RSSYusuf Uncular’a büyük onur…

Cts, Eki 29, 2016

Genel

IMG_3163Azerbaycan-Türkiye Dostluk Kültür ve Dayanışma Cemiyetleri, judo sporuna katkılarından dolayı Yusuf Uncular’a plaket verdi

Azerbaycan-Türkiye Dostluk Kültür ve Dayanışma Cemiyetleri Genel Başkan Yardımcısı ve Çukurova Üniversitesi Tiyatro Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cihangir Növruzov, Judo antrenörü kırmızı-beyaz kuşak 6. dan Yusuf Uncular’a, judo sporuna yaptığı hizmetlerden dolayı plaket verdi. Prof. Dr. Cihangir Növruzov, judo antrenörü Yusuf Uncular’ın, Azerbaycan’da antrenörlük yaptığı dönemde Avrupa ve Dünya şampiyonaları ile olimpiyatlarda madalya alan judocuların gelişjmesine katkıda bulunduğunu belirtti.

ÖNCÜLÜK ETTİ

judıo 1Növruzov, Yusuf Uncular’ın iyi bir judo antrenörü olduğunu ve judo sporuna büyük katkılarda bulunduğunu belirterek, “Yusuf Uncular, judo sporuna büyük katkılar sunmuş bir antrenördür. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Yusuf hoca, Azerbaycan’da antrenörlük yaptığı dönemde bir çok sporcuya katkıda bulunmuştur. Yusuf Uncular, ayrıca Azerbaycan ile Adana arasında bir köprü kurmuş ve sık sık ikili müsabakalar düzenlenmesine öncülük etmiştir” diye konuştu.

YENİ HEDEFLER BÜYÜK

Judo antrenörü Yusuf Uncular ise görev yaptığı her yerde destek gördüğünü belirterek, büyük hedefler peşinde olduğunu ifade etti. Uncular, “Adana’da Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi kurmak ve burada geleceğin sporcularını yetiştirmeyi amaçlıyorum. 15 yıl Azerbaycan’da yıldız, ümit, genç ve A Milli takımlarda ve Azerbaycan Milli Olimpiyat Merkezi’nde judo antrenörlüğü görevlerinde bulunmuş bir antrenör olarak yeni hedefler belirlemiş durumdayım. Dünyada Azerbaycan’ın judodaki yeri tartışılamaz. Aynı başarıyı yakalamak için Türkiye’de de milli takımda sporcular yetiştirmek için elimden gelen çabayı gösteriyorum” diye konuştu.

350 LİSANSLI SPORCU VAR

Yavuzlar Spor Salonu’nda 350’si lisanslı 400 sporcusunun bulunduğunu belirten antrenör Yusuf Uncular, “Bu IMG_3147yıl 3 sporcumuz Türkiye Şampiyonası’nda madalya kazandı. İki Türkiye şampiyonu ve bir üçüncülük çıkardık. 22 yıl aradan sonra sporcumuz Türkiye Şampiyonu oldu. Uluslararası 2 tane judo turnuvası düzenledik 3 ülkeden ve 15 şehirden 400’ün üzerinde sporcu iştirak etti. Bu organizasyonlarda Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürü Abdulkadir Ataşbak ile Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Halit Yılmazel’in bizlere büyük yardımları olmuştur” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN BÜYÜK DESTEK

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün, kente müsabakaya gelen yabancı judo 12sporcuları ağırlayarak büyük bir misafirperverlik örneği gösterdiğini vurgulayan Yusuf Uncular, “Başkanımız Hüseyin Sözlü’ye teşekkür ediyorum. Adana Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Fahri Durukan ve Spor Şube Müdürü Kadir Gül’ün olağanüstü destekleriyle uluslararası turnuvaları organize etmeye yardımcı oldular. Bu yılın sonunda Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün bizlere verdiği sözle Türk Cumhuriyetleri ve muhtar cumhuriyetlerinin katılımıyla bir turnuva daha düzenleyip takım halinde şampiyon olmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Comments are closed.