RSSMetçağ Makine’den tahıl kurutma makinesi…

Çar, Şub 11, 2015

Genel

IMG_6260Adana’da faaliyet yürüten firma, sektörde POLEKS DRY markasıyla imalatını yaptığı tahıl kurutma makinesi ve teknik servis hizmetleriyle sektörde büyüme gösteriyor.

Sektörde uzun yıllardan bu yana makine imalat konusunda çalışmalarını yürüten Burhan Tetik ve Çağlar Polat,2015 yılının başlarında kendi şirketlerini kurarak, sektördeki çalışmalarını yürütüyorlar. Adana Oto Sanayi Sitesi’nde ki işletmelerinde, tahıl kurutma makinesi imalatını yapıyorlar. Hububat sektöründe, tahıl kurutmada kullanılan makine imalatının yanı sıra, montaj ve teknik servis hizmetini de kesintisiz veriyorlar. Metçağ Makine İmalat San ve Tic. Ltd. Şti. olarak faaliyet yürüten firma, bünyesinde yaratığı POLEKS DRY, markasıyla imalat ve montajını yaptığı tahıl kurutma makinesiyle yurtdışı pazarlara girerek ihracat yapmayı hedefliyor.

“ÇİFTÇİNİN CEBİNİ DEĞİL TAHILINI KURUTUYORUZ”

DSC01587“Çiftçinin cebini değil, tahılını kurutuyoruz” sözleriyle konuşmasına başlayan Metçağ Makine LTD, Genel Koordinatörü Burhan Tetik, şu şekilde konuştu: “Yaklaşık 8 yıldan bu yana tahıl kurutma makineleri sektöründe önemli bir deneyim kazandık.2015 yılı Ocak ayı içerisinde kurduğumuz kendi şirketimizle faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Sektörde markalaşmak istiyoruz. Konusunda deneyimli kadromuz ile birlikte, POLEKS DRY markamızı da yaratarak kurumsallaşma sürecini de başlatmış olduk. Proje Müdürümüz, Çağlar Polat ve Dış Ticaret Sorumlumuz Y. Erdem Savaş, olmak üzere konusunda deneyimli bir ekiple hizmet veriyoruz. Bu çerçevede üretimini yapmış olduğumuz tahıl kurutma makinesiyle Çiftçinin cebini değil, tahılını kurutuyoruz.”dedi.

10 TONDAN 60 TONA KADAR KURUTMA KAPASİTELİ

Diğer yandan “kalite tartışılmaz yaşanır” diyen Metçağ Makine Ltd.Şti.,Proje Müdürü DSC01576Çağlar Polat,ise şu şekilde açıklamalarda bulundu: “Tahıl Kurutma makine imalat sektöründe ki deneyimlerimizle kendi şirketimizi kurmuş olduk.Kalite tartışılmaz,yaşanır düşüncesiyle üretimini yaptığımız tahıl kurutma makinesiyle Edirne’den Hakkari’ye kadar tüm bölgelerdeki çiftçilerimize hitap ediyoruz.POLEKS DRY,markamızla üretimini yapmış olduğumuz tahıl kurutma makinelerinin yedek parça imalatını da kendi bünyemizde yapmaktayız.Müşteriden gelen talepler doğrultusunda saatte10 tondan, 60 tona kadar kurutma kapasiteli tahıl kurutma makine imalatlarımızla çiftçilerimize hizmet veriyoruz.Ayrıca montaj uygulamalarının yanı sıra,kesintisiz teknik servis hizmetini de bünyemizde bulunan uzman bir ekiple vermekteyiz.Yine piyasada bulunan garanti süresi bitmiş olan tahıl kurutma makinelerinin de bakım, onarım ve teknik servis hizmetini de verebilir bir konumdayız.”

POLEKS DRY MARKASIYLA GÜÇLENECEK

DSC01507Yurtiçi pazarda Türkiye geneli tüm çiftçilere hitap ettiklerini söyleyen Çağlar Polat, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “POLEKS DRY markamızla yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda çalışmalarımızda yoğunlaşacağız. Markamızı güçlendirmek için AR-GE çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz. Önümüzde ki dönemlerde ihracat yapmayı hedefliyoruz. Buna yönelik kendi bünyemizde bulunan dış ticaret birimimizle birlikte yürüttüğümüz çalışmalarda önemli aşamalar kaydettiğimizi düşünüyoruz. Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Türkmenistan, Azerbeycan, Moldavya, Mısır, İran, Irak, Avrupa ve Afrika Ülkeleri, Bangladeş ve Hindistan olmak üzere, tahılın olduğu tüm ülkelere ihracat yapmayı amaçlıyoruz.”dedi.

Comments are closed.