RSSÇUKUROVA PLASDER Adana’da faaliyete başladı

Per, Eki 16, 2014

Genel

IMG_5618Çukurova Plastik Sanayicileri Derneği (ÇUKUROVA PLASDER) kurulumunu gerçekleştirerek, bölge ve civar illerde plastik sektöründe faaliyet yürüten firmaları, bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Kısa dönem içerisinde kurulumunu gerçekleştiren Çukurova Plastik Sanayicileri Derneği (ÇUKUROVA PLASDER) Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetlerini yürütecek. ÇUKUROVA PLASDER, Yönetim Kurulu Başkanlığını Işın Boru Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selahattin Onatça yürütecek. Plastik sektöründe bölgede üretim yapan sanayicileri bir araya getirmeyi amaçlayan ÇUKUROVA PLASDER, şimdiden üye sayısında önemli artışlar sağlamaktadır. Bir yıl içerisinde üye sayısını yüzün üzerine çıkarmayı hedefliyor.

PLASFED’E BAĞLI OLACAK

ÇUKUROVA PLASDERPlastik Sanayicileri Federasyonu’na (PLASFED) bağlı olarak faaliyet yürüteceklerini ifade eden ÇUKUROVA PLASDER Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Onatça KOBİGÜNDEM Dergisi’ne şu açıklamalarda bulundu: “Plastik Sanayicileri Federasyonu’na bağlı yaklaşık ona yakın bölgede plastik sektöründe dernekleşmeler gerçekleşti. Biz de bu doğrultuda bölgemizde gelişen plastik sektörüne ilişkin çalışmalarımızı başlatmış olduk. İlgili görüşmeleri tamamlayarak, Plastik Sanayicileri Federasyonu’na bağlı ÇUKUROVA PLASDER’i kurmuş olduk. Derneğimizin Yönetim Kurulu, 11 asil ve 11 yedek kişiden oluşmaktadır. Yine Denetim Kurulumuzu 3 asil ve 3 yedek seçkin kişilerden oluşturduk. Özelikle yönetim kurulumuzu belirlerken plastik sektörünün her branşından üyelerin olmasına özen gösterdik. Yönetim Kurulumuz Adana, Mersin ve Hatay illerinde faaliyet gösteren sanayicilerimizden oluşturduk. Tüm çalışmalarımızı bölgede gelişen sektörümüzü göz önünde bulundurarak, kurulum sürecimizi gerçekleştirdik. Önümüzde ki kısa bir dönem içerisinde yapacağımız toplantılarla çalışmalarımızı belirleyip startımızı vereceğiz”.

SEKTÖR BÖLGEDE GÜÇLENİYOR

Bölgede faaliyet yürüten plastikçiler listesini kurmak istediğini özelikle vurgulayan Selahattin Onatça, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Sürekli gelişen ve iş hacmi her geçen gün artan bir sektörde faaliyet yürütüyoruz. Türkiye genelinde sektörel bazda ilk 5 arasındayız. Özelikle bölgemizde plastik sektöründe faaliyet yürüten kurumsal firmalar bulunmaktadır. Üyelerimiz arasında, Abdioğuları, Sepaş ve Zahit gibi ikinci 500 de olan firmalarımız bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, ekonomiye ve istihdama önemli ölçüde katkılar sunan firmalarımız olmakla birlikte, bölgede plastik sektörü olarak her geçen gün güçleniyoruz. Borusundan çuvalına, profilinden lambrisine, mutfak eşyasından, gıda ambalajına ve plastik geri dönüşüm makinecisine kadar çok çeşitli kollarda üretim yapan firmalarımız olmaktadır. Bizde ÇUKUROVA PLASDER, olarak bölgemizde ki bu potansiyeli bir araya getirerek, gelişen teknolojiyle birlikte sektörümüzün daha da güçlenmesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz”.

ÜYE SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

ÇUKUROVA PLASDER, olarak Çukurova başta olmak üzere Doğu Akdeniz Bölgesi plastik sektöründe faaliyet yürüten firma ve üyeleri arasında öncelikle kültürel, mesleki, ticari ve teknik konularda işbirliğini sağlayarak çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Selahattin Onatça, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Öncelikli hedefimiz üyelerimiz arasında iletişimi sağlayarak, dayanışmayı başlatacağız. Plastik sektöründe her geçen gün gelişen teknolojiyi yakından takip ederek, üyelerimizle paylaşacağız. Bu doğrultuda yapacağımız çalışmalarla önemli etkinlikler gerçekleştireceğiz. Bölgemizde ve Türkiye geneli plastik sektörünün makro ekonomi içerisinde ki önemini, etkinliğini, ticari ve ekonomik gereksinmelerini kapsayacak birçok çalışmalar yürütmeyi amaçlıyoruz. Adana Organize Sanayi Bölgesi, yeni çarşı projesinde 180 metrekarelik kapalı alandan oluşan dernek binamızın protokolünü imar müdürlüğü ile imzalamış olduk. Ekim ayı içerisinde dernek binamızda faaliyet yürütmeye başlayacağız. Mevcut durumumuzla üye sayımız 50 civarında olmakla birlikte, yakın dönem içerisinde 100’ün üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Bölge ve civar illerimizde üretim yapan plastik sanayicilerini bir araya getirerek, sektörümüzün büyümesine ve güçlenmesine katkı sunarak hizmet vermeye gayret göstereceğiz” dedi.

 

 

Comments are closed.