RSSPozitif düşünceye inanıyoruz…

Pts, Eki 26, 2015

Genel

IMG_9728Adana’daki Pozitif Yaklaşım İş Hayatını Geliştirme Derneği Başkanı Özlem Pekduraner, ülkenin sosyo-ekonomik ve kültürel yapısını geliştirme konusunda pozitif düşünceye inandıklarını söyledi

Adana’da 2013’te faaliyete başlayan Pozitif Yaklaşım İş Hayatını Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Pekduraner, toplumun sosyo-ekonomik ve kültürel yapısını kalkındırarak ve geliştirerek toplumsal bilgi ve bilincin artmasını sağlamak amacında olduklarını söyledi. Pekduraner “Sosyal, ekonomik, kültürel, bilimsel, teknolojik  alanda yurt içinde ve yurt dışında faaliyet göstermeyi hedefliyoruz” dedi.

GELİŞMEYE ‘EVET’ DEDİK

Derneğin adının Pozitif Yaklaşım olmasını istediklerini, çünkü pozitif düşünmenin gücüne inandıklarını kaydeden Pekduraner, “Pozitif düşünce sayesinde herhangi bir durumda alternatifler üretebilir, çözüm odaklı olabilir, güçlü yarınlara kavuşabilir ve başarı merdivenlerini tırmanabiliriz. Biz, kamu yararını gözeterek, çalışmalar yapmak, toplumun bu faaliyetlere katılımını sağlamak ve toplumsal farkındalığı yaratmak için kenetlendik. Mevlana’nın ‘Bir mum, diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez’ sözünü benimsedik. Kültürel, ekonomik, sosyal, teknolojik, bilimsel alanlarda yeniliğe, değişikliğe ve gelişmeye evet dedik. Amaçlarımıza ve hedeflerimize ulaşmak için aynı çatı altında toplandık, biz bilinci ve gönüllülük ilkesi ile yola çıktık” diye konuştu.

ÜCRETSİZ SEMİNERLER

Toplumsal konularda ve iş dünyasının çeşitli alanlarında ücretsiz seminerler verdiklerini kaydeden Özlem Pekduraner, bugüne kadar yaptıkları çalışmaları ise şöyle sıraladı:

İlbank Etkili İletişim semineri

Mobbing (İşyerinde psikolojik taciz) semineri

Kayıtdışı ekonomi semineri

Sanayi ürünü gıdaların bilinçli tüketimi semineri

İş güvenliği ve sağlığı semineri

İlkyardımda temel bilgiler semineri

Orta okul ve liselerde kariyer planlaması ile ilgili seminerler

İlkokulda ağız ve diş sağlığı semineri

ÇALIŞMA ALANIMIZ GENİŞ

Ayrıca sosyal bağları kuvvetlendirmek ve birlikteliği sağlamak için yemek ve kahvaltı gibi sosyal aktiviteler de düzenlediklerini vurgulayan Pekduraner, “Üniversite yıllarından beri sivil toplum kuruluşları ile iç içeyim. Çok sayıda dernekte aktif olarak çalıştım. Adana Kent Konseyi çatısı altında kurulan Kadın Meclisinde Eğitim Kozası ve  Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi  Kozası Üyesi, Tüketiciyi Koruma Derneği Üyesi,  Türkiye Sakatlar Derneği Üyesi, Adana Mali Müşavirler Odası Vergi Komisyonu ve  Sosyal Güvenlik Mevzuatı Komisyonu Üyesi olarak görev aldım. Toplumsal farkındalığı ve bilinci artırmak amacıyla iş dünyasının bütününü kapsayacak şekilde hizmet edebileceğimiz bir dernek kurmak istedik. Aslında çalışmalarımız salt iş dünyasına yönelik değil. Sosyal ve toplumsal konularda da katkımız ve desteğimiz olsun istiyoruz. Kar amacı gütmeyen, hiçbir maddi beklentisi olmayan sivil toplum kuruluşları, toplumun temel ihtiyaçlarını karşılamak ve toplumun sorunlarına çözüm bulabilmek amacıyla vardır” diye konuştu.

 

Comments are closed.