GÜNGÖR Makina LTD. üretim kapasitesini yüzde yüz artırdı…

Adana’da ROLLFORM makineleri üretimiyle faaliyetlerini sürdüren GÜNGÖR Makina, üretim altyapısına yaptığı yeni yatırımlarla birlikte üretim kapasitesini yüzde yüz artırdı.

ROLLFORM makineleri üretiminde Türkiye geneli dikkat çeken GÜNGÖR Makina LTD., Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine ihracat yapmaya başladı. Adana Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’ndeki tesisinde faaliyetlerini sürdüren firma; Genel Müdür Cüneyt Güngör, Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Güngör ve Üretim Müdürü Burak Güngör yönetiminde çalışmalarını devam ettiriyor. Yakın dönem içerisinde üretim altyapısına dahil ettiği 2 milyon TL maliyetli CNC dik işleme ve üniversal tezgahlarla birlikte üretim kapasitesini yüzde yüz artırmayı başaran firma, müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda proje bazlı çeşitli seçeneklerde ROLLFORM makine tasarımı ve üretimini entegre bir konumda gerçekleştiriyor.

2020 YILI CİROSUNU ÜÇE KATLADI

Aylık sevkiyat oranını yüzde 200’e çıkardıklarını ve 2020 yılı cirosunu şimdiden üçe katladıklarını açıklayan GÜNGÖR Makina İnş. Taah. Elkt. San. Tic. Ltd. Şti. Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Güngör, KOBİGÜNDEM Dergisi’ne açıklamalarda bulundu. Fevzi Güngör, “Yeni yatırımlarımızla birlikte üretim kapasitemizi yüzde yüz artırarak, aylık sevkiyat oranımızı da yüzde 200’e çıkardık. 2020 yılı cirosunu baz aldığımızda, 2021 yılı ciromuzu şimdiden üç katına çıkardığımızı gözlemlemekteyiz. Bu açıdan sürekli yeni yatırımlarımızı devreye alarak bölgemiz başta olmak üzere ülkemize katma değerler yaratmaya devam ediyoruz” dedi.

ENTEGRE KONUMDA ÜRETİM YAPIYOR

Üretim altyapısına yaptıkları ek yatırımlarla birlikte entegre bir konumda ROLLFORM makinelerinin seri üretimine geçiş yaptıklarını ifade eden Fevzi Güngör, ROLLFORM makinelerinin tasarım, çizim ve üretiminin tamamını kendi bünyelerinde gerçekleştirdiklerini vurguladı. Güngör, “Proje bazlı çalışmalarımızla müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda çeşitli seçeneklerde ROLLFORM makinelerinin üretimini yapmaktayız. Geldiğimiz aşamada son teknolojik CNC tezgahlar ve torna tezgahlarımızla birlikte entegre bir konumda üretim gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

YENİ YATIRIMLARLA MAKİNE PARKURUNU GÜÇLENDİRDİ

2 milyon TL maliyetli yeni yatırımlarla makine parkurunu güçlendirdiklerini de söyleyen Fevzi Güngör, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “AR-GE çalışmalarımızla kazancını yatırıma dönüştüren bir anlayışla faaliyet gösteriyoruz. Süreç içerisinde yatırımlarımızı hep sürdürdük. Özellikle son bir yıl içerisinde 2 milyon TL maliyetli yeni yatırımımızla makine parkurumuzu teknolojik olarak en üst aşamaya çıkardık. Bu çerçevede üretim altyapımıza yeni CNC dik işleme ve üniversal torna tezgahlarını dahil etmiş olduk. Dolayısıyla üretimimizin yüzde 90’ını kendi bünyemizde tamamlamayı sağlamış oldu. Geriye kalan elektrik elektronik otomasyon işlemlerinin yüzde 10’unu da Alman teknolojisiyle tamamlayıp müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.”

BÜNYELERİNDE İKİCİ ŞİRKETİNİ KURDU

Bünyelerinde ikinci şirketlerini kurduklarını belirten GÜNGÖR Makina LTD. Üretim Müdürü Burak Güngör ise, “ROLLFORM makineleri üretiminde ikinci şirketimizi devreye aldık. Artan iş hacmimiz ve gelen talepler doğrultusunda ikinci şirketimiz olan ÖZGÜNGÖR Makine Ltd. Şti.’yi kurmuş olduk. ÖZGÜNGÖR Makina olarak talaşlı imalat ve montajlama faaliyetlerini yürütüyoruz. Bu çerçevede ROLLFORM makineleri üretimimizle, yurt içinde ve yurt dışındaki büyük sanayi kuruluşlarına olan hizmetlerimizi bir üst aşamaya çıkarmayı başardık. Yine 7-11 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek olan BTIMATEC Yapı İnşaat Malzemeleri Fuarı’na katılım sağlayarak ihracat payımızı artırmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.Formun Altı