Çelik Helezon, üretim kapasitesini aylık 20 bin metreye çıkardı…

Sektöründe, çelik helezon imalatıyla Türkiye genelinde dikkat çeken Çelik Helezon LTD., yaptığı yeni yatırımlarla aylık üretim kapasitesini 20 bin metreye çıkardı.

Çelik helezon imalat sektöründe 1979 yılından bu yana Yürekli Makine’de uzun yıllar çalışan Mehmet Badem, 2005 yılında kendi işletmesini kurarak 2005ten bu yana Çelik Helezon San. Tic. Ltd. Şti. olarak faaliyetlerine devam ediyor. Çelik helezon imalatında 42 yılı geride bırakan Mehmet Badem, Mersin’deki işletmesinde aylık 20 bin metre çelik helezon üretimiyle sektördeki tecrübesini konuşturuyor. “İyi ve kaliteli bir helezon, tecrübeli bir ustanın elinden çıkar” sözleriyle sektördeki kalitesini ve tecrübesini ortaya koyan Çelik Helezon, 2020 yılından bu yana da ihracat yapmaya başladı. Çelik Helezon LTD. olarak çelik helezon ve ek parça helezonlar üretimiyle Türkiye geneli pek çok imalat sektörüne hitap eden işletme; Fas, Azerbaycan, Gürcistan, Irak ve Kıbrıs gibi ülkelere de ihracatını sürdürüyor.

AYLIK ÜRETİM KAPASİTESİNİ 20 BİN METEREYE ÇIKARDI

Aylık üretim kapasitelerini önemli oranda artırdıklarını ifade eden Çelik Helezon San. Tic. Ltd. Şti. İşletme Sahibi ve Genel Müdürü Mehmet Badem, KOBİGÜNDEM Dergisi’ne yaptığı açıklamada, “İşletmemizde üretim kapasitemizi aylık 20 bin metreye çıkardık. Çelik helezon grupları üretiminin tamamını kendi bünyemizde gerçekleştiriyoruz. İyi ve kaliteli bir helezon, tecrübeli bir ustanın elinden çıkar. Bu çerçevede çelik helezon üretiminde, hassas ölçümlerin tamamını mühendis ve teknik kadromuzla birlikte sıfır hatayla imal etmekteyiz. Bir metreden başlayıp 3 metreye kadar tek parça helezon şeklinde üretim yapabilir bir konumdayız. 4 milimden 6 milime kadar olan sac kalınlığında çelik helezon üretimlerini sıfır hatayla imal ediyoruz. Ayrıca tek parça helezon imalatlarımızda da 3 milimden 35 milime kadar olan sac kalınlığında helezon imalatlarını gerçekleştiriyoruz” dedi.

2020’DEN BU YANA İHRACAT YAPIYOR

İlk ihracata 2020 yılında başladıklarını söyleyen Mehmet Badem; Fas, Azerbaycan, Gürcistan, Irak ve Kıbrıs gibi ülkelere mevcut ihracatlarını sürdürdüklerine belirterek, “Dolaylı olarak, yurt dışına çalışan pek çok işletmeye çelik helezon satışlarımızla birlikte ihracata katkı sunmuş oluyoruz. Bu çerçevede pek çok ülkeye ihracat yapan işletmelere çelik helezon imalatlarımızla da hizmet vermekteyiz. Bu açıdan direk ve dolaylı ihracatlarımızla birlikte katma değer yaratmaya devam eden işletmemizin, önümüzdeki süreçlerde yurt dışı ihracat payını artırmayı ön görüyoruz” diye konuştu.

SEKTÖRDE 42 YILLIK TECRÜBE

Çelik helezon imalat sektöründe 42 yılı geride bıraktıklarını ve ilk iş hayatına 1979 yılında Yürekli Makine’de başladığını dile getiren Mehmet Badem, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “1979 yılından bu yana çelik helezon imalat sektöründe 42 yılı geride bıraktım. Yürekli Makine’de başlamış olduğum iş hayatımı 2005 yılından bu yana kendi işletmemi kurarak devam ettiriyorum. ‘İyi ve kaliteli bir helezon, tecrübeli bir ustanın elinden çıkar’ deneyimi ile çelik helezon üretimini yapmaktayız.”

SANAYİ VE İMALAT SEKTÖRLERİNE HİTAP EDİYOR

Türkiye geneli sanayi ve imalat sektörlerinin tamamına hitap ettiklerini belirten Mehmet Badem, açıklamalarının devamında, “İşletmemizde çeşitli seçeneklerde ve talebe göre yapmış olduğumuz helezon imalatlarımızla Türkiye geneline hitap ediyoruz. Türkiye’nin neredeyse her ilinde müşterilerimiz var. Hububatçılar başta olmak üzere, kömür işletmeleri, çırçır fabrikaları, çimento sanayi, gıda ve içecek sanayi, maden sanayi, enerji sanayi, makine sanayi ve plastik sanayi olmak üzere geniş bir kesime hitap etmekteyiz” ifadelerine yer verdi.