RSSÇUKUROVA PLASDER’in Yönetim Kurulu bir araya geldi

Per, Eki 16, 2014

Genel

IMG_3804Adana’da faaliyete geçen Çukurova Plastik Sanayicileri Derneği (ÇUKUROVA PLASDER) Yönetim Kurulu ve üyeleri, ikincisi yapılan toplantıda yapacakları çalışmalara ilişkin fikir alış verişinde bulundular.

2014 yılı içerisinde faaliyete başlayan Çukurova Plastik Sanayicileri Derneği (ÇUKUROVA PLASDER), bölge ve civar illerde plastik sektöründe faaliyet yürüten firmaları, bir araya getirmeyi amaçlıyor. Yönetiminde Adana başta olmak üzere Mersin, Osmaniye ve Hatay Sanayicilerinin bulunduğu Yönetim Kurulu üyeleri, ikincisini düzenlemiş oldukları kahvaltılı toplantıda önemli aşmalar kaydetti. Görev dağılımı ve derneğin amaçlarına ilişkin faaliyetlerini, yeni yönetim kurulu üyelerinin kedilerini tanıtması ve plastik sektörüne ilişkin çözüm önerilerini ana başlıklar halinde sıraladılar. Öneri, fikir alış verişi çerçevesinde gerçekleştirilen toplantıda derneğin faaliyet alanına ilişkin yol haritasını şekillendirmeye çalıştılar.

GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

IMG_3801ÇUKUROVA PLASDER Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Onatça, yönetiminde yapılan toplantıda, öncelikle yönetim kurulunda görev alan üyeler kendilerini tanıtılar. Ardından derneğin faaliyetlerini ilişkin pek çok konuyu gündemlerine alarak, fikir alış verişi çerçevesinde karara bağladılar. Yeni üyelik başvurularının kabulü, dernek tanıtımına yönelik yapılması gerekenler, yurtdışı temasları, genel sekreterlik makamının oluşturulması ve bünyesinde üyeleri kapsayacak fuar organizasyon temsilcisi  gibi birçok konuyu sonuca bağladılar. Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Onatça’nın düzenli bir şekilde bir araya gelerek dernek faaliyetleriyle ilgili toplantılarının devam edeceğini ve bölgede önemli Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olmayı hedeflediklerini söyleyerek, şu şekilde açıklamalarda bulundu: “Yakın dönem içerisinde başlatmış olduğumuz çalışmalarla üye sayımız her geçen gün artmaktadır. Yapılan bu toplantıda 14 yeni üyemizle birlikte 50 üye sayısına ulaşmış olduk. Bölgemizde plastik sektöründe faaliyet yürüten ikinci 500 de olan firmalarımız bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, ekonomiye ve istihdama önemli ölçüde katkı sunan sanayicilerimiz olmaktadır” dedi.

TANITIM ORGANİZASYONLARI

IMG_3815Diğer taraftan, Yönetim Kurulu’nun oy birliğiyle, Fuar Temsilcisi olarak seçtiği ve derneğin yönetim kurulunda görev yapan ve aynı zamanda Feydaş Makine LTD., Yönetim Kurulu Başkanı olan Gökhan Yoldaş, ise şu şekilde açıklamalarda bulundu: “Bölgemizde gelişen plastik sektörüne ilişkin sanayicilerimizin ürün tanıtımı, Pazar payının artırılması ve yurtdışı temasları gibi pek çok konularda organizasyonlar düzenleyeceğiz. Derneğimiz bünyesinde yapacağımız bu çalışmalarla gelişen sektörümüze katkı sunmayı amaçlıyoruz. Doğu Akdeniz Bölgesi’nde faaliyet yürüten sektörümüzle alakalı sanayicilerimizi bir araya getirerek, bir güç birlikteliğini oluşturmayı hedeflediğimiz gibi, üreticilerimizin ürün tanıtımı ve Pazar payını artırmaya yönelik de tanıtım çalışmalarına ağırlık vereceğiz. İlk organizasyonumuzu, Bir Nisan 2015 tarihinde İzmir’de gerçekleştirilecek olan PLASTECH, fuarına yönelik başlatacağız” dedi.

 

 

 

Comments are closed.