DAĞLIKAN İnşaat LTD,Onlarca fabrika inşaatına imza attı

Adana’da faaliyet gösteren DAĞLIKAN İnşaat Ltd., organize sanayi bölgelerinde(OSB) onlarca fabrika inşaatını başarıyla tamamlamanın gururunu yaşıyor.

1998 yılında Adana’da ticari faaliyetlerine başlayan DAĞLIKAN İnşaat San. Tic. Ltd. Şti., sektörde 25 yıllık tecrübesi olan Bahattin Dağlıkan tarafından kuruldu. Onlarca fabrika tesisi inşa eden Bahattin Dağlıkan, projeleriyle başta istihdam olmak üzere, bölge ve ülke ekonomisine katkıda bulunmanın sevincini yaşıyor. Anahtar teslimi bir çok projeyi tamamlayıp sanayicinin hizmetine sunan DAĞLIKAN İnşaat, aynı zamanda sektörde iddiasını kanıtlayarak hızlı bir büyüme grafiği gösteriyor. Bölge ve Türkiye genelinde birçok OSB’de onlarca fabrika tesisini yapan firma, bu başarısıyla sektördeki yükselişini sürdürüyor.

FABRİKA TESİSİ YAPIYOR

Daha çok OSB’lerde fabrika tesisi yaptıklarını söyleyen DAĞLIKAN İnşaat San. Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Dağlıkan, Kobigündem Dergisi’ne şu açıklamalarda bulundu: “Öncelikle 1998 yılında şirketimizi kurarak, kurumsallaşmanın temelini atmış olduk. Gelişen süre içersinde alt yapımızı güçlendirme yoluna giderek, makine ve ekipmanlarımızla birlikte güçlü bir kadro oluşturduk. Bu doğrultuda geldiğimiz noktada yurt geneli birçok organize sanayi bölgesinde yapmış olduğumuz fabrika inşaatlarını sanayicinin hizmetine sunduk. Başta Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi, Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesi ve Konya Ereğli Organize Sanayi Bölgesi olmak üzere, birçok fabrika inşaatı yapımı projelerini tamamladık. Devam eden projelerimizle birlikte yıllık 8-10 civarında fabrika tesisi inşa ediyoruz. Şu ana kadar yapmış olduğumuz fabrika inşaatı sayısı yaklaşık 150 civarındadır. Yaptığımız işi çok önemsiyoruz. Düşünün ki her fabrika tesisi yapımı başta istihdama, bölge ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlıyor. O nedenle yaptığımız her proje bizleri umutlandırıyor.”

PROJELER ANAHTAR TESLİMİ

Fabrika ve çelik konstrüksiyon tesis yapımı ve alt yapısıyla birlikte anahtar teslimi projeler yaptıklarını ifade eden Bahattin Dağlıkan, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Bir çok inşaat taahhüt  proje, uygulamalarımızı anahtar teslim şeklinde yaptık. Sektörde bölgenin en güçlü inşaat firması konumunu yakaladık. Gizir Profil San. Tic. A.Ş., Ulusoy Tekstil A.Ş., Jain Sulama sistemleri, Özerşah Petrol Ürünleri, Mango Gıda A.Ş., BMF Petrol Ürünleri, Ak Metal Çatı Sistemleri, Doğanay Gıda A.Ş. gibi ulusal ve uluslar arası faaliyet gösteren firmalara  anahtar teslimi projeleri, başarıyla tamamlayarak teslimatını yapmış olduk. Yine bunların yanı sıra bölgemizde gelişmekte olan hayvancılığa yönelik tesisler inşa ettik. Devam eden projelerimizle birlikte,altı bin büyük baş hayvan kapasiteli 22 bin metrekarelik bir alandan oluşan projemizle Çukurova Bölgesi’nin en büyük hayvancılık tesisini yapıyoruz. En kısa dönem içerisinde tamamlanacak olan bu projemizi müşterimizin hizmetine sunacağız.”

FAALİYET ALANI ÇOK GENİŞ

Sektörde geniş bir yelpazede faaliyet gösterdiklerini söyleyen Bahattin Dağlıkan, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Fabrika binaları, hayvan çiftlikleri, villa inşaatları, çeşitli zemin betonları, yol betonları, hafriyat, kazı dolgu işleri, plan proje hazırlanıp çizilmesi, yüzme havuzları, karayolları alt yapı menfez ve küçük köprü yapımları, çatı kaplama, sandwic panel,  ve boyalı boyasız her türlü kaplama ve montaj işleri, çatı çelik konstrüksiyon imalat boya ve montaj işleri, elektrik trafo imalat ve montaj, yangın depo ve hidrofor yapım ve montajı, soğuk hava depoları, konut ve bina yapımı, dış cephe kaplamları, bina ve cephe giydirme izolasyon işleri gibi geniş bir yelpazede faaliyet yürütüyoruz.”