Çelik Helezon, sektöründe tecrübesini konuşturuyor…

IMG_0167

Uzun yıllardan bu yana çelik helezon imalatıyla sektördeki tecrübesini ortaya koyan Çelik Helezon LTD., Türkiye geneli müşteri portföyünü genişleterek ilerlemesini sürdürüyor.

Çelik helezon imalat sektöründe uzun yıllara dayanan iş deneyimiyle, Mehmet Badem tarafından 2005 yılında Çelik Helezon San. Tic. Ltd. Şti. olarak faaliyetlerini yürüten firma, Mersin’deki işletmesinde günlük 500 metre çelik helezon üretimiyle sektörde kalitesini ortaya koyarak büyük ilerleme kaydediyor. Firma, Türkiye geneli müşteri portföyünü genişleterek pazar payını her geçen gün artırmayı başarıyor. Çelik helezon ve ek parça helezonlar üretimiyle Türkiye geneli pek çok imalat sektörüne hitap eden firma, “İyi ve kaliteli bir helezon, tecrübeli bir ustanın elinden çıkar” sözleriyle tecrübesini konuşturan Mehmet Badem yönetiminde, sektördeki tecrübesini ortaya koyarak, kalitesini kanıtlıyor.

İLAVE YATIRIMLARLA ÜRETİM ALT YAPISI YENİLENDİ

IMG_0073

Üretim alt yapısını ilave yatırımlarla yenilediklerini söyleyen Çelik Helezon San. Tic. Ltd. Şti. işletme sahibi ve Genel Müdürü Mehmet Badem, KOBİGÜNDEM Dergisi’ne açıklamalarda bulundu. Mehmet Badem, uzun yıllardan bu yana çelik helezon imalatını gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, “Sektörde artan iş hacmimize orantılı olarak, üretim alt yapımıza ilave yatırımlar yaptık. Giyotin sac kesme makinesi, helezon makineleri ve çeşitli makine tezgahlarıyla birlikte üretim alt yapımızı güçlendirdik. Ayrıca yine kendi bünyemizde yaptığımız AR-GE çalışmalarımız neticesinde kendi üretimimize destek olarak geliştirdiğimiz yeni makinelerimizi ekledik. Bu da çelik helezon ile ilgili gelen tüm talepleri firmamızın karşılayabileceği bir konuma geçiş yapmamıza vesile oldu” dedi.

MÜŞTERİ TALEPLERİNE GÖRE ÜRETİM YAPIYOR

IMG_0045

İşletmelerinde helezon, komple tüp borulu helezon, hardoks helezon, krom helezon ve özel parça helezon imalatlarıyla faaliyet yürüttüklerini ifade eden Mehmet Badem, “İşletmemizde çelik helezon gruplarının tamamını üretiyoruz. Ayrıca yine müşteri talep ve istekleri doğrultusunda da üretim yapıyoruz. Özellikle çelik helezon üretiminde hassas ölçümlerin tamamını mühendis ve teknik kadromuzla birlikte sıfır hatayla imal etmekteyiz. Bir metreden başlayıp, 3 metreye kadar tek parça helezon şeklinde üretim yapabilir bir konumdayız. 4 milimden, 6 milime kadar olan sac kalınlığında çelik helezon üretimlerini sıfır hatayla imal ediyoruz. Ayrıca tek parça helezon imalatlarımız da 3 milimden, 35 milime kadar olan sac kalınlığında helezon imalatlarıyla da müşterilerimizden gelen tüm talepleri karşılayabilecek konumdayız” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE GENELİ SANAYİ GRUPLARI VE İMALAT SEKTÖRLERİNİN TAMAMINA HİTAP EDİYOR

Çeşitli seçeneklerde yapmış oldukları helezon üretimiyle Türkiye geneline hitap ettiklerini belirten Mehmet Badem, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “İşletmemizde çeşitli seçeneklerde yapmış olduğumuz helezon imalatlarımızla Türkiye geneline hitap ediyoruz. Türkiye’nin neredeyse her ilinde müşterilerimiz bulunmakta. Hububatçılar başta olmak üzere, kömür işletmeleri, çırçır fabrikaları, çimento sanayi, gıda ve içecek sanayi, maden sanayi ve plastik sanayi gibi pek çok sanayi sektörüne hitap ediyoruz. Çalıştığımız pek çok firma, ulusal ve uluslar arası faaliyet yürüten firmalar. Bu da kısmen dolaylı olarak ihracat yapmamıza vesile oluyor. Bu çerçevede çelik helezon imalatlarımızla kalitemizi ortaya koyarak, Türkiye geneli pek çok sanayi grupları başta olmak üzere, imalat sektörlerinin tamamına hitap edebilir bir konumda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.”