RSSÖZKA Kaynak A.Ş faaliyet alanını genişletti

Per, Eki 16, 2014

Genel

IMG_2752Adana’DA kaynak makineleri ve el aletleri sektöründe faaliyet yürüten ÖZKA A.Ş., bünyesine katığı yeni bayiliklerle müşterilerine dünya markalarıyla çözüm üretiyor.

Kaynak ve kaynak ekipmanlarında müşterilerine dünya markalarıyla çözüm üreten firma, sektöre 2003 yılında ÖZKA Kaynak Ltd. Şti. olarak başladı. Zamanla önemli atılımlar gerçekleştiren firma, yatırımlara yönelerek yeniden yapılanma sürecini 2010 yılında tamamlayarak, ÖZKA A.Ş, olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. ÖZKA A.Ş. yerli ve dünyada isim yapmış markaları bünyesine katarak büyümenin yanı sıra modern tesisiyle birlikte sektörde konumunu güçlendiriyor. Bünyesine katığı yeni bayiliklerle ürün çeşitlemesine giderek, kaynak ve kaynak ekipmanlarında KOBİ’ler başta olmak üzere, sanayi kuruluşları ve fabrikalara sınırsız seçenekler sunarak çözümler üretiyor.

ÜRÜN PORTFÖYÜNÜ GENİŞLETİ

IMG_26932003 yılında sektöre giriş yaptıklarını ve 2010 yılında yeniden yapılanmalarını tamamladıklarını ifade eden ÖZKA A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadir Ekren, KOBİGÜNDEM Dergisi’ne şu açıklamalarda bulundu: “Kaynak sektöründe uzun yıllardan bu yana üst düzey yönetici olarak görev yaptım. 30 yılı aşan bir tecrübeyle faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Sektörde dünyada marka yapmış kurumsal IMG_2691firmalarla çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda bayiliğini almış olduğumuz yeni markalarla birlikte ürün portföyümüzü genişletmiş olduk.Ürün yelpazemizde Böhler – Geka kaynak Elektrodları, Gekamac Kaynak Makinaları, Geka Gazaltı-Tozaltı Kaynak Telleri ve Tozları, Binzel-Trafimet – Hüner Torc Ve Sarf Malzemeleri, Bosch Elektrikli El Aletleri, Makita Elektrikli El Aletleri, Karbosan-Egesan-Bosch-Sonnenflex – As Kaynak Aşındırıcı Diskleri, Tanaka-Yıldız-Gedik-Harris Gaz Armatürleri, Bıo Chem-Best-Beta Sıvı Kaynak Kimyasalları, Özmen-Lavor Endüstriyel Yıkama Makinaları, Hytronik Kaynak Makinaları, Expresweld Kaynak Makinaları, İş Güvenliği Teçhizat Malzemeleri, YDS İş Ayakkabıları, Matsan-Axu Kaynak Penseleri, Ceta – Profel  El Aletleri, Rothenberger Tesisat Alet ve Makineleri, İto-Kale Kapı Kilitleri, Fimer Kaynak Makinaları ve Cutmaster Plazma Kesme Makineleriyle geniş bir yelpazede müşterilerimize hizmet sunuyoruz.”

BÖLGEDE GÜÇLENİYOR

IMG_2666Yeni bayiliklerle birlikte bölgede, kaynak makineleri ve ekipmanları sektöründe güçlü bir konuma ulaştıklarını vurgulayan ÖZKA A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Ekren, açıklamlarını şu şekilde sürdürdü: “Müşteri odaklı çalışmalarımızla birlikte bölgede her geçen gün güçleniyoruz. Sektördeki uzun yılların deneyimi ile,müşteri memnuniyetini hep ön planda tutuk. Bu doğrultuda bünyemizde oluşturduğumuz teknik servis ekibimizle aynı zamanda müşterilerimize kaynak makineleri konusunda danışmanlık hizmetini de sunmuş oluyoruz. Şirketimizin Metal Sanayi Sitesi’nde olması ve sanayicilerimizle iç olmanın avantajını yaşıyoruz. Sanayicilerimize kaynakla ilgili her türlü teknik hizmeti sunmanın yanı sıra KOBİ’lere kaynakla ilgili yeni gelişen teknolojileri anlatıyor ve onlara sektörle ilgili yapılması gerekenler konusunda yol göstererek çözümler üretiyoruz. Tüm bu gelişmeler bölgede güçlenmemize pazarda ki satış grafiğimize önemli oranda katkı sağlamış oluyor. Adana ve ilçeleri başta olmak üzere, Mersin, İskenderun, Osmaniye, Ceyhan, Gaziantep, K.Maraş, Güney ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesi olmak üzere, geniş bir yelpazede faaliyet yürütüyoruz.Özelikle bölgemizde bulunan tüm büyük firmalarla çalışıyoruz.Sasa,Temsa,Tosyalı gibi  büyük işletmelerin yanı sıra,tüm işletmelere kaynak sektöründe gelişen,teknolojiyi aktarmaya çalışıyoruz.Bu anlamda Özka’nın aranan bir marka olması için ciddi çalışmalar yürüterek kaynak makinaları ve ekipmanları sektöründe güçlenmemize devam edeceğiz.”

SİTENİN BAŞKANLIĞINI DA YÜRÜTÜYOR

Sosyal ve kurumsal bir çok görevlerde bulunduğunu ifade eden Kadir Ekren, şunları söyledi: “Adana merkezde bulunan 130 işletmeden ve yaklaşık 800 civarında çalışandan oluşan Adana Arslan Damı İş Merkezi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürütmemekteyim. 2013 yılında yapılan genel kurul toplantısıyla Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildim. Bu görevimi aktif bir şekilde sürdürmekteyim. 130 işletmeden oluşan sitemizde iş başına geldiğimiz günden bu yana birçok sorunlarını çözmüş bulunmaktayız. Sitemizin önemli sorunlarından olan imar problemi, tapularımızın alımı, altyapı kanalizasyon ve yağmurlama sistemleri konusunu çözerek önemli avantajlar sağlamış olduk. Sitemizin tüm sorunlarına ilişkin pek çok konuda önemli mesafeler aldık. Elektrik, elektronik, makine ve yedek parça,gıda, kaynak makineleri ve teknik hırdavat sektörlerinde faaliyet yürüten firmalarımızla birlikte sitemizi daha etkin bir konuma getirmek için çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bunların yanı sıra yine DOHAYKO, TEMA, JCI, Güç Birliği Vakfı ve ADSİAD üyeliğim bulunmakla birlikte, Yelken Kulübü Başkan Yardımcılığına da devem etmekteyim. Ayrıca JCI (Dünya Genç Ticaret Odası) 2000 yılı başkanlığı dönemimde, Adana’nın Buruk beldesinde Japonlarla birlikte yaptığımız sağlık ocağını, halkın hizmetine sunmuş olduk. Sosyal ve toplumsal duyarlılığımızla birlikte,ortaya koymuş olduğumuz bu performansla bölgemize ve ülkemize ekonomik katkılarda bulunmaya devam edeceğiz.”

Comments are closed.