RSSGenç girişimcileri İŞKAD buluşturdu

Per, Eki 16, 2014

Genel

DSC_6218Adana’nın önemli sivil toplum kuruluşlarından olan İş Kadınları Derneği’nin (İŞKAD) yeni çalışmasıyla, genç girişimci ve iş hayatına yeni başlamış iş kadınları bir araya geldi

2011 yılından bu yana Av. Elif Doğan Türkmen başkanlığında görev yapan İŞKAD Yönetim Kurulu, yeni projelerle dikkat çekiyor. İŞKAD yönetimi, yaklaşık bir yıl önce başlatılan Genç İŞKAD, projesiyle 70’e yakın genç kadın girişimciyi bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadı. Adana Seyhan Otelinde gerçekleştirilen ve toplantıda İŞKAD Yönetim Kurulu Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, “İŞKAD, bünyesinde oluşturduğumuz Genç İŞKAD oluşumuyla gençlerimizi dünya iş kadınlarıyla bir araya getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

18-35 YAŞ ARASI GENÇLER

NİLCAN ONATCA AYGÜNİŞKAD’ın önemli girişimlerinden biri olarak kabul edilen Genç İŞKAD, 70’in üzerindeki üye sayısıyla faaliyetlerine başladı. Seyhan Otelinde gerçekleştirilen toplantıda,  genç girişimci kadınlar iş kollarıyla ilgili kendilerini tanıtmanın heyecanını yaşadılar. Genç İŞKAD yönetimi, İŞKAD Yönetim Kurulu’nda sayman üye olarak görev yapan ve aynı zamanda IŞIN Boru Yönetim Kurulu üyesi olan Nilcan Onatça Aygün,başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Nilcan Onatça Aygün, “İŞKAD bünyesinde Av.Elif Doğan Türkmen başkanlığında görev yapan yönetim kurulumuz bir ilki gerçekleştirdi. Önemli girişimlerimizden biri olan GENÇ İŞKAD’ projemizi devreye aldık. Yaklaşık bir yıldan bu yana üzerinde çalışmış olduğumuz yeni oluşumun ilk toplantısını gerçekleştirmiş olduk.18-35 yaş arası genç girişimci kadınlardan oluşan üye sayımızı 70’e çıkardık” dedi.

GENÇLERİMİZ GELECEĞİMİZ

IMG_3447İŞKAD Yönetim Kurulu Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen ise konuşmasında,1999 yılında 44 iş kadını tarafından Adana’da kurulan ve Anadolu’nun ilk iş kadınları derneği olma özelliğini taşıyan İş Kadınları Derneği (İŞKAD) bünyesinde 2014’te kurulan Genç İŞKAD’ın yalnızca Adana değil tüm Türkiye’de ses getireceğine inandığını söyledi. Av. Türkmen, yeni oluşumun, genç kadınların her alanda liderlik vasfı kazanmasına yardımcı olmak ve aynı nitelikleri taşıyan genç girişimcileri bir araya toplamak, genç girişimcilerin donanımlı, iş ve sosyal yaşamda başarılı olmalarının önünü açma amacıyla kurulduğunu ifade ederek, şu şekilde devam etti: “Genç İŞKAD’ın ilerde İŞKAD üyesi olması içinde çalışmalar yapıyoruz. Ancak öncelikli hedefimiz genç girişimci kadınlarımızın Adana ve ülkemizde iş hayatlarında başarılı olmalarını sağlamaktır” diye konuştu.

KALKINMANIN TEK YOLU

DSC_6347Ülkenin ekonomik kalkınmasının tek ve biricik yolunun kadın ve genç girişimcilerin çoğalması olduğuna inandığını söyleyen Av. Türkmen, konuşmasına şu şekilde devam etti: “İŞKAD yönetimi olarak iki dönemden bu yana ağırlıklı olarak kadın girişimciliği ve eğitimi konusunda çalışmalarımıza hız kattık. Derneğimizin kuruluşu ile birlikte bizlere öncülük yapan bir güç yoktu. Bu çerçevede İŞKAD deneyimlerini ve tecrübelerini Genç İŞKAD üyeleriyle paylaşarak öncülük görevini üstlenmiş oldu. Bu anlamda sizler bizim deneyimlerimizi paylaşarak, bizi izleyerek çok şey kazanabilirsiniz. Bu toplantıların asıl amacı zaten budur. İnanıyorum ki bu genç girişimcilerin arasından çok önemli, lider vasfı taşıyan kadınlarımız çıkacaktır.”

 

DESTEK VERMEK İÇİN

Bu çalışmada görev alan tüm arkadaşlarına ve katılımcılara teşekkür eden Av. Elif Doğan Türkmen bundan sonraki toplantıların bu vizyonlarını hayata geçirecek şekilde olacağını belirtti. Türkmen, Genç İŞKAD aktif olarak iş hayatına yeni başlayan genç kadınları desteklemek, bu genç kadınların kendine olan güvenlerinin ve sahip olduğu güçlerinin farkında olmalarını sağlamak istediklerini söyledi. Toplantıya katılan Genç İŞKAD üyelerinin tanıtımından sonra tanışma ve kaynaşma sohbeti yapıldı.

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

Comments are closed.