ADAPAN Endüstriyel Otomasyon,sektörde önemli projelere imzasını atıyor…

Endüstriyel Otomasyon; SIEMENS, CONTROL TECHNIQUES ve VIPA teknolojileri alt yapısıyla endüstriyel otomasyon sektöründe önemli projelerle dikkat çekiyor.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisi olan Mehmet Emin Işıl tarafından 2016 yılında kurulan ADAPAN Endüstriyel Otomasyon, Adana Metal Sanayi Sitesi Arslandamı İş Merkezi’nde endüstriyel otomasyon çözümlerinin yanı sıra, pano üretimiyle birlikte sektörde ilerleme gösteriyor. ADAPAN Endüstriyel Otomasyon; sektöründe anahtar teslimi projeler ve taahhüt faaliyetleriyle demir çelik, enerji, gıda sektörleri ağırlıkta olmak üzere, üretim yapan pek çok sektöre makine kurulum ve revizyon işlemlerini gerçekleştiriyor. Mehmet Emin Işıl yönetiminde faaliyet gösteren işletme, geldiği aşamada Türkiye geneli hizmetlerinin yanında, pek çok yurt dışı projelerini de başarıyla tamamlamanın gururunu yaşıyor.

SIEMENS, CONTROL TECHNIQUES VE VIPA TEKNOLOJİLERİYLE FAALİYET GÖSTERİYOR

Endüsriyel otomasyon sektöründe dünyaca tanınmış markaların ürün gruplarıyla hizmet verdiklerini ifade eden ADAPAN Endüstriyel Otomasyon işletme sahibi Mehmet Emin Işıl, KOBİGÜNDEM Dergisi’ne yaptığı açıklamada; endüstriyel otomasyon sektöründe teknik tüm donanımlara sahip bir ekiple faaliyet yürüttüklerini belirterek, proses otomasyonu, makine otomasyonu, malzeme satışı, PLC, RTU ve MCC pano sistemleri, DCS sistemleri, CNC sistemleri, projelendirme ve taahhüt işlemleri gibi çözümlerle hizmet verdiklerini söyledi. Mehmet Emin Işıl, “Dünyaca tanınmış SIEMENS, CONTROL TECHNIQUES ve VIPA markalarının ürün gruplarıyla birlikte müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeye çalışıyoruz. Büyük sanayi kuruluşları başta olmak üzere, üretim yapan her işletmeye hitap etmekteyiz. Proje bazlı ve anahtar teslim faaliyetlerimizle birlikte endüstriyel otomasyon sektöründe Türkiye geneli önemli bir müşteri portföyüne sahibiz” dedi.

PANO ÜRETİMİNİ KENDİ BÜNYESİNDE GERÇEKLEŞTİRİYOR

Endüstriyel otomasyon faaliyetleriyle birlikte proje bazlı çalışmalarda, pano üretimini de kendi bünyelerinde ürettikleri bilgisini veren Mehmet Emin Işıl, sektörde daha çok proje bazlı çalışmalara ağırlık verdiklerini belirtti. Işıl, “Endüstriyel otomasyon faaliyetlerimizle birlikte pano üretimine de kendi bünyemizde başladık. Her projeye uygun pano üretimlerimizle önemli bir aşama kaydettik. Anahtar teslim projelerimizin tamamı standartlara uygun olup elektrik projesi ve etiketlenme gibi işlemler son derece hassas ve teknik tüm donanımlara sahip kadromuz tarafından gerçekleştiriliyor. Türkiye’nin her bölgesinde önemli projelerimizi müşterilerimizin hizmetine sunduk. Ağır sanayi grupları, büyük sanayi kuruluşları ve diğer pek çok üretim yapan sektörler olmak üzere, Türkiye genelindeki projelerimizi başarıyla tamamlamış bulunmaktayız. Yine doğal gaz arama gemilerinin hidrolik otomasyon projelerini gerçekleştirerek sektörde geniş bir kesime hitap etmekteyiz” şeklinde konuştu.

YURT DIŞI PROJELERİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI

2019 yılından bu yana çeşitli ülkelerde kendi projelerini tamamlayarak ilgili işletmelerin hizmetine sunduklarını ifade eden Mehmet Emin Işıl, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “2019 yılından bu yana yurt dışı projelerimizle ihracat yapmaya başladık. Rusya, İspanya başta olmak üzere, Arnavutluk, Irak, Pakistan, Nijerya ve Cezayir gibi ülkelerde projelerimizi başarıyla tamamladık. Özellikle Rusya’da üretim yapan büyük çapta bir sanayi kuruluşunun devasa büyüklükte olan kazan otomasyonunu tamamladık. Yine Cezayir, Pakistan ve Nijerya’da olan Hayat Kimya’nın projelerini devreye aldık. Özet olarak belirtirsek, yurt dışı projelerimizle de endüstriyel otomasyon sektöründe büyük projelerimizi başarıyla hayata geçirdik. Yakın dönem içerisinde yeni bağlantılarımızla yurt dışı projelere ağırlık vermeyi planlıyoruz. Tüm çalışmalarımızla birlikte işletmemizi gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında önemli bir aşamaya taşımayı hedefliyoruz. Bu çerçevede endüstriyel otomasyon sektöründe teknolojiyi yakından takip ederek yatırımlar yapmayı amaçlayan işletmemiz, sektörde en kaliteli hizmeti sunmaya devam edecektir.”