ELEKTROSER’in dev fanları,piyasadan yoğun talep alıyor…

Elektrik-elektronik sektörünün önemli firmalarından Elektroser’in ürettiği dev fanlar yoğun talep alıyor. Geniş mekanların serinletilmesinde tercih edilen fanlar, restoranlardan fabrikalara kadar farklı alanlardan işyerlerinde kullanılıyor.

Sektörde 25 yıllık bir tecrübeye sahip olan Serdar Çelik’in 2002’de Adana’da kurduğu ELEKTROSER Makine Motor Trafo Bobinaj Mühendislik Taahhüt İnşaat Sanayi İç ve Dış Tic. Ltd. Şti, elektrik-elektronik sektöründe tanınmış ulusal ve uluslararası markaların ürün satışının yanı sıra kendi ürünleriyle de adından söz ettiriyor. ELEKTROSER, sanayi kuruluşları, kamu kuruluşları, tarım işletmeleri, evler ve ofislere hizmet veriyor. Elektrik motorları ve LED aydınlatma sistemlerinde tasarruf uygulamaları gerçekleştiren firmanın en çok ilgi gören ürünlerinden biri de dev fanlar. ELEKTROSER’in fanları, geniş mekanların serinletilmesinde kullanılıyor ve talep sürekli artıyor.

TÜRKİYE’YE YAYILIYOR

Çukurova’da 40 dereceyi bulan sıcaklara karşı, tamamıyla doğal hava ve su soğutmalı sistemle çalışan dev fanları ürettiklerini belirten Serdar Çelik,  şunları söyledi: “AR-GE çalışmalarımız neticesinde üretimini yapmış olduğumuz dev sulu fanları daha da geliştirdik. Doğal su soğutmalı fanlarımızda, sıcaklara karşı yüzde yüz başarı elde ettik. Sistemimiz çevreye oldukça duyarlı bir sistem olup, normal klimalarda açığa çıkan sıcak hava ve gaz gibi dış etkenler bulunmamaktadır. Buda doğal sistemle çalışan fanlarımıza ilgiyi artırmaya başladı. Son dönemlerde gelen taleplerle birlikte dev fan satışında önemli bir yol aldık.. Açık hava fanları ve sanayi tipi fanlarımız,1.50 metre,2 metre ve 3 metre ebatlarında olmak üzere üretim yapıyoruz. Dev fanlarımız, sanayi kuruluşları,Kobiler, oteller, açık havada hizmet veren restoran ve lokantalar, çay bahçelerinden fabrikalara kadar birçok işletmenin talep ettiği bir ürün haline geldi. Fanlarımızı Türkiye’nin her noktasına göndermeye başladık. Özelikli sanayi kuruluşları içerisinde çok büyük işletmelere fan satışlarımız oldu. Yine sahil kenarları turizm işletmelerine de büyük oranda sulu fan sattık” diye konuştu.

YÜZDE 80 TASARRUF SAĞLIYOR

ELEKTROSER olarak, yeni nesil enerji tasarruflu elektrik motorları (hıgh effi ciency) son teknolojisiyle işletmelere ciddi anlamda enerji tasarrufu sağladıklarını da dile getiren Serdar Çelik şöyle devam etti: “Günümüz koşullarında enerji tasarrufu büyük işletmeler açısından çok büyük önem arz ediyor. Buna paralel olarak, enerji tasarruflu yeni nesil motorların satışının yanı sıra, yeni bir iş koluna daha girmiş olduk. Enerji tasarruflu LED aydınlatma sistemlerine de başlamış olduk. Bu sistemde öncelikle yüzde 80’e varan ciddi bir enerji tasarrufu sağlamış oluyoruz. LED aydınlatma sitemiyle, çevre aydınlatma, fabrika depo aydınlatmaları, ofis aydınlatmaları, mimari ve dekorasyon aydınlatmaları olmak üzere geniş bir yelpazede hizmet vermeye başladık. LED Sistemleri, tamamen çevreye duyarlı. LED teknolojisi şu an dünyada hızla yükselen bir sistem olup, Amerika ve Avrupa’nın öncülüğünde pazarı gelişiyor. Ülkemizde ise devletin, enerji tasarrufunda vermiş olduğu teşviklerle birlikte yükselmeye başlayacaktır. Biz de bu sistemi, var olan güçlü alt yapımızla birlikte, projelendirip tüketiciye en kısa yollardan sunmaya çalışacağız. Bu sistemde dünyanın önde gelen, Amerikan (Meanwell) ve Alman (Osram) firmalarının ürünlerini kullanmaktayız.LED Sistemine geçişle birlikte,kullanımına geçişle ilk gelen faturada enerji tasarrufunun net şekilde sağlandığı görülüyor” dedi.

ÜRÜN YELPAZESİ ÇOK GENİŞ

Sektörde isim yapmış markalarla ürün gurubunun çok çeşitli olduğunu ifade eden Çelik, ürün gurubuyla ilgili şu bilgileri verdi. “Elektrik motorları, elektrik motor sarımı, elektrik motor yedek parçaları, elektrik motor bobinaj malzemeleri, vibrasyon motorları, redüktörler, su motorları, ex-proof motorlar, ex-proof fanlar, aksiyal fanlar, salyangoz fanlar, dev fanlar, inverter (hız kontrol cihazları), elektrik panoları, ex-proof panoları, kompanzasyon panoları, şalt malzeme gurubu, paratoner, paratoner malzemeleri, bakır bara ve bakır mamülleri, topraklama sistemleri, elektrik kabloları, sinyal kabloları, elektrik kabloları ek malzemeleri, armatür grubu, gaz deşarjlı ampuller, tasarruf ampulleri, sinyal ikaz ve yönlendirme lambaları, ışıklı ve sesli sirenler ve dijital analog ölçü aletleri olmak üzere ana başlıklar adı altında, geniş ürün yelpazemizle hizmet vermekteyiz” dedi.