RSSÇUKUROVA Kargo LTD,faaliyet alanını genişletti…

Pts, Haz 23, 2014

Genel

Adana’da faaliyet gösteren ÇUKUROVA Kargo, 10 bin metrekarelik bir alandan oluşan yeni yerinde Türkiye’nin her noktasına kargo taşımacılığı hizmetine başladı.

Kargo ve taşımacılık sektöründe 42 yılık bir tecrübeyle, 1993 yılında şirketleşmeye giden ÇUKUROVA Kargo Ltd. Şti., sürekli kendini yenileyerek büyümesini sürdürüyor.Adana-Karataş yolu üzerinde 10 bin metrekarelik bir alanda çalışmalarını devam ettiren ÇUKUROVA Kargo,bünyesinde oluşturduğu ve 23 ilde bulunan bölge müdürlükleriyle sektörde en etkili aktörler arasına giriyor. Yeni yapılanmasıyla bölge ve ülke ekonomisine önemli katkılar sunan firma,100’ün üzerinde ki araç filosu ve  210 çalışanıyla sektörde, bölgede lider konumunda olduğunu kanıtlıyor.

MÜŞTERİ ODAKLI ÇALIŞIYOR

Sektörde uzun yılların deneyimi ile faaliyet yürüttüklerini özelikle vurgulayan Çukurova Kargo Ltd. Şti. Genel Müdürü Dursun Çelik, açıklamalarına şöyle sürdürdü: “Kargo ve taşımacılıkta 42 yıllık bir deneyimimiz var. 1993 Yılında şirket kurulumunu gerçekleştirerek kurumsallaşmanın ve sektörde markalaşmanın adımını atarak faaliyetlerimizi sürdürdük. Şu an 10 bin metrekarelik bir alandan oluşan ve 5 bin metrekaresi kapalı olan, işletmemizde geniş dağıtım ağımızla faaliyetlerimizi yürütmemekteyiz. Özelikle bölgemizde üretim yapan sanayici, esnaf ve KOBİ’ler olmak üzere taşıma ve nakliye işlerini tek noktadan çözüyoruz.R1, K1, N2 belgeleri başta olmak üzere, sektörümüzle alakalı diğer tüm kalite belgelerine sahip bir firmayız. Yaptığımız yeni yatırımlarla birlikte, araç filomuzu güçlendirerek yeni istihdam alanları yarattık. 100’ün üzerindeki araç filomuz ve 210 çalışanımızla en kaliteli hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Ayrıca bünyemizde oluşturduğumuz 15 kişilik satış temsilcileriyle sektörel bazda yürüttüğümüz müşteri odaklı çalışmalarımızda müşteri memnuniyetini en üst seviyelere çıkardık. Bu da bölgede geldiğimiz noktada kargo ve taşımacılık sektöründe firmamızı lider konumuna taşıdı. Bu bilinçle sektörde yeniden yapılanmamızı tamamlayarak aralıksız yatırımlarımızı sürdüreceğiz.”

BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ OLUŞTURDU

Türkiye genelinde 23 ilde bölge müdürlükleri oluşturduklarını söyleyen Dursun Çelik, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Merkez Adana olmak üzere, 23 ayrı ilde bölge müdürlükleri oluşturduk. Bununla birlikte bazı bölgelerde günlük ve karşılıklı seferler başlatmış olduk. Daha geniş bir yelpazede kargo ve taşımacılık hizmetlerini vermeye başladık. Bölge Müdürlüklerimiz İstanbul Avrupa yakası, Anadolu yakası olmak üzere, Ankara, Denizli, İzmir, Bursa, Kayseri, Antalya, Konya, Samsun, Mersin, Tarsus, Osmaniye, İskenderun, Antakya, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Batman ve Diyarbakır bölge müdürlüklerini oluşturduk. Ayrıca Ankara Bölge Müdürlüğümüzden, İzmir/Ankara, İstanbul/Ankara ve Çorum/Ankara olmak üzere, günlük karşılıklı seferler başlatmış olduk. Yine Adana ve merkez ilçeleri başta olmak üzere, Mersin merkez ve ilçeleri ve Antakya merkez ve ilçelerine günlük seferler başlatmış olduk. Bu doğrultuda araç filomuzu da çoğaltarak, geniş bir yelpazede Türkiye’nin her noktasına ulaşıyoruz. Araç filomuzda, 20 Tır,40 Kamyon,30 Kamyonet ve 20 binek aracımızla hizmet veriyoruz.”

PLASTİK VE İNŞAATA DA GİRDİ

Kargo ve taşımacılığın yanı sıra, plastik ve inşaat sektörlerine de giriş yaptıklarını ifade eden Dursun Çelik, şunları söyledi: “Ayrıca 2500 metrekarelik kapalı alandan oluşan işletmemizde son teknoloji ve tam otomatik makinelerde, tarım ve gıda sektörlerinde kullanılan plastik kasalar üretiyoruz. Daha çok narenciye ve meyve-sebze ihracatı yapan firmalara plastik ambalaj kasası üretiyoruz. Bu işletmemizde günlük 30 bin adet plastik kasa imalatı yapılmaktadır. İnşaat olarak da konut yapımına başladık. Yap, sat şeklinde anahtar teslimi projeler gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda yatırımlarımıza devam ederek, bölge ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya ve yeni istihdam alanları yaratmaya çaba harcayarak, faaliyetlerimizi artıracağız.”

 

 

 

 

Comments are closed.