Adana Metal Sanayi yeni yönetimi kolları sıvadı…

Adana Metal Sanayi Sitesi’nde Haziran ayı başında yapılan seçimde göreve gelen yeni yönetim, işbaşı yaptı. Yönetim sorunları çözmek için harekete geçmekte gecikmedi.

Seçimin ardından Adana Metal Sanayi Sitesi’nde Cengiz Erdanoğlu başkanlığında Ahmet Cebeci, Abdurrahman Can, Nevzat Köreli, Seçim Kamuran, Cumali Eyi, Mustafa Eren ve denetim kurulundaki Gökhan Yoldaş ve Orhan Fidan’dan oluşan yeni yönetim görev başı yaptı. Sitenin çehresini değiştiren, başta ulaşım ve güvenlik olmak üzere pek çok konuda hızlı davranan yönetim, sitenin sorunlarına çözüm arıyor.Yaklaşık bin 100 işletme ve 5 bin çalışanıyla kent ekonomisine katkı sağlayan Adana Metal Sanayi Sitesi’nin yeni yönetim kadrosu bu sorumluluğun bilinciyle hareket ederek pek çok projenin hayata geçirilmesi için de çaba içinde görünüyor.

SORUNLAR ELE ALINIYOR

Adana Metal Sanayi Sitesiyle ilgili birçok konuda KOBİGÜNDEM Dergisi’ne açıklamalarda bulunan Başkan Cengiz Erdoğanoğlu şunları söyledi: “Yeni yönetim olarak, Haziran ayı başlarında yapılan seçimle iş başına geldik. Önce sitemizle ilgili sıkıntıları belirleyerek çalışmalarımıza başladık. Şu ana kadar başta güvenlik olmak üzere, eksikliklerimizin giderilmesi anlamında önemli adımlar atmış bulunmaktayız. Sitenin birçok noktasına kamera sistemi yerleştirerek takibini yapacağız. Bu doğrultuda çalışmalarımız ve görüşmelerimiz devam ediyor. En kısa zaman içerisinde bu sistemi gerçekleştirerek, güvenlik sorununa çözüm sağlamış olacağız.”

KURUMLARLA GÖRÜŞÜYORUZ

Diğer taraftan aidatların zamanında toplanması, bir düzene bindirilmesi ve yapılacak olan çalışmalara olanak sağlayacağını özelikle vurgulayan Cengiz Erdoğanoğlu şöyle devam etti: “Özelikle aidatların düzenli ödemesini bir sisteme bağlayacağız. Bu da eksiklerimizin giderilmesi konusunda önem arz ediyor. Ayrıca yol yapımı, ilaçlama, temizlik ve çöplerin zamanında alınması gibi bir çok sıkıntıyla ilgili çalışmalarımızı başlattık. Bu doğrultuda Seyhan Belediye Başkanı Sayın Azim Ötürk’le bir toplantı ayarlanarak görüşme yapıldı. Kendisine siteyle ilgili sıkıntılarımız aktarıldı. Çözüm noktasında kendisinden yardımcı olacağı sözü alındı. Ayrıca Büyük Şehir Belediyesi ile temaslarımız devam ediyor. Görüşme neticesinde yine mevcut sıkıntılarımızı aktararak yardımlarını bekleyeceğiz. Adana Sanayi Odası (ADASO) ve Adana Ticaret Odası’nda (ADASO) düzenlenen toplantı,sempozyum ve seminerlere katılarak izlenimlerimizi ve almış olduğumuz bilgileri sanayici ve esnafımıza anlatarak,gerek ekonomik ve gerekse teknolojik bilgi paylaşımını sağlamış olacağız.”

YENİ PROJELER OLACAK

Sitenin giriş kısmında da bir takım düzenlemelerin yapılacağı bilgisini veren Cengiz Erdoğanoğlu, “Özelikle sitenin giriş kısmında bulvar üzerinde yeni düzenlemeler yapacağız. Çalışmalarımız proje aşamasında yakın bir zaman içerisinde hayata geçireceğiz” dedi. Bunun yanı sıra yine blok girişlerindeki işletme bilgilerinin yer aldığı tabela ve yön levhalarının yeniden tasarlanarak tüm bilgilerin güncellenmesini sağlayacaklarını kaydeden Erdoğanoğlu, “Ayrıca tüm bankalarla görüşme halindeyiz.Sitenin giriş bölümünde yeni şube ve bankamatikler açılmasını sağlamaya çalışıyoruz. Kısacası Adana Metal Sanayi Sitesi’ni ve çevresini bir cazibe çekim merkezine dönüştürmek için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürerek projelerimizi sanayici ve esnaf arkadaşlarımızla birlikte hayata geçirmeyi hedefimize almış bulunuyoruz” şeklinde konuştu.