RSSKAVSAN Kauçuk LTD. AOSB’DE yeni tesisinde…

Cts, Ara 20, 2014

Genel

IMG_4208PVC boru contaları üreten KAVSAN Kauçuk, AOSB’ DE devreye aldığı yeni tesis ve ileri teknolojik makine hatlarıyla sektörde liderliğe koşuyor.

Adana merkezde 1986 yılından bu yana sektörde çalışmalarını sürdüren İbrahim Kamışcı, 1995 yılında KAVSAN Kauçuk San. ve Tic. Ltd, Şti’ni kurarak sektördeki çalışmalarına hız kazandırdı. Süreç içerisinde sektörde büyüme gösteren firma, eş zamanlı yatırımlarını da devam ettirerek üretim hatlarını güçlendiriyor. İleri teknoloji makine alt yapısıyla üretim kapasitesinde önemli oranda artış sağlıyor. Bu doğrultuda yeni tesis yatırımına yönelen KAVSAN Kauçuk, kısa dönem içerisinde tüm birimlerini bir çatı altında toplayarak yeni tesisini devreye alıyor. Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) 5 bin metrekarelik alan üzerinde, üç bin metrekaresi kapalı alandan oluşan yeni tesisinde sektördeki büyümesini sürdürüyor.

YÜZLERCE ÇEŞİT CONTA ÜRETİYOR

IMG_3982KAVSAN Kauçuk markasıyla PVC boru contaları üretimi yaptıklarını ifade eden KAVSAN Kauçuk LTD, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kamışcı, Türkiye’nin dört bir yanında boru imalatı yapan sanayicilere hizmet verdiklerini belirtti. PVC borularda kullanılan contaların imalatını yaptıklarını kaydeden Kamışcı, “Birçok çeşit farklı ebat ve çaplarda yüzlerce kalemde conta imalatını gerçekleştiriyoruz. Yeraltı içme su borularının sızdırmazlık lastik ekipmanları, yerüstü yağmurlama contaları, arazide kullanılan yağmurlama borularının sızdırmazlık lastik elemanları olmak üzere, sektörde geniş bir yelpazede üretim yapıyoruz. Özet olarak belirtirsek tesisimizde plastik PVC boru imalatlarının yedek parçası, yağmurlama contaları, temiz su contaları, makine yedek parçaları gurubu, gıda, tekstil, çimento, enerji, sanayi ve petrol sanayi gurupları olmak üzere geniş bir kesime hitap ederek, her nevi yüzlerce çeşit plastik kauçuk conta üretimini yapıyoruz” dedi.

YENİ TESİSLE ALT YAPI GÜÇLENDİ

IMG_4006AOSB’deki modern tesisinde son teknoloji makinelerle plastik kauçuk conta üretimi yaptıklarını ifade eden İbrahim Kamışcı, şöyle devam etti: “İşletmemizde son teknoloji makine ve ekipmanla üretim yapıyoruz.1986 yılından bu yana sektördeki birikim ve tecrübelerimizle faaliyet yürütüyoruz. ISO, TS, TSE belgeleriyle üretimde kalitemizi en üst noktalara çıkardık. Yine Ar-Ge birimimizle yaptığımız çalışmalar neticesinde teknik alt yapımızda önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Ham maddeden tam mamule kadar ileri teknoloji makine yatırımlarımızı tamamlamış olduk. Makine parkurumuza altı adet yüksek kapasiteli kauçuk enjeksiyon makinesi ilave ederek, üretim kapasitemizde önemli oranda artış sağlamış olduk. Ayrıca bünyemizde oluşturduğumuz ar-ge laboratuarımızda ürünün, tüm aşamalarını ve kalite kontrol testlerini kendi bünyemizde gerçekleştiriyoruz. Yeni tesis ve ileri teknoloji makine yatırımlarıyla alt yapımızı güçlü bir konuma ulaştırdık. Sektörde yaptığımız yatırımlarla yurtiçinde, modern ve tam donanımlı kaliteli üretim yapan, teknik bir tesisle plastik boru üretimi yapan sanayicilerimize hizmet sunmaya çalışıyoruz.”

İHRACATA AĞIRLIK VERECEK

IMG_4237Bölgede ve Türkiye genelinde müşteri gurupları içerisinde birçok ülkeye ihracat yapan firmaların bulunduğunu söyleyen İbrahim Kamışcı, “Sektörde sürekli artan bir iş hacmimiz var. Buna yönelik olarak da gerekli olan yatırımlarımızı tamamını devreye aldık. Müşterilerimiz arasında, birçok ülkeye ihracat yapan firmalar var. Yani dolaylı olarak ihracata da katkı sunmuş oluyoruz. Ancak yurtdışı pazar araştırmalarımız neticesinde direkt olarak ihracat yapmayı da hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemlerde ihracat odaklı çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz. Hedefimiz üretimimizin yüzde 30’unu yurtdışı pazarlara sunmak olacaktır. Bu doğrultuda satış ve pazarlama departmanımız çalışmalarına ivedi bir şekilde devam ediyor” diye konuştu.

GENİŞ BİR KESİME HİTAP EDİYOR

IMG_7162Türkiye genelinde boru imalatı yapan birçok büyük sanayici ve işletmeye çeşitli ebat ve çaplarda PVC boru contaları ile hizmet verdiklerini vurgulayan İbrahim Kamışcı, “Sürekli büyüyen ve gelişen sektörümüzde geniş bir yelpazede faaliyet yürütüyoruz. Yüzlerce çeşit conta üretimimizle yurt içi pazarda boru sektörü, belediyeler, İller Bankası ve özel idareler ile birçok sektör olmak üzere geniş bir kesime hizmet veriyoruz” dedi. Ayrıca sektörle ilgili olarak bölgede önemli çalışmalar içerisinde bulunduğunu ifade eden Kamışcı, “Bölgede yaptığımız araştırmalar neticesinde Plastik Sanayicileri Federasyonu’na (PLASFED) bağlı Çukurova Plastik Sanayicileri Derneği’ni (Çukurova PLASDER) kurduk. İkinci Başkan olarak görev aldığım Çukurova PLASDER, Yönetim Kurulu ve üyelerinden oluşan çok değerli sanayicilerimizle birlikte ciddi çalışmalar içerisindeyiz. Yapacağımız organizasyonlarla ticari sosyalleşme ile bölgede plastik sektörünün gelişmesine katkı sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 

 

Comments are closed.