GÜNGÖR Makina LTD. ihracat payını artırmayı hedefliyor…

KAPAK MANŞET 1

Adana Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nde 2013 yılından itibaren ROLLFORM makineleri üretimi yapan GÜNGÖR Makina, sektördeki tecrübesiyle ihracat payını artırmayı hedefliyor.

IMG_2711

ROLLFORM makineleri üretiminde 25 yıllık bir tecrübeye sahip olan Cüneyt Güngör, 2013 yılında Adana Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nde kendi işletmesini kurarak gerçekleştirdiği faaliyetlerine devam ediyor. Geldiği aşamada 2 bin metrekarelik kapalı alanda ileri teknolojik CNC makine alt yapısı ile İSO ve CE Kalite Yönetim Sistemleri belgeleriyle ROLLFORM makineleri tasarım ve üretimine tam hız devam ederek sektördeki tecrübesini konuşturuyor. Gelen talepler doğrultusunda farklı projelerle ROLLFORM makineleri imalatının yüzde 90’ını kendi bünyesinde tamamlayan GÜNGÖR Makina, motor ve otomasyon aksamını ise Alman teknolojisiyle birleştirerek müşterilerinin hizmetine sunuyor. Genel Müdür Cüneyt Güngör, Müdür Yardımcısı Fevzi Güngör ve Satın alma Müdürü Burak Güngör yönetiminde çalışmalarını sürdüren firma, Türkiye geneli büyük sanayi kuruluşlarının yanı sıra, yurt dışı pazarlara da ihracat gerçekleştiriyor.

SEKTÖRDE 25 YILLIK DENEYİM

IMG_2740

2013 yılından itibaren kendi işletmesini kurarak ROLLFORM makineleri üretimine devam ettiklerini söyleyen GÜNGÖR Makina İnş. Taah. Elkt. San. Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Cüneyt Güngör, KOBİGÜNDEM Dergisi’ne açıklamalarda bulundu. ROLLFORM makineleri üretiminde 25 yıllık bir deneyime sahip olduğunu vurgulayan Cüneyt Güngör, “Sektördeki tecrübelerimizle 2013 yılında Adana Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nde kendi fabrikamızı kurdum. Yıllar içerisinde üretim alt yapımıza yapmış oluğumuz yatırımlarla ileri teknoloji CNC tezgahlarla birlikte seri üretime geçiş yaptık. Geldiğimiz aşamada ROLLFORM makineleri üretiminin yüzde 90’ını kendi bünyemizde tamamlayarak dışa bağımlılığımızı yüzde 10 gibi bir seviyeye indirdik. Yüzde 10’luk kısmı ise motor ve otomasyon aksamlarından oluşmaktadır. Bunu da Alman teknolojisiyle birleştirerek üretimini yapmış olduğumuz ROLLFORM makinelerini müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz” dedi.

TALEBE GÖRE, FARKLI PROJELERLE ROLLFORM MAKİNELERİ ÜRETİYOR

25

Üretim tesislerinde müşteriden gelen talep doğrultusunda pek çok farklı projelerle ROLLFORM makineleri imalatını yaptıklarını ifade eden Cüneyt Güngör, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Tesisimizde ROLLFORM makineleri imalatında müşterilerimizden gelen taleplere göre, pek çok farklı projelerimizle ROLLFORM makine imalatlarını 90 ve 120 gün arasında tamamlamaktayız. Üretim programımızda ana hatlarıyla hızlı trapez rollform hattı, kasetli sistem rollform hattı, kepli rollform hattı, mahya makinesi, kenar sac ezme makinesi, uçar tip şerit testere, panel testeresi, deck panel rollform hattı, UCZ sigma profil hatları, metal kiremit rollform hattı, dilme hattı, boyutlama hattı, sera olukları hattı, gofraj hattı, sandwich panel hattı, EPS panel hattı, taşyünü panel hattı, sinüs oluk rollform hattı ve trapez sac rollform hattı gibi makine imalatlarını gerçekleştiriyoruz. Bu çerçevede üretim programımızın yanı sıra teknik servis hizmetlerimizle de müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmanın ayrıcalığını yaşatıyoruz.”

SEKTÖRDE BÜYÜK SANAYİ KURULUŞLARIYLA ÇALIŞIYOR

37

ROLLFORM makine imalatlarıyla inşaat sektörünün pek çok alanına hitap ettiklerini ve sektörde büyük sanayi kuruluşlarıyla çalıştıklarını da açıklayan Cüneyt Güngör, “İnşaat sektörünün pek çok alanında kullanılan ROLLFORM makine imalatlarımızla başlıca çatı, duvar, sandwich panel, sera sistemleri gibi ve pek çok sanayi sektörlerinde tercih edilen makine üretimlerimizle Türkiye geneli çok büyük sanayi kuruluşlarıyla çalışmaktayız. Bunlar içerisinde Kibar Holding (Assan Panel), Kingspan (İzopoli), İzocam (Tekiz), Teknopanel, Arma Panel, Anadolu Panel, Adakaya Panel, Alper Çelik, Atilla Çatı, Zirvem Panel, Davut Panel, Nebosan, Ünallar Metal, Gümüşsoy EPS Panel ve Balak Metal gibi büyük sanayi kuruluşlarından oluşan güçlü referanslarımız bulunmaktadır. Bu faaliyetlerimizle Türkiye’nin her bölgesine hizmet vermekteyiz” şeklinde konuştu.

İHRACAT PAYINI ARTIRMAYI HEDEFLİYOR

IMG_2914

Avrupa ülkeleri, Ortadoğu ülkeleri ve Balkan ülkelerine ihracat yaptıklarını, yeni dönemde yeni yatırımlarla birlikte ihracat payını artırmayı hedeflediklerini söyleyen Cüneyt Güngör, “İlk ihracatımızı 2015 yılında gerçekleştirdik. Almanya, Ürdün, Azerbaycan başta olmak üzere Avrupa ülkeleri, Ortadoğu ülkeleri ve Balkan ülkelerine ihracatlarımız devam ediyor. Önümüzdeki dönemde yapacağımız çalışmalarla ihracat payımızı artırmayı hedefliyoruz. Bu çerçevede AR-GE çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. ROLLFORM makineleri tasarım ve üretiminde teknolojiyi yakından takip ederek gerekli yatırımlarımızı devam ettiriyoruz. Bu doğrultuda yeni tesis yatırımı ve ileri teknoloji CNC makine ve ekipmanlarımızla birlikte entegre bir tesis oluşturmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.