RSSAlpil Alüminyum A1/A2’yle ihracata odaklandı..

Pts, Eki 26, 2015

Genel

IMG_9860SmartBOND ve TrendBOND markalarıyla kompozit panel üretimi yapan Alpil Alüminyum, A1/A2 kompozit üretimiyle ihracat hedeflerine odaklandı.

Adana’da yaklaşık 30 yıldır plastik geri dönüşüm sektöründe faaliyet yürüten Celaloğlu Plastik bünyesinde Alpil Alüminyum Ltd. Şti. olarak yeni bir yatırımla kurulan firma, dış cephe ve reklam ürünleri kompozit panel üretimini gerçekleştiriyor. Yusuf Akbulut yönetiminde kompozit panel sektörüne giriş yapan Alpil Alüminyum, SmartBOND ve TrendBOND markalarıyla sektörde büyüme gösteriyor. Yatırımlarını aralıksız sürdüren firma, yeni yatırımlarıyla birlikte A1/A2 yanmaz kompozit panel üretimine de başladı. Sektörde markalaşmak isteyen firma, yurt içi pazarın yanı sıra Ortadoğu ülkelerine de ihracat startını verdi.

YATIRIMLAR ÖZ KAYNAKLARLA

IMG_9913Alpil Alüminyum Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Akbulut, Kobigündem Dergisi’ne yaptığı açıklamada, planlamış oldukları kompozit panel üretimine başladıklarını söyledi. Akbulut, “Bu doğrultuda yaptığımız yatırımlarla birlikte firmamızı iyi noktalara taşıdık. Yatırımlarımızın tamamını öz kaynaklarımızla gerçekleştirdik. Geldiğimiz noktada sektörde alt yapısı güçlü, SmartBOND ve TrendBOND markalarımızla önemli aşmalar kaydediyoruz” dedi.

50’YE YAKIN RENK SEÇENEĞİ

Ahşap desen, gümüş ve altın ayna renklerinin yanı sıra 50’ye yakın renk seçeneğiyle kompozit panel üretimini yaptıklarını söyleyen Yusuf Akbulut, “Müşterilerimize 50 yakın renk seçeneklerinin yanı sıra gelen talep doğrultusunda özel renk üretimlerini de yapabilmekteyiz. Yine yakın dönem içerisinde devreye aldığımız A1/A2 yanmaz kompozit panel üretimine de başladık. Sektörde geniş bir yelpazede yürüttüğümüz çalışmalarla müşteri odaklı yapılanmamıza ağırlık vermekteyiz” diye konuştu.

AVRUPA’YA DA ULAŞACAĞIZ

IMG_9929Yurt içinde oluşturdukları bayilik ağıyla ürün satışı yaptıklarını kaydeden Akbulut, “Özelikle A1/A2 yanmaz kompozit panel üretimiyle mevcut ihracatımızda artış sağladık. Ortadoğu ülkelerine yapmış olduğumuz ihracatımızı artırmayı ön görüyoruz. Önümüzdeki dönemde bünyemizde oluşturduğumuz ekibimizle ihracat odaklı çalışmalarımızda yoğunlaşmayı amaçlıyoruz. Ortadoğu ülkelerinin yanı sıra Avrupa ülkelerine de ihracat yapmayı hedefliyoruz” dedi.

POLİETİLEN’İ KENDİSİ ÜRETİYOR

10 bin metrekarelik kapalı alandan oluşan tesislerinde yıllık 1,5 milyon metrekare kompozit panel üretimi yapabildiklerini ifade eden Yusuf Akbulut şöyle devam etti: “Polietilen hammadde ihtiyacımızı kendi geri dönüşüm tesisimizde temin ediyoruz. Yine yüksek yoğunluklu ve alçak yoğunluklu boru, levha, kasa hammaddesini de kendi geri dönüşüm tesisimizde üretmekteyiz. Gelen talepler doğrultusunda da hammadde satışını da bünyemizde gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca üretimini yapmış olduğumuz dış cephe ve kompozit panel üretiminde yıllık 1,5 milyon metrekare üretim kapasitesine sahip olmakla birlikte sektörde ki yatırımlarımızı sürdüreceğiz.”

KALİTE HEP ÖN PLANDA

IMG_9897Üretimde öncelikli hedeflerinin kalite ve müşteri memnuniyeti olduğunu belirten Yusuf Akbulut, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Kalite kontrol laboratuarımızda, konusunda uzman ekibimizle 9 farklı test cihazlarında ürünün, alüminyum alışımı, parlaklığı, boyası ve mukavemet yapışması gibi pek çok özeliklerini test cihazlarımızdan geçirerek kalite kontrolünü yapmaktayız. Bu da bizi sektörde bir adım öne çıkarmakla birlikte olumlu tepkiler almamıza vesile olmaktadır. Bu doğrultuda yapacağımız çalışmalarla birlikte kaliteli ve daha uygun fiyatlarla sektörde ki bilinirliğimizi güçlendirmeyi hedefliyoruz. Tesisimizde dış cephe ve reklam ürünlerinde kullanılan alüminyum kompozit işlemini son teknoloji ve dijital sistemle donatılmış üretim hattımızda tek seferde gerçekleştiriyoruz. Isıtma, soğutma, ütüleme işlemlerini yapan 36 adet silindirden oluşan makinemizde tek seferde üretim yapıyoruz. TSE,TSEK CE,İSO ve B1 belgeleriyle kalitemizi en üst seviyelere çıkarmış olduk” dedi.

 

 

 

 

 

Comments are closed.