlerimizle müşterilerimize hizmet vermeye başladık” dedi.

SERA HİDRO NFT BORULARI YOĞUN TALEP GÖRÜYOR

Dünya’da topraksız tarım üretiminde SERA HİDRO NFT borularının yoğun talep gördüğünü belirten Salman Can Nurhaklı, açıklamalarının devamında, “Gelişmiş ülkelerin pek çoğunda ve özellikle Hollanda, Avustralya gibi ülkelerde topraksız tarım üretiminde SERA HİDRO NFT boruları yoğun talep görüyor. SERA HİDRO NFT boruları, topraksız tarım üretiminde yapraklı bitkiler başta olmak üzere domates, biber, salatalık, patlıcan, ıspanak, marul, çilek ve benzeri tarım ürünlerinin en üst düzey verimlikte yetiştirilmesini sağlıyor. Dolayısıyla üretimine başlamış olduğumuz SERA HİDRO NFT boru imalatlarımızla da yurt içi ve yurt dışı piyasalarda tarım sektörüne hizmet vermeye başladık” diye konuştu.

SEKTÖRDE 25 YILI DOLDURDU

Sektörde çeyrek asırdan bu yana faaliyet gösterdiklerini ifade eden Salman Can Nurhaklı, “1997 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteren işletmemiz, 25 yılı geride bıraktı. PVC plastik boru üretiminde GÜR-SU ve GPS markalarıyla üretim yapan firmamız, babamız Cemal Nurhaklı başta olmak üzere ikinci kuşak kardeşlerin de katkılarıyla faaliyetlerini sürdürüyor. İstanbul Kültür Üniversitesi 4 yıllık işletme bölümünü tamamladıktan sonra iş hayatına kendi şirketimizde başladım. Yine İstanbul Kültür Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği’nde eğitim hayatına devam eden Eren Nurhaklı kardeşimle birlikte bilgi ve donanımlarımızı kendi işletmemizde devam ettirerek sektörde daha başarılı olmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

YILLIK ÜRETİM KAPASİTESİ 2500 TON

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi girişinde bulunan fabrikalarının yıllık 2500 ton üretim kapasiteli olduğunun bilgisini veren Salman Can Nurhaklı, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Fabrika alanımız 7000 metrekarelik bir alandan oluşuyor. Yıllık 2500 ton üretim kapasitesine sahip olan işletmemizde PVC atık su borusu ve ek parçaları (FİTİNGS), SERA HİDRO NFT boruları, filtreli kuyu boruları ve kanalizasyon çekvalfleri olmak üzere üretimlerimize hız kesmeden devam ediyoruz.”