Anadolu Arı Çiftliği,sektörde önemli aşama kaydetti…

1980 yılında Adana’da faaliyete başlayan Sanpey Gıda Maddeleri San.Tic. Ltd. Şti, yaratmış olduğu Anadolu Arı Çiftliği, markasıyla bal sektöründe önemli aşamalar kaydetti. Binlerce yılık bir mucizeye el değmeden Anadolu Arı Çiftliği ürünlerini tüketiciye sunmanın gururunu yaşıyor.

TÜRKİYE VE DÜNYA İÇİN ÜRETİYORUZ

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesindeki modern tesisinde üretimini sürdüren Anadolu Arı Çiftliği, sürekli yatırım ile geleceğin temellerini sağlam oluşturarak, yurtiçi ve yurtdışı pazarda aranan bir marka halini aldı. “Türkiye ve dünya için üretiyoruz” diyen Genel Müdür Hasan Özkan, “Anadolu Arı Çiftliği, marketlerde aranan bir marka oldu. Yurtiçi ve yurtdışı pazarda önemli bir yol aldığımızı düşünüyoruz. Tanıtıma ağırlık vererek markamızı daha da güçlendireceğiz. Geniş bir ürün yelpazesiyle tüketiciye,15gr dan 20 grama kadar piknik bal gurubundan başlayarak,225,450,850,1000,2000 grama kadar ambalajlarda üretim yaparak tüketiciye sunuyoruz. Petekli bal olarak 400,700 gram ambalajlarda ve yine çıtalı bal olarak da satış yapmaktayız” dedi. Arı ürünleri üretim, paketleme, satış ve pazarlamasıyla sektörde öncülüğe emin adımlarla ilerlediklerini söyleyen Genel Müdür Hasan Özkan, “günümüz koşullarına uygun yepyeni yaklaşımlarla özel ürün ambalajı tasarımlarıyla, en doğal tatları Anadolu mucizesiyle bütünleştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

SÜREKLİ İYİLEŞTİRME

 1980 Yılında sektöre giriş yaparak Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde 7 bin metrekarelik bir alan üzerine 2 bin metrekarelik kapalı, son teknoloji makinelerle üretimini sürdüren Anadolu Arı Çiftliği, sürekli iyileştirme ve yatırımlarıyla kurumsallaşma yolunda da önemli mesafeler almış.Profesyonel ve alanında uzman bir kadroyla hizmet sundukları bilgisini veren Genel Müdür Hasan Özkan, “Kurumsallaşmada kaliteyi ön planda tutarak markamızı güçlendirmeyi,sektörel girişimlerimiz ile en üst düzeye çıkardık.Geniş dağıtım ve modern hizmet anlayışyla bal merkezinin oluşumuna katkı sağlayacağız.Çeyrek asrı aşan serüvenimizle bölgemizin istihdam yüküne de katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

PEK ÇOK YAŞAMSAL MADDE İÇERİYOR

TS EN ISO 9001:2000 Kalite Yönetim sistemi ve BS EN ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim sistemi belgeleriyle üretim yapan Anadolu Arı Çiftligi kaliteyi yakaladıklarının bilgisini veren Genel Müdür Hasan Özkan,Balın insan yaşamındaki önemine de değinerek şu bilgilere yer verdi: “Bal vitamin,mineral,aminoasit ve enzimler gibi pek çok yaşamsal madde içermektedir.Bir yemek kaşığı bal,64 cal enerji sağlayarak kaslar için yakıt görevini yapmaktadır.Yine yapılan araştırmalarda balın,mide ve bağırsak sistemleri üzerinde düzenleyici etkisi belirtilmiştir.Bizlerde Anadolu Arı Çiftliği güvencesinde tüketiciye kaliteli sağlıklı en doğal tatları sunmanın keyfini yaşıyoruz” dedi.