RSSKAVSAN Kauçuk LTD,yatırımlarla büyüyor…

Cum, Haz 21, 2013

Genel

PVC boru contaları üreten KAVSAN Kauçuk, mevcut makine parkına 6 addet ileri teknoloji makine yatırımı gerçekleştirerek büyümesini sürdürüyor.

1986 yılından bu yana sektörde oluşan birikim ve tecrübesiyle kendi işletmesini kuran İbrahim Kamışcı,1995 yılında şirketleşmeye giderek KAVSAN Kauçuk San. Ve Tic. Ltd..Şti’ni kuruyor. PVC boru contaları üretimi yapan KAVSAN Kauçuk, yatırıma yönelerek, mevcut makine parkuruna altı addet ileri teknoloji makinesi ilave ederek, kapasitesini artırdı. KAVSAN Kauçuk markasıyla PVC Boru contaları üretimi yapan firma, birçok çeşit, farklı ebat ve çaplarda PVC boru contaları imalatı yapıyor. KAVSAN Kauçuk Ltd., Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi, Doğu Sanayi Sitesinde modern görüntüsü ve teknik alt yapısıyla bin yedi yüz elli metrekare kapalı alanda faaliyet yürütüyor. Sürekli yeni yatırımlar yapan firma, yine Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi içerisinde 5 bin metrekarelik alandan oluşan ikinci tesis yatırımı yaparak, sektörde lider konumunu güçlendirmeye çalışıyor.

PVC BORU CONTALARI ÜRETİYOR

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi, Doğu Sanayi Sitesindeki modern tesisinde son teknoloji makinelerle plastik kauçuk conta üretimi yaptıklarını ifade eden Kavsan Kauçuk Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kamışcı, Kobigündem Dergisi’ne şöyle konuştu: “İşletmemizde son teknoloji makine ve ekipmanla üretim yapıyoruz.1986 yılından bu yana sektördeki birikim ve tecrübelerimizle çalışmalarımızı yürütmekteyiz. ISO, TS, TSE belgeleriyle üretimde kalitemizi en üst noktalara çıkardık. Yeraltı içme su borularının sızdırmazlık lastik ekipmanları, yerüstü yağmurlama contaları, arazide kullanılan yağmurlama borularının sızdırmazlık lastik elemanlarını üretiyoruz. Özet olarak belirtirsek plastik PVC boru imalatlarının yedek parçasını yapıyoruz. Ana hatlarıyla belirtirsek, yağmurlama contaları,Temiz su contaları, makine yedek parçaları gurubu ve gıda tekstil gurubu olmak üzere her nevi yüzlerce çeşit plastik kauçuk conta üretimi yapıyoruz. 50 santimetreden 400 çapa kadar üretim kapasitesine sahibiz.”

MAKİNE PARKINI GENİŞLETTİ

Kurulduğu günden bu yana  sürekli yatırım ilkesiyle çalışmalarını hızlandırdıklarını dile getiren İbrahim Kamışcı şöyle devam etti: “Ar-Ge birimimizle yaptığımız çalışmalarda sürekli yenilenme kararı aldık. Ham maddeden tam mamule kadar ileri teknoloji makine yatırımları yaptık. Mevcut makine parkurumuza altı adet yeni makine ilave ettik. Bir milyon dolar maliyetli yeni yatırımımızla hem üretim kapasitesinde hem de kalitede önemli yol aldığımızı düşünüyoruz. Yine bünyemizde oluşturduğumuz ar-ge laboratuarımızda ürünün, tüm aşamalarını ve kalite kontrol testlerini kendi bünyemizde yapıyoruz. Kendi dalımızda Türkiye’nin en modern ve tam donanımlı kaliteli üretim yapan, teknik bir tesise sahip olduğumuzu söyleye bilirim. Zamanında ve kaliteli üretim ilkesiyle faaliyet yürütüyoruz. Bölgede ve Türkiye geneli müşteri gurubumuz içerisinde birçok ülkeye ihracat yapan firmalar bulunmaktadır. Dolaylı ihracatın yanı sıra, yurt içinde önemli bir pazar payına sahibiz. Yine önümüzde ki dönemlerde yurtdışı pazar araştırmalarımız olacak. Bununla birlikte ihracata ağırlık vereceğiz.”

YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

Sürekli artan bir hacmine sahip olduklarını söyleyen İbrahim Kamışcı, kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atıklarını ifade etti. İbrahim Kamışcı, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Öncelikle kendi içimizde branşlaşmaya gittik. Finans,işletme,satış ve pazarlama birimlerini oluşturduk. Selçuk Kamşcı, Finans Müdürü, Sergen Kamışcı İşletme Müdürü, satış ve pazarlama departmanı ve Ar-Ge departmanı olmak üzere, alanında profösyonel kendi sorumlulukları bilincinde hareket eden bir ekiple faaliyet yürütüyoruz. Bu doğrultuda artan ve büyüyen iş hacmimiz bizi yatırım yapmaya zorladı. Buna paralel olarak yine Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi içerisinde 5.bin metrekarelik ikinci bir tesis yatırımımız oldu. Hali hazırda devam eden ikinci tesis çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki dönemlerde ikinci tesisimizi devreye alacağız. Böylelikle başta istihdama ve ülke ekonomisine önemli katkılar sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

 

 

 

 

Comments are closed.