RSSKAMAS Galvaniz,kapasite artırdı….

Per, Kas 8, 2012

Genel

Adana Merkezde faaliyet yürüten KAMAS Galvaniz LTD, yeni yatırımlarla birlikte kapasitede yüzde yüz bir artış sağladı.

1993 Yılında sektöre giriş yapan KAMAS Galvaniz Kaplama San. ve Tic. Ltd. Şti.2004 Yılında 3 bin metrekarelik bir alandan oluşan ikinci fabrikasını kurarak, kapasitede yüzde yüz artış sağladı. Artan iş hacmi ve gelen yoğun talepler doğrultusunda yatırımlarına devam kararı alan firma,2011 Yılında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde 8 bin metrekarelik bir alandan oluşacak, üçüncü fabrikasının temelini atarak büyümesini sürdürüyor.

ÜRETİMDE SON TEKNOLOJİ

Elektro Galvaniz kaplamda son teknoloji, full otomatik PLC kontrollü makine parkuru ve laboratuar X-RAY ölçüm cihazı ile faaliyet yürüttüklerini söyleyen KAMAS Galvaniz LTD, Genel Müdürü Alican Kabakçı, “ Firmamız teknik alt yapısı ve tüm donanımlara sahip konusunda deneyimli kadrosu ile çok kısa bir zaman içerisinde müşterinin istediği kalite ve nitelikte standartlara uygun bir şeklide üretim gerçekleştiriyoruz. Mevcut durumumuzla aylık 450-750 ton arası üretim yapma kapasitesine sahibiz. Yatırımlarımızla üretim kapasitesinde yüzde yüz bir artış yaptık. Kaplama yatırım maliyeti yüksek olan bir iş kolu, bunun yanı sıra, nitelikli personel ve nitelikli bilgi isteyen bir sektör. Yaklaşık 30 kişiden oluşan, teknik bir ekiple hizmet veriyoruz. Yeni tesisimizi devreye aldığımızda, istihdam da önemli bir artış olacak. Bu doğrultuda yeni yatırımlarımıza devam ederek, bölge ve ülke ekonominse katkılarımızı sürdüreceğiz.”

YENİ TESİS 2013’TE

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesindeki yeni tesis yatırımıyla ilgili de, açıklamalarını sürdüren Alican Kabakçı, şu bilgileri verdi. “ Yeni tesis yatırımımız 8 bin metre karelik bir alandan oluşmaktadır. Çalışmalarımız hali hazırda devam ediyor. Tesisimiz üç üretim ünitesinden oluşacaktır. Birinci ünite üretim hattımızı, 2013 Mart ayı içerisinde devreye almayı planlıyoruz. Burada en son teknolojiyi kullanacağız. Daha gelişmiş ve tam otomatik makine ve ekipmanla faaliyete başlayacağız. Ürün yelpazesinde çeşit artırımına gideceğiz. Kaplama çeşitlerini artıracağız. Dolayısı ile bölgemizdeki otomotiv sanayi ve diğer yan sanayilerden gelen tüm standartlara uygun çeşitli kaplama standartlarını, çok rahat bir şekilde vere bilecek konumda olacağız. Buda bölgemizdeki otomotiv ve diğer sanayide kaplama standartlarında, yaşanan sıkıntıları gidermiş olacak. Bölgemizdeki sanayicilerin bu taleplerini karşılayarak, ulusal ve ulusalar arası pazarlara girmesine de bir anlamda olanak sağlamış olacağız. Bu doğrultuda yeni tesisimizde daha gelişmiş, en son teknoloji makine ve ekipmanla üretim yapacağız.Gelen talepler doğrultusunda, bölgemizdeki otomotiv sanayi ve yan sanayi olmak üzere, diğer sektörlerden gelen çeşitli kaplama standartlarında  üretim yapmayı, hedefimize almış olmaktayız.”

KAPLAMA ÇEŞİTLERİ

Kaplama çeşidiyle ilgili de geniş bir yelpazede faaliyet yürüttüklerini ifade eden Alican Kabakçı,açıklamalarını şu şeklide sürdürdü. “Çinko Kaplama,Çinko Nikel Alaşım Kaplama,Çinko Demir Alaşım Kaplama,Gümüş Kaplama,Pirinç Kaplama,Bakır Kaplama,Kalay Kaplama,Çinko Fosfat Kaplama,Mangan Fosfat Kaplama,Krom Nikel Kaplama, Cr+3 pasivasyon uygulamaları,Sealer (Mühürleme) uygulamaları ve istenilen korozyon direncine göre kaplama ve pasivasyon uygulamaları olmak üzere geniş bir yelpazede üretim yapıyoruz.Üretimimizin yüzde 40’ının yurtdışına ihraç edildiğini söyleye bilirim.Yurtdışından firmalar geliyor.Adana veya çevre illerde bir takım imalatlar yaptırtıyor.Gerekli standartları yakaladığında kaplaması için bize geliyorlar.Tesisimizi gezip,yerinde bir takım gözlemlerde bulunuyorlar.Gerekli standartlara uygun ve üretim kapasitesine sahip olduğumuzu yerinde görüyorlar.Bizde kaplamasını yapıyoruz ve ilgili ülkeye ihracatı gerçekleştiriliyor.Buda doğal olarak dolaylı ihracat yaptığımız anlamına geliyor.İç pazarda, ağırlıklı olarak bölgeye hizmet veriyoruz. Yurt genelinde de pazar payımız her geçen gün artıyor.”dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.