RSSCenBay,ahşap mobilyada göz kamaştırıyor…

Cts, Ara 29, 2012

Genel

Ahşap mobilya üretimi yapan CenBay Dekorasyon Mobilya Sanayi Tic. Ltd. Şti, uzun yılların deneyimi ile önemli projelere imzasını atarak göz kamaştıryor.

1982 Yılında Selami Kırbaş, tarafından kurulan firma, ilk etapta 80 metrekarelik bir atölyede ticari faaliyetlerine başlıyor. Kurulduğu ilk günden bu yana ahşap mobilya üretimiyle istikrarlı büyümesini sürdüren firma,1999 Yılında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde 10 bin metrekarelik fabrika alanı üzerinde, üç bin metrekarelik kapalı bir alandan oluşan üretim tesisinde faaliyet yürütüyor. Son teknolojik makine ekipmanıyla, çağı yakalayan bir üretim sistemiyle, kişiye özel ve daha geniş kapsamlı, toplu projelere ahşap mobilya üretimi gerçekleştiriyor.

PROJE BAZLI ÜRETİM YAPIYOR

Sektörde 30 yıllık bir bilgi birikime sahip olduklarını, temel tasarım prensibiyle proje bazlı üretim yaptıklarını söyleyen CenBay Dekorasyon Mobilya Sanayi Tic. Ltd. Şti. Mimar ve Proje Müdürü Eylem Kırbaş Özdemir,KOBİGÜNDEM’e açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “ Tesisimizde gelişmiş makine parkurumuz ve konusunda uzmanlaşmış ekibimizle, ahşapla ilgili her türlü imalatı proje bazlı yapıyoruz. Konferans salonları, Hastahaneler, Kamu binaları ve İş yerleri başta olmak üzere, geniş bir alana proje bazlı üretim gerçekleştiriyoruz. İlk tasarımdan, son aşamaya kadar tüm süreçleri kendi bünyemizde çözüyoruz. Mimari yapısı iç ve dış dekorasyonu ve ince yapısıyla birlikte, anahtar teslimi proje imalatları yapıyoruz. Firmamız, temel tasarımı olan prensibiyle fonksiyonelite,kalite ve dayanıklılıktan ödün vermeden başarılı projelere imzasını atmıştır.Genel olarak CenBay ürünleri kullanıcılar tarafından fark edilir.20 Yıllık ürünlerimiz,bakım için bize getirilir.Geldiğimiz noktada firmamız, alanında öncü çalışmalar yaparak aranan bir marka halini almıştır.”dedi.

DOĞAL KAPLAMA AĞIRLIKTA

Ahşap kapı, Ofis mobilyaları, Özel zemin kaplamları, akustik tavan elemanları, mutfak ekipmanları, Banyo dolapları, Koltuk takımları ve benzeri çok çeşitli ürün imalatı yaptıklarını ifade eden Eylem Kırbaş Özdemir, “Tesisimizde konusunda deneyimli elli kişiye yakın uzaman bir ekibe sahibiz. Bünyemizde İnşaat mühendisi, Orman endüstri mühendisi, Mimar ve İçmimar olmak üzere, profesyonel bir kadroyla üretim yapmaktayız. Özelikle doğal kaplamalı ürünler üzerine uzmanız. İmalatını yapmış olduğumuz tüm ürün guruplarında tecrübeli ve deneyimli uzman kadromuzla, doğal kaplama ağırlıklı çalışıyoruz. Ayrıca bunun yanı sıra, hazır malzemeleri gerektiren projelere de cevap vere biliyoruz. Yine proje bazlı işlerde döşeme işlerini de kendi bünyemizde çöze biliyoruz”

YENİ MAKİNE YATIRIMI

Sektörde teknolojiyi yakından takip ettiklerini ve buna bağlı olarak yeni makine yatırımı yaptıklarını söyleyen Eylem Kırbaş Özdemir, üretimde önemli bir artış sağladıklarını dile getirdi.160 bin TL maliyetinde İtalyan teknolojisi,çoklu kesim ve panel ebat lama makinesini devreye aldıklarını açıklayan Eylem Kırbaş Özdemir, “Devreye aldığımız çoklu kesim ve panel ebatlama makinesiyle üretimde önemli bir oranda artış sağladık.Daha hızlı bir üretime geçtik.Yine Kapı presi,Normal pres,CNC tezgahları,Masifleme ve Bantlama makinesi olmak üzere gelişmiş ve son teknolojik makine ekipmanına sahibiz.Yatırımlarımıza devam edeceğiz.Başta projeli işler olmak üzere,yine CenBAY markamızla ofis mobilyalarına da ağırlık vereceğiz.”dedi.

REFERANSLARI GÜÇLÜ

Önemli projelere imza atıklarını ifade eden Eylem Kırbaş Özdemir, “Adana, Mersin Hiltonsa Otelleri relevasyon işleri, Masel otel iç mimari ve tüm ahşap uygulamaları, Ekinci İnşaat iç mekan projelendirmesi ve ahşap kapıları, Adana Sanayi Odası idari binası, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi idari binası,Abdioğulları idari binası,İstanbul Hilton oteli suit odaları,Masar oteli,Alanya Water Planet oteli,Antakya Boğaziçi oteli,Metropark Hastahanesi,Galeria KBB Hastahansi,Ç.Ü.Balcalı Hastahanesi ve Kambeton gibi başlıca projelere imzamızı attık.”diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.