RSSAkbulut Geridönüşüm LTD. ayda 2.500 ton plastik hammadde üretiyor..

Cts, Ara 12, 2015

Genel

IMG_0442Plastik geri dönüşüm sektöründe hammadde üretimi yapan Akbulut Geridönüşüm LTD,aylık 2 bin 500 ton kapasiteli Türkiye’nin en büyük geri dönüşüm tesisiyle sektöre liderlik ediyor

Adana’da 1960 yılında faaliyetlerine başlayan Akbulut Geridönüşüm, ilk etapta 80 metrekarelik bir alandan oluşan çalışma alanıyla sektöre giriş yaptı. 1980 yılından itibaren ise 5 kardeşin yönetiminde kurumsal süreci başlatarak öz kaynaklarıyla sektörde yatırımlara yöneldi. Yönetim Kurulu Başkanı Arif Akbulut yönetiminde yatırımlarını aralıksız sürdüren Akbulut Geridönüşüm LTD. ŞTİ., bugün geldiği noktada son sistem ileri teknoloji üretim hatlarıyla birlikte 10 bin metrekaresi kapalı ve 5 bin metrekaresi açık alan olmak üzere, toplamda 15 bin metrekarelik tesisinde faaliyetlerini sürdürüyor.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ

IMG_0425Plastik geri dönüşüm sektöründe babadan oğula geçen ve uzun yılara dayana bir ticari faaliyetleri olduklarını ifade eden Akbulut Geridönüşüm LTD Yönetim Kurulu Başkanı Arif Akbulut, Kobigündem Dergisi’ne açıklama yaparken “1980 yılından itibaren sektörde yatırımlarımızla firmamızın kurumsal sürecini de başlattık. İkinci kuşak olarak babadan sonra iş başına geçen beş kardeş olarak,yatırımlarımızı sürdürdük. Geldiğimiz noktada yaklaşık 15 bin metrekarelik alandan oluşan Türkiye’nin en büyük geri dönüşüm tesisini kurduk. Üretim hatlarımız ileri teknolojiyle donatılmış kırma, yıkama, sıkma, aglomer, granül, shredder üretim hatları ve iş makinelerinden oluşmaktadır. Aylık 2 bin 500 ton hammadde üretimiyle Türkiye’nin en büyük geri dönüşüm tesisine sahip olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

RENKLİ HAMMADE ÜRETİMİ

IMG_0433İlk dönemlerde sadece siyah renk olarak plastik hammadde üretimiyle başladıklarını söyleyen Arif Akbulut şöyle devam etti:  “Müşteriden gelen talepler doğrultusunda tüm renklerde hammadde üretimine başladık. PP siyah moblen, 668 kasa elteksi, HDPE yüksek yoğunluklu polietilen, LDP alçak yoğunluklu polietilen olmak üzere yüzlerce renk çeşidiyle üretim yapmaktayız. Üretimini yapmış olduğumuz tüm mamulleri bünyemizde oluşturduğumuz kalite kontrol laboratuarımızda gerekli testlerden geçirmenin yanı sıra, geri dönüşüm lisansı, ISO 9001 ve TSE belgeleriyle üretim yapmaktayız. Ayrıca yaklaşık 115 civarındaki çalışan kadromuzla birlikte firmamızı sektörde en iyi noktalara taşıyacağımız ön görüyoruz.”

İHRACAT AĞIRLIK VERECEK

Geri dönüşüm tesislerinde aylık 2 bin 500 ton hammadde üretimiyle, plastik sanayisinde IMG_0382üretim yapan mutfak eşyası, plastik kasalar ve plastik boru imalatçıları başta olmak üzere, plastikle ilgili üretim yapan tüm sektörlere hitap ettiklerini söyleyen Arif Akbulut, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Üretimimizin yüzde 80’nini yurtiçi piyasaya veriyoruz. Türkiye geneli çalışan bir firmayız. Her bölgede varız. Üretimimizin yüzde 20’ni de Ortadoğu ülkelerine ihraç ediyoruz. Ancak önümüzdeki dönemde ihracat çalışmalarımızı hızlandırmayı düşünüyoruz. Bu doğrultuda yapacağımız çalışmalarla Ortadoğu ülkelerinin yanı sıra Avrupa ülkelerine de ihracat yapmayı hedefliyoruz. Dünyada ve ülkemizde her geçen gün gelişen plastik sanayide firmamızı hak ettiği konuma ulaştırmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda yatırımlarımızı sürdürmeyi planlıyoruz. Sektördeki geri dönüşüm tesisimizde ekonomiye katma değer yaratmaya devam edeceğiz.”

 

 

Comments are closed.