GÜR-SU Plastik LTD. sektöründe istikrarlı gidiyor…

KAPAK MANŞET GÜR-SU

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında PVC atık su borusu ve ek parçaları imalatı yapan GÜR-SU Plastik, sektördeki faaliyetlerini istikrarlı şekilde sürdürüyor.

1997 yılında atık su borusu imalatıyla sektöre giriş yapan GÜR-SU Plastik, 2004 yılında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde 7 bin metrekarelik alan üzerine kurulu olan tesisinde üretime başladı. Kurumsallaşma sürecini, üretim altyapısını yenileme faaliyetleriyle birlikte yürüterek büyük bir ivme kazandı. Sektördeki 22 yıllık deneyimiyle çalışmalarını aralıksız sürdüren GÜR-SU Plastik Sanayi Tic. Ltd. Şti., istikrarlı gidişini devam ettirmeyi başardı. Öz kaynaklarıyla hareket eden işletme, PVC atık su borusu ve ek parçalar grubu (FİTİNGS) olmak üzere çeşitli ebatlarda üretim gerçekleştiriyor. Cemal Nurhaklı yönetiminde faaliyetlerini sürdüren firma, bünyesinde oluşturduğu tescili GÜR-SU ve GPS markalarıyla üretime devam ediyor.

ÖZ KAYNAKLARIYLA YATIRIM YAPIYOR

IMG_9173

Yatırımlarının tamamını öz kaynaklarıyla gerçekleştirdiklerini söyleyen GÜR-SU Plastik Sanayi Tic. Ltd. Şti. işletme sahibi ve Genel Müdürü Cemal Nurhaklı, KOBİGÜNDEM Dergisi’ne yaptığı açıklamada, üretim tesisinin açık ve kapalı alan olmak üzere 7 bin metrekareden oluştuğu bilgisini verdi. Nurhaklı, “Üretim hatlarımızı tam otomasyon ileri teknolojik sistemlerle bir üst aşamaya çıkardık. Bünyemizde oluşturduğumuz laboratuvarımızı, yaptığımız ilave yatırımlarla birlikte tam donanımlı bir seviyeye ulaştırdık. Yaptığımız veya yapacağımız yatırımlarımızın tamamını öz kaynaklarımızla gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda öz kaynaklarıyla hareket eden bir işletme olarak, sektörümüzde istikrarlı gidişimizi sürdürmeye özen gösteriyoruz” dedi.

TÜRKİYE’NİN HER BÖLGESİNE HİTAP EDİYOR

IMG_9197

Üretimin tamamını kendi bünyelerinde oluşturdukları GÜR-SU ve GPS tescilli markalarıyla satışa sunduklarını ifade eden Cemal Nurhaklı, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Ürün gruplarımızın tamamını GÜR-SU ve GPS markalarımızla üretiyoruz. PVC atık su borusu, ek parçalar grubu (FİTİNGS) ve filtreli kuyu borusu olmak üzere üretim yapıyoruz. Ürünlerimizin tamamını Türkiye genelinde oluşturduğumuz satış noktalarımızla müşterilerimize ulaştırıyoruz. Doğal olarak Türkiye’nin her bölgesine hitap ediyoruz. Ayrıca komşu ülkelerin pek çoğuna ihracat gerçekleştiriyoruz. İhracat payımız üretimimizin yüzde 70’ini kapsıyor. Bu doğrultuda yürüttüğümüz çalışmalarla GÜR-SU ve GPS markalarımızla firmamızı hak ettiği konuma ulaşmasını sağlamak başlıca hedefimiz.”

SEKTÖRÜN GELECEĞİ, ÜLKE

EKONOMİSİYLE HAREKTLENİR

IMG_9166

Sektörle ilgili de düşüncelerini aktaran Cemal Nurhaklı, konuşmalarını şu şekilde tamamladı: “Sektörümüzün geleceği, tüm sektörlerde olduğu gibi ancak ülke ekonomisiyle hareketlenir. Beklentimiz, öncelikle ülkemizde birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi ve ekonomik hamlelerin aralıksız sürdürülerek olumlu bir sürece çevrilmesidir. Bu da beraberinde tüm sektörlere olumlu yansımalarla birlikte, ekonomik hareketliliği sağlamış olur. Dolayısıyla ülkemizin ekonomik koşullarının daraltılmadan devam etmesi en büyük arzumuzdur. Bu çerçevede 2018 yılını mevcut durumumuzu koruyarak bitirmiş olduk. 2019 yılı hedeflerimiz tamamıyla ülke ekonomisiyle orantılı gözüküyor. Ekonomik koşullara göre hareket ederek, 2019 yılını atlatmayı planlıyoruz. Gerek yurt içi ve gerekse yurt dışı pazar durumumuzu koruyarak faaliyetlerimizi sürdürmeyi amaçlıyoruz. Yine aynı çerçevede yeni yatırımlarımızı planlayarak, daha çok çalışarak, ülkemize olan ekonomik katkılarımızı sürdürmeyi hedefliyoruz.”