RSSLider Sac LTD,yeni tesisini devreye aldı…

Cum, Haz 21, 2013

Genel

Adana’da faaliyet gösteren Lider Sac, yeni yatırımlarını tamamlayarak yeni işletmesinde faaliyete başladı. CNC sac kesme makinesiyle sac kesme ve levha satışı yapan firma, üretimde yüzde 40 artış sağladı.

Bundan iki yıl önce Ebru Özkayabaşı ve M. Caner Abbak ortaklığında Adana Metal Sanayi Sitesi’nde kurulan Lider Sac Ltd. Şti. 2 yıl gibi bir süre içerisinde önemli bir aşama kaydederek yatırımlarını tamamlamanın gururunu yaşıyor. Firma, Adana Orta Ölçekli Sanayi, Fuat Yağmurcu Sitesi’ndeki bin metre karelik kapalı alandan oluşan yeni işletmesini devreye aldı.  Sac kesime ve levha satışını yapan firma, imalat ayağında yüzde 40 kapasitesini artırdı. Kısa bir sürede hızlı bir büyüme gösteren firmanın ortaklarından Ebru Özkayabaşı, bundan iki yıl önce giriş yaptıkları sektörde planladıkları hedeflere yaklaştıklarının sevincini yaşadıklarını belirtiyor. Firma ortakları, yatırımlarının aralıksız süreceğini ve yakalamış oldukları ivmeyi daha da güçlendirecekleri bilgisini veriyorlar.

İŞ HACMİ SÜREKLİ BÜYÜYOR

Adana ve ilçeleri başta olmak üzere bölgede geniş bir alanda müşteri portföyüne sahip olduklarını ifade eden, firma ortaklarından Ebru Özkayabaşı, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “3.000 x 12.000 ebatlarında 260 amper CNC plazma tezgahıyla sac kesme işlemlerini yürütüyoruz. Bunun yanı sıra sac levha satışlarımız da olmaktadır. Sürekli büyüyen iş hacmimiz ve müşteri porftöyümüz bizi yatırım yapmaya yönlendirdi. Buna paralel olarak Adana Orta ölçekli sanayi,Fuat Yağmurcu sitesindeki yatırımımızı tamamlayarak yeni  işletmemizi devreye aldık. Bununla birlikte imalat bölümümüzde, üretimde çeşitliliğe gitmeyi esas aldık. Kendi alanında başarılı ve profesyonel bir kadroyla hizmet vermekteyiz. En büyük gücümüz ise ortağımla birbirimize olan güvenimizdir. Sektörde ve iş dünyasında bilinirliği olan kişileriz. Bu da bizi hep bir adım önde götürmenin yolunu açmış oluyor.”dedi.

YÜZDE 40 KAPASİTE ARTIRDI

İmalat ve işletmeden sorumlu firma ortağı M. Caner Abbak, ise yeni işletmeyle alakalı süreci tamamladıklarını ve imalat ayağında yüzde 40 artış sağladıklarını ifade etti. Ürün guruplarında çeşitlenmeye gittiklerini söyleyen M.Caner Abbak,  imalatını yaptıkları ürünlerle ilgili de şu bilgileri verdi: “Sac kesimi ve levha satışının yanı sıra, imalat ayağında ürün çeşitlemesine gittik. Buna paralel olarak rediksiyon, flaşt ve tüm çelik ek parçalarının da imalatına başladık. Yine bununla birlikte aşınma plakaları olmak üzere, (hardoks,xar vs.) gibi mamullerin de satışına başladık. Aşınma plakaları, iş makinelerinin kovaları ve bıçakları gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Ayrıca demir çelik fabrikalarında aşınma gösteren yerlerde kullanılıyor.”

PAZAR PAYINI ARTIRIYOR

Adana, Mersin, Osmaniye, İskenderun Gaziantep ve Kahramanmaraş bölgelerinde yurtiçine ve yurt dışına çok ciddi anlamda iş yapan firmalarla çalıştıklarını vurgulayan M. Caner Abbak, “Geldiğimiz noktada pazar payımızı artırmayı amaçlıyoruz. Yeni yerimizde buna yönelik alt yapı çalışmalarımızı tamamladık. Bünyemizde finans bölümü, teknik üretim bölümü ve satış ve pazarlama birimlerini oluşturarak, daha profesyonelce çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yurt içi ve Yurt dışında pazar payımızı artırmayı ön görüyoruz. Yakın bir dönem içerisinde yurtdışı bağlantılarımızı sonuçlandırarak ihracat yapmayıda amaçlıyoruz. Dolayısıyla işini başarıyla yürüte bilen her işletme bizim açımızdan bir devdir. Buna ilişkin teknolojiyi yakından takip ederek, sürekli yenilenme içerisinde yatırımlarımıza devam ederek faaliyetlerimizde yoğunlaşmaya gayret göstereceğiz.” diye konuştu.

 

.

 

 

 

 

Comments are closed.