RSSArda Makine Torna,ihracata başladı…

Cum, Haz 21, 2013

Genel

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) girişinde torna ve makine sektöründe faaliyet yürüten Arda Makine Torna, ilk ihracatını Almanya’ya yaptı.

Sektörde 1999 yılında ticari hayatına başlayan firma, uzun yılların deneyimi olan Serkan Çetiner tarafından büyümeyi sürdürüyor gerçekleştiriyor. 14 yıllık geçen zaman içerisinde teknik alt yapısını güçlendiren Arda Makine Torna, ilk ihracatını Almanya’ya gerçekleştiriyor. Firma, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) girişinde bulunan bin 250 metrekare kapalı alandan oluşan tesiste çalışmalarını yürütüyor. Son teknoloji CNN tezgahlarda başta tekstil gurubu makineleri olmak üzere, geniş bir yelpazede makine yedek parça imalatını yapıyor.

MAKİNE PARKI ÇOK GÜÇLÜ

Tekstil sektöründe kullanılan RAM makinelerinin yedek parça imalatını yaptıklarını söyleyen Arda Makine Torna İşletme Sahibi ve Müdürü Serkan Çetiner şu bilgileri verdi: “Tüm tekstil makinelerinin yedek parçalarını, dışarıya bağımlı olmadan tamamını kendi bünyemizde üretiyoruz. Yine kendi bünyemizde enjeksiyon kalıpları ve boru çizgi makineleri imalatını yapıyoruz. Sektörde deneyimi olan 14 kişilik bir ekibimizle ve güçlü makine parkurumuzla sanayiciye hizmet veriyoruz. Son model dik işlem merkezli CNC tezgahımız başta olmak üzere,metal enjeksiyon,plastik enjeksiyon,eksentirik presler,kalıp perzeleri,tornalar,vibrasyon kapak açma mekineleri ve soğuk punto kaynak makinesiyle imalatlarımızı yapıyoruz.Yine şu an bölgede  bir ilk olan,CNC çift kafalı tam otomat makinemizi devreye alarak sanayicinin hizmetine sunmuş olduk.Çok yünlü ve çok adetli makine yedek parçası yapma kapasitesine sahip olduk.İSO,TSE ve CE belgeleriyle de kalitemizi yüksek seviyelere çıkarmış bulunmaktayız. Geldiğimiz noktada tekstil makinelerinde kullanılan yağsız zincir burçları ve kızak kömürlerinin tamamını bünyemizde üretiyoruz.”

SEKTÖRDE PAYIMIZ ARTIYOR

Bölgede ve Türkiye genelinde özelikle tekstil sektöründe müşteri portfeyine sahip olduklarını dile getiren Serkan Çetiner, “Sektörümüzde pazar payımız sürekli artıyor.Özelikle bölgemizde tekstil sektöründe kendi alanında çok büyük işletmelere hizmet veriyoruz.Bunun yanı sıra yurt genelinde İstanbul, Bursa, Denizli, Uşak, Çorlu, Tekirdağ, Kahramanmaaraş, Adıyaman, Malatya ve Şanlıurfa gibi illerde ciddi anlamda bir müşteri portföyümüz bulunmaktadır. Yurtdışı pazarda ise yakın dönem içerisinde ilk ihracatımızı Almanya’gerçekleştirdik. Yurtdışı pazar arayışlarımızı ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yapacağımız bağlantılarla birlikte, amacımız Avrupa ülkelerine ihracatımızı artırmaktır” dedi.

KALIPLARI BÜNYESİNDE YAPIYOR

Üretimini yapmış oldukları tüm mamullerin kalıplarını da kendi bünyelerinde yaptıklarını ifade eden Serkan Çetiner şöyle devam etti: “Torna ve makine sektöründe yılların deneyimi olan ustalarımız ve teknik bir ekiple üretim yapıyoruz. Sayısızca imalatını yaptığımız metal (krom, çelik, alimünyum, döküm, sarı, bronz v.s) ve derlin ve plastikten oluşan ürünlerimizin yanı sıra, üretimini yapmış olduğumuz makine yedek parçaların tüm kalıplarını bünyemizde kendimiz yapıyoruz. Bu çerçevede işimiz gereği teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Günümüz koşullarına uygun en iyi hizmeti vermek için, sürekli yenilenmeyle faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Mühendislik çalışmalarımızla hassas, ciddi, yenilikçi, kaliteli hizmet sunarak, imalat ve onarım sektöründe yoğunlaşmaya devam edeceğiz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.