RSSLider Metal Vana Sanayi,tecrübesini konuşturuyor…

Pts, Mar 10, 2014

Genel

Adana, Seyhan Modern Sanayi Sitesinde vana imalatı yapan Lider Metal Ticaret, tecrübesini konuşturarak, elastomer yataklı karesel sürgülü vana imalatını gerçekleştirdi.

1999 yılından bu yana, vanacılık sektöründe iş hayatını sürdüren Mustafa Kemal İnce, yaklaşık 15 yıllık bir deneyiminin ardından kendi işletmesini kurarak vanacılık sektöründe önemli projelere imzasını atıyor. 2011 yılı başlarında Lider Metal Ticaret, olarak vana imalatına başladıklarını ifade eden M. Kemal İnce, Türkiye’de vanacılık sektöründe bir ilki gerçekleştirerek, elastomer yataklı karesel sürgülü vana üretimine başladıklarını söyledi. Vanacılık sektöründe emin adımlarla ilerleme kaydeden Lider Metal Tic.,teknik alt yapısı ve tecrübeli bir ekiple çalışmalarını yürütüyor.

TÜRKİYE’DE İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Lider Metal İşletme Sahibi M. Kemal İnce, 2011 yılından bu yana vana imalatı yaptıklarını söyleyerek şu bilgileri verdi: “14 yaşından bu yana başlamış olduğum iş hayatına, kendi işyerimi kurarak devam ettirmekteyim. 2011 Yılında kuruluşunu gerçekleştirdiğim Lider Metal Vana Sanayi ile vana imalatına başladık. İmalat gurubumuzda karesel sürgülü vana, kelebek vana, sulama hidratları, demontaj ve ek parçaları olmak üzere vana üretimi gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra, flanş imalatlarımızda devam etmektedir. Kelebek vanada Q 500’den, Q 3000 çaplarına kadar imalat yapmaktayız. Karesel vanada ise kare 250’den 1200 karesel ölçülerde üretim gerçekleştiriyoruz. Elastomer yataklı karesel sürgülü vanayı Türkiye’de ilk üreten firma konumunu yakaladık. Bu da vanacılık sektöründe bizi bir adım öne çıkaracak. Bu vesileyle vanacılık sektöründe bir ilki gerçekleştirdik diyebiliriz. Karesel sürgülü vana daha çok gölet ve sulamada tercih ediliyor. Tüm imalatlarımızı İSO 9001 2008 ve TSE kalite belgeleriyle gerçekleştiriyoruz. Yine sektörde deneyimli ve gerekli eğitimlerden geçmiş sertifikalı teknik bir kadroyla faaliyet yürütüyoruz. Ayrıca proje aşamasında olan akreditasyon ve laboratuar çalışmalarımızı önümüzdeki dönemde tamamlamayı amaçlıyoruz.”

BİR YIL GARANTİLİ PROJELER

Vanacılık sektöründe oldukça geniş bir kesime hitap ettiklerini söyleyen M. Kemal İnce, şöyle devam etti: “Vana imalatının yanı sıra, montaj ve teknik servis hizmetini de bünyemizde verebiliyoruz. Dolayısıyla yaptığımız her proje bazlı çalışmalarda bir yıl garanti süresi veriyoruz. Bu bir yıl içerisinde doğa bilecek her türlü sıkıntıyı, garanti kapsamında çözümlüyoruz. Sonraki aşamalarda ise yine kendi işimizin arkasında durarak müşterilerimize her türlü kolaylığı sağlamanın yanı sıra çözümler üreterek sorunların giderilmesi konusunda gerekli olan desteği sunuyoruz. Bu da her geçen gün müşteri gurubumuzun artmasına ve vanacılık sektöründe emin adımlarla ilerlememize katkı sağlamış oluyor. Başta Doğu Akdeniz Bölgesi olmak üzere, tüm yurt geneline hitap ediyoruz”.

ANAHTAR TESLİMİ PROJELER YAPIYOR

Devlet su işleri başta olmak üzere, hidroelektrik santralleri, arıtma tesisleri, pompa istasyonları gibi, kesimlere proje bazlı vana imalatı ve montajını yaptıklarını vurgulayan M. Kemal İnce, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Sürekli artan bir iş hacmimiz var. Türkiye geneli birçok projeye, proje bazlı vana satışlarımız oldu. Vana montaj ve çelik aksamıyla birlikte anahtar teslimi projelerimiz oldu. Ayrıca çelik konstrüksiyon imalat ve montajını da proje bazlı olarak yine kendi bünyemizde yapıyoruz. Hali hazırda bitmiş ve devam eden projelerimiz bulunmaktadır. Osmaniye Hidro Elektrik Santrali, Boztepe Karlık Göledi, İmamoğlu Zerdali Göledi, Adana Çatalan Barajı Kırklı Sulaması, Amasya Merzifon Sulaması, Mersin Arıtma Tesisleri, Urfa Suruç Projesi ve Aladağ Dölekli Göledi gibi pek çok kurumsal işletmelerin proje bazlı vana montajını, çelik aksamıyla birlikte anahtar teslimi projelerini gerçekleştirdik.”

YENİ YATIRIMLAR YAPILACAK

Önümüzdeki dönemde yeni yatırımlarının da olacağı bilgisini veren M. Kemal İnce, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Her geçen gün artan bir müşteri portföyümüz var. Hali hazırda mevcut yerimiz yetersiz kalıyor. Önümüzdeki dönmede yeni tesis ve yeni makine yatırımlarımız olacak. Yatay işlem merkezli CNC tezgahını devreye almayı planlıyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı yürüterek vanacılık sektöründe güçlenmeyi amaçlıyoruz.”dedi.

 

 

Comments are closed.