BÜROSAN,mağaza zincirine Trabzon’u da ekledi…

Dünya markası BÜROSAN, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana,  Mersin, Van, Hatay, Bodrum, Erzurum, Iğdır, Gaziantep ve Malatya’dan sonra Trabzon’da da mağaza açarak, sektördeki büyümesini sürdürüyor.

Adana’da faaliyet yürüten BÜROSAN Ofis Mobilyaları A.Ş, üç üretim tesisinin yanı sıra mağaza zincirlerine bir yenisini daha katarak, sektörde önemli aşmalar kaydediyor. Yurt içinde 13 ilde satış mağazası zinciri oluşturan firma, yurt içinin yanı sıra, yurt dışına yaptığı ihracatlarla da adından söz ettiriyor. Türk ofis mobilyaları sektörünün en önemli temsilcileri arasında yerini alan BÜROSAN, bundan 40 yıl önce sektöre giriş yapıyor. Yurt içi ve yurt dışı pazarlarda markalaşarak, büyümesini sürdüren firma, aynı zamanda ülke ekonomisine de önemli katkılar sağlıyor.

TRABZUN’LU BÜROSAN’I SEVDİ.

Yeni mağazanın,Trabzon’un Sancak Mahallesi Trabzon Caddesi’nde üç katlı, toplamda bin yüz metrekarelik kapalı alandan oluştuğunu söyleyen BÜROSAN Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dilme, şu bilgileri verdi: “Trabzon Yomra’da açılan mağazamızda, BÜROSAN’ın kendine özgü tasarımlarının tamamını sergilemiş olduk. Daha ilk günlerden ilgi çekmeye başladı. Trabzon’lu Bürosan’ı sevdi diyebiliriz. Açılışını yaptığımız Trabzon mağazamız ilk günden bu yana çok ilgi görmektedir.  Trabzon Bölge Müdürlüğümüze ise, bünyemizde olan sektördeki deneyimi ile bilinen Emre Çaylı, arkadaşımızı atadık” Mağazalaşma çalışmalarının devam edeceğini vurgulayan Dilme,  “Bürosan’ın en büyük özelliklerinden biri, geniş ürün yelpazesine sahip olması ve kendine özgü tasarımlardır. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana,  Mersin, Van, Hatay, Bodrum, Erzurum, Iğdır, Gaziantep ve Malatya’dan sonra Trabzon’da da mağaza açarak,mağazalaşmaya ağırlık vereceğiz” dedi.

ANA PAZAR NATO ÜYESİ ÜLKELER

Dünya markası olma hedefiyle 40 yıl önce kurulan Bürosan’ın hem yurtiçi hem de yurtdışında markalaştığını belirten BÜROSAN Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dilme, ihracat odaklı çalışmalarla pazarda önemli bir noktaya vardıklarını söyledi. Yurtdışında Ukrayna ve Rusya pazarlarına ağırlık verdiklerini ifade eden Murat Dilme, ABD, Irak, Bulgaristan, Yunanistan, Almanya ve Azerbaycan ile de çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Dilme, bunların yanı sıra,  İncirlik Amerikan Hava Üssü ve İtalya Aviano Hava Üssü mobilya ihtiyaçlarını da karşıladıklarını,  Bulgaristan, Romanya ve Irak ağırlıklı ihracatlarının sürdüğünü kaydetti. Erbil’de açtıkları kendi mağazalarının da faaliyetlerini sürdürdüğünü söyleyen Dilme, şu açıklamalarda bulundu: “Yurtdışında hem ihracat hem distribütörlük hem de kendi mağazalarımız şeklinde üç koldan çalışıyoruz. Ana pazarlarımız NATO üyesi ülkeler, Birleşmiş Milletler (BM) ve Amerikan üsleri. Birçok Amerikan üssünün mobilya ihtiyacını karşıladık.” Ar-Ge’ye ve teknolojiye yatırım yaparak her zaman yenilikçi ve çözüm ortaklı veriler sunmak gerektiğini vurgulayan Dilme, ‘’Sektörümüzün gerektirdiği her türlü teknolojiye sahibiz. Ürünlerimizde kaliteyi, konforu ve sağlamlığı ön planda tutuyoruz. Birçok bakanlık, üniversite, hastane ve devlet kurumunun yüzde 90’ı bizim müşteri portföyümüzde.”

BÜYÜMEDE İSTİKRARLI

2011 yılında yüzde 53 oranında bir büyüme kaydettik. 2012 yılını yine yüzde 50’nin üzerinde bir büyümeyle kapattıklarını vurgulayan Dilme “BÜROSAN, cesur yatırımlar ve mevcut standartların üzerindeki, ürün ve hizmet kalitesi anlayışıyla küresel pazarda hak ettiği yeri aldı. BÜROSAN dünyada yaşanan birçok küresel çalkantıya ve ekonomik daralmaya rağmen yurtiçinde ve yurtdışında önemli ve cesur adımlar atarak, birçok büyük projenin mimarı oldu. Bu sayede BÜROSAN, ülke ekonomisinin önemli dinamiklerinden biri olmuş ve birçok firmaya örnek teşkil etmiştir” dedi. BÜROSAN’ın başarısındaki bir başka unsur ise satış sonrası hizmet olduğunu anlatan Dilme, “Biz ürünümüzün her zaman arkasındayız. Satış sonrası hizmet bizim için satıştan da önemli. Kalitemizi müşteri memnuniyeti ile taçlandırarak bugünlere geldik. Bu çizgimizden taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.