RSSPlastiDip Adana, faaliyete başladı…

Çar, Şub 11, 2015

Genel

IMG_5426Terapi Bilgisayar’ın yeni yatırımı olan PlastiDip Adana, bölgede satış ve uygulama merkezi olarak faaliyete başladı.

Adana merkezde bilişim sektöründe yaklaşık 15 yıldan bu yana faaliyet gösteren Terapi Bilgisayar Ltd. Şti.,yaptığı yeni yatırımla plastik sektörüne giriş yaparak faaliyet alanını genişletti. İzmir merkezli REDMOTEK A.Ş.’nin Adana bölge bayi ve uygulama merkezi olarak faaliyete başladı. PlastiDip Adana,olarak koruyucu sıvı sökülebilir plastik kaplama faaliyetleriyle geniş bir kesime hizmet vermeyi hedefliyor. Firma,1972 yılından bu yana Amerika Birleşik Devletlerinde koruma amaçlı kullanılan plastik kaplama teknolojisini bölgeyle buluşturmanın gururunu yaşıyor.

1972 YILINDAN BU YANA AMERİKA’DA UYGULANIYOR

PLASTİDİP SAĞ SAYFALARDA

PlastiDip,geniş renk kartelası ve mükemmel yalıtım ve koruma özeliği ile pek çok sektörlerde özelikle tercih edilen bir uygulama olduğunu ifade eden,Terapi Bilgisayar Ltd.Şti, İşletme Müdürü ve Yazılım Mühendisi Merih Akçil şöyle konuştu: “Yaptığımız yatırımlarla yeni bir teknolojiyi bölgeye getirmiş olduk. Devreye aldığımız PlastiDip Adana işletmemizde 1972 yılından bu yana Amerika’da uygulanan plastik kaplama işlemini gerçekleştiriyoruz. Koruyucu, sıvı ve sökülebilir plastik kaplama uygulamalarını yapıyoruz. Pek çok çeşitli sektörlerde bu uygulama özelikle tercih ediliyor. Mevcut ürünü korumaya yönelik muhteşem uygulamayla ürünün uzun ömürlü olmasını sağlamış oluyoruz. Yeni başlamış olduğumuz bu iş koluyla bölgede başarılı olacağımızı ön görüyoruz. İşletmemizi bu doğrultuda oluşturarak teknik tüm donanımları ve alt yapımızı tamamlayarak işletmemizi hizmete açtık.”

KULANIM ALANI OLDUKÇA GENİŞ

IMG_5559Başta otomotiv sektörü olmak üzere, inşaat makine, bilgisayar ve elektronik ürünler, mimari dekorasyon uygulamları, medikal ürünler ve sanayi gurupları gibi pek çok ürünlerde koruma amaçlı kullanıldığını söyleyen Merih Akçil, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “PlastiDip olarak uygulama yaptığımız her türlü ürünün, -38/+150 dereceye kadar varan dayanaklığını sağlıyoruz. Özelikle otomotiv sektöründe yaptığımız uygulamalarda sınırsız renk seçeneğiyle sunduğumuz tüm olanaklardan müşterilerimizi yararlandırıyoruz. Yaptığımız uygulamayla aracın orijinal rengini uzun yıllar korumasını sağlıyoruz. İstenildiği zaman rahatlıkla sökülebilen PlastiDip uygulamamız aracın orijinal boyasının dış etkenlere karşı korunmasını sağlıyor. Bu teknoloji her türlü kendisini kanıtladı. AR-GE çalışmalarının yanı sıra ve tüm test sonuçları başarıyla tamamladı. Ülkemizde ise son altı yıldan bu yana pek çok ürünlerde koruma amaçlı olarak, kullanılan plastik kaplama teknolojisi hızla yayılmaya başladı. Bizde profesyonel yaklaşımlarımız ve çalışmalarımız neticesinde bu teknolojiyi bölgemize getirerek, faaliyetlerimizde yoğunlaşacağız.”

SANAYİDE HIZLA YAYGINLAŞIYOR
IMG_5544

PlastiDip’in  inşaat ve makine sektörlerinde de yalıtım amaçlı kullanıldığını ifade eden Merih Akçil, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “PlastiDip uygulamalarının özelikle sanayi gurupları ürünlerinde kullanımı son dönemlerde çok yaygınlaştı. Makine parçaları ve ekipmanlarının yalıtımları korunması gibi birçok alanda geniş renk seçenekleri ve modern bir görünümüyle sanayide kullanımı hızla ilerliyor. Yaptığımız tüm araştırmalarda pek çok ürünlerde kullanıldığını görmekteyiz. Metal ve beton tanklarda, beton yüzeylerde sıvı yalıtımı, havuz tabanlarda kaydırmazlık ve yalıtım amaçlı,su depoları,kapı kolları,mutfak dolapları, elektrik ve elektronik panoların yalıtımında , iş güvenliği mevzuatına uygun renk değişiminde, sıvı izolasyonu ve kısa devre engelleme işlemlerinde, bilgisayarlarda sıvı teması ve çizik korunmalarına karşı pek çok alanda tercih edilen bir plastik kaplama işlemidir. Bu uygulamanın tüm elektronik malzemelerde sıvı ve kısa devre korumasını da güvenle sağladığı görülmektedir. Yine medikal sektöründe1980 yılından bu yana hasta ve yaralı taşıma sedye ve ekipmanlarında, tekerlikli sandalyelerin oturma ve tutma kısımlarında, fizik tedavi ve protez ürünlerde sıkça kullanılan bir uygulamadır. Ayrıca yine hasta konforu gerektiren medikal alanlarda da kullanıldığı gibi sıvı geçirmez, yanma gecikmesi ve kolay temizlenme özellikleri ile medikal sektöründe yoğun talep görmektedir. PlastiDip, özet olarak belirtirsek ofisinizde, evinizde ve diğer tüm yaşam alanlarında kullanabileceğiniz etkili bir plastik kaplama ürünüdür.”

 

 

 

 

Comments are closed.