RSSAlpil Alüminyum,A2 üretimine başlayacak..

Per, Nis 30, 2015

Genel

IMG_6519SmartBOND ve TrendBOND markalarıyla kompozit panel üretimi yapan Alpil Alüminyum, yıl içerisinde yapacağı yatırımlarla A2 kompozit panel üretimiyle sektörde büyüme hedefliyor.

30 yıldır plastik geri dönüşüm sektöründe faaliyet yürüten Celaloğlu Plastik bünyesindeki Alpil Alüminyum LTD. dış cephe ve reklam ürünleri olmak üzere50’ye yakın renk çeşidiyle kompozit panel üretimi gerçekleştiriyor. Ahşap  desen,gümüş ve altın ayna renkleriyle müşterilerine farklı renklerde ürün seçeneği sunan firma,aynı zamanda yatırımlarıyla da ön plana çıkıyor. 2015 yılı içerisinde tamamlamayı planladığı makine yatırımlarıyla birlikte, A2 kompozit panel üretimiyle sektörde büyümeyi amaçlıyor. Firma,Adana / Mersin Karayolu üzerinde 9 bin metrekarelik kapalı alandan oluşan tesisinde faaliyet yürütüyor.

SEKTÖRDE MARKALAŞMAK İSTİYOR

IMAG2248Adana’da 30 yıldan bu yana geri dönüşüm sektöründe faaliyet yürüttüklerini vurgulayan Alpil Alüminyum LTD. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Akbulut, 30 yıllık bir tecrübeyle alüminyum kompozit panel üretimine başladıklarını söyledi. Akbuluş şöyle devam etti: “2014 yılı başlarında devreye aldığımız kompozit panel üretimiyle sektörde marka olmanın bilinci ve gayreti içerisinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu doğrultuda yaptığımız tüm çalışmaların önemli sonuçlar vereceğine inanıyoruz. Bünyemizde ki SmartBOND ve TrendBOND markalarımızla sektörde güçlenmek istiyoruz. Bu doğrultuda Şubat ayı içerisinde gerçekleşen TÜYAP Adana 9. İnşaat Fuarı’nda yer alarak, SmartBOND  ve TrendBOND markalarımızla üretimini yaptığımız kompozit ürünleri sergiledik. Önemli oranda markalarımızı tanıttık. Yaptığımız görüşmelerle ciddi bağlantılar içerisine girdik. Önümüzdeki dönemlerde markalarımızı güçlendirme ve bilinirliğini artırmaya yönelik bu gibi çalışmalara ağırlık vereceğiz. Sektörümüzle alakalı yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda yer alarak firmamızı ulusal ve uluslar arası pazarlarda güçlenmesini hedeflemekteyiz.”

YILDA 1,5 MİLYON METREKARE

IMG_3736Yaklaşık 10 bin metrekarelik kapalı alandan oluşan tesislerinde yıllık 1,5 milyon metrekare kompozit panel üretimi yapabildiklerini ifade eden Yusuf Akbulut, şunları söyledi: “Babadan oğula geçen uzun yılların deneyimi ile faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Polietilen hammadde ihtiyacımızı kendi geri dönüşüm tesisimizde temin ediyoruz. Tesisimizde dış cephe ve kompozit üretiminde yıllık 1,5 milyon metrekare üretim yapa bilir bir konumdayız. Ürün guruplarımızda 50’nin üzerindeki renk seçeneklerimizle birlikte, özel renk üretimlerini de gelen talepler doğrultusunda bünyemizde yapabiliyoruz. Üretimde öncelikli hedefimiz kalite ve müşteri memnuniyetidir. Kalite kontrol laboratuarımızda, konusunda uzman ekibimizle 9 farklı test cihazlarında ürünün, alüminyum alışımı, parlaklığı, boyası ve mukavemet yapışması gibi pek çok özeliklerini test cihazlarımızdan geçirerek kalite kontrolünü yapmaktayız. Bu da bizi sektörde bir adım öne çıkarmakla birlikte olumlu tepkiler almamıza vesile olmaktadır. Bu doğrultuda yapacağımız çalışmalarla birlikte kaliteli ve daha uygun fiyatlarla sektörde ki bilinirliğimizi güçlendirmeyi hedefliyoruz.”

A2 ÜRETİMİNE BAŞLAYCAK

Dış cephe giydirme ve kompozit panel üretimi yaptıklarını söyleyen Alpil Alüminyum LTD. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Akbulut şöyle devam etti: “Alpil Alüminyum bünyesinde oluşturduğumuz SmartBOND ve TrendBOND markalarımızla kompaozit panel üretimi yapıyoruz. Tesisimizde dış cephe ve reklam ürünlerinde kullanılan alüminyum kompozit işlemini son teknoloji ve dijital sistemle donatılmış üretim hattımızda tek seferde gerçekleştiriyoruz. Isıtma, soğutma, ütüleme işlemlerini yapan 36 adet silindirden oluşan makinemizde üretim yapıyoruz. Yine bu yıl içerisinde planladığımız makine yatırımlarını gerçekleştirerek devreye alacağımız yeni makine parkurumuzla birlikte,A2 ürün üretimine de başlamış olcağız. Tüm bu hedeflerimizi 2015 yılı içerisinde gerçekleştirmeyi ön görüyoruz.Bununla birlikte yurtiçi ve yurtdışı bayilik çalışmalarımızla birlikte Pazar payımızın da önemli bir oranda aratacağını ön görüyoruz. Yine yakın dönem içerisinde Kuzey Irak’a başlatmış olduğumuz ihracatımızı, Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere, Avrupa Ülkeleri’ne de yayarak,sektörde ki faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.”

MARKA OLMAK ÇOK ÖNEMLİ

Sektörde marka olmanın ve bu alanda markalaşmaya olan bir bilinçle hareket ettiklerini özelikle vurgulayan Yusuf Akbulut, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Dış cephe ve kompozit üretiminde marka olmak büyük bir önem gerektiriyor. Biz de teknik alt yapımızın yanı sıra bu alanda markalaşmaya yönelik çalışmalarımızla birlikte, Alpil Alüminyum LTD, bünyesinde SmartBOND markamızla reklam ürünleri ve TrendBOND markamızla da alüminyum kompozit panel üretimini gerçekleştiriyoruz.”

PAZAR ARAŞTIRMASIYLA

GÜÇLENMEYİ HEDEFLİYOR

Diğer taraftan Şirketin idari işlerini yürüten Sinan Doğan ise şu şekilde açıklamalarda bulundu: “SmartBOND ve TrendBOND markalarımızla her geçen gün pazar payımız artmaktadır. Piyasadan olumlu tepkiler almaktayız. Türkiye geneli başlatmış olduğumuz bayilikler çalışmalarıyla birlikte, yurtdışı pazar araştırmalarını da orantılı olarak sürdürmekteyiz. Yakın dönem içerisinde yaptığımız görüşmeler neticesinde ihracata da başlamış olacağız. İşletmemiz 9 bin metrekarelik bir alandan oluşmaktadır. Yine idari binamız, yemekhane, banyo ve dinlenme bölümleri olmak üzere, tüm teknik donanımlara sahip 3 katlı bir ortamdan oluşmaktadır. Bünyemizde oluşturduğumuz birimlerimizle ilerleyen dönemlerde başarılı olacağımız inancını taşımaktayız. Şirketimizin kurumsallaşması ve bünyesindeki SmartBOND ve TrendBOND markalarıyla birlikte hak ettiği konuma ulaşması yönünde mücadelemizi sürdüreceğiz.”

ALPİL ALÜMİNYUM LTD.

Adana-Mersin Karayolu üzerinden 30 yıldan bu yana plastik geri dönüşüm sektöründe faaliyet gösteren Celaloğlu Plastik bünyesinde bu yılın başında kurulan Alpil Alüminyum, kompozit panel üretimiyle dış cephe ve reklam ürünleri olmak üzere geniş bir yelpazede kompozit panel üretimiyle bölgede sektöre önemli bir ivme kazandırıyor. Plastik geri dönüşüm sektöründe 30 yıldan buyana faaliyet gösteren Celaloğlu Plastik, faaliyet alanını genişletiyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Akbulut yönetimindeki Alpil Alüminyum Ltd. Şti. kompozit panel üretimiyle faaliyet alanını genişletiyor.

 

Comments are closed.