RSSALTEK, Adana’ya en büyük endüstriyel yapı marketini kurdu….

Per, Kas 8, 2012

Genel

ALTEK Ltd’nin Adana-Ceyhan yolu üzerindeki endüstriyel yapı marketi faaliyete başladı. Kapalı alanı 10 bin metrekare olan endüstriyel yapı markette binlerce çeşit ürün bulunuyor

Adana’da 1987’den bu yana inşaat,nalburiye ve hırdavat sektöründe faaliyet gösteren ALTEK E Yapı Market Ltd., yatırımlarını tamamlayarak Türkiye’nin en büyük endüstriyel yapı marketini kurdu. Hizmet alanını endüstriyel yapı marketle genişleten ALTEK,  Adana-Ceyhan karayolu üzerindeki endüstriyel yapı marketinde binlerce çeşit ürün gurubu ile geniş bir alana hizmet vermeyi amaçlıyor. Tüm alt yapı çalışmaları tamamlanan yapı marketinin geniş bir park alanı da bulunuyor. Gelen müşterilerin rahatlıkla aracını park edebileceği, alışverişini güven içerisinde yapabileceği ALTEK Endüstriyel Yapı Market, gerek mimari yapısı ve gerekse iç yapısı ile modern ve entegre bir tesis konumundadır.

KURUMSAL HAREKET ETTİK

Başından bu yana hep kurumsal hareket ettiklerini ifade eden ALTEK LTD,Genel Müdürü Ömer Tekdemir, müşterilerine daha ferah ve güvenli bir ortam sağlamak için, konusunda deneyimli danışman ve kurumsal firmalarla yeni yatırımlarını tamamladıklarını dile getirdi. Her detayın düşünüldüğünü ve en ince noktasına kadar ele alındığını söyleyen Ömer Tekdemir sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin en büyük endüstriyel yapı marketini oluşturduk. İdari işler, halkla ilişkiler, satış pazarlama ve tüm birimleri oluşturarak, mal kabulünden, malın müşteriye ulaşmasına kadar yazılı kayıtlı süreçleri takip edecek ve kontrolünü sağlayarak en kaliteli hizmeti sunacağız.Endüstriyel Yapı marketimizi oluştururken başından bu yana, her detayı en ince ayrıntısına kadar ele alıp çözüm ürettik. Buradaki amacımız müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmak. Bu doğrultuda tüm çalışmalarımızı yürüttük.Endüstriyel Yapı marketimiz dış mimari yapısı, iç yapısı ve ürün çeşitliliği ile gelen tüm talepleri karşılaya bilecek durumda. Müşterilerimizin aracını güvenle park edip, alış verişini yapa bileceği bir yapıya kavuşturduk. Bu vesileyle başta Adana’ya ve bölgemize önemli bir yatırım kazandırmış olduk” dedi.

120 BİN ÜRÜN ÇEŞİDİ

120 bin ürün çeşidi ile gelen tüm talepleri karşılayabilecek durumda olduklarını ifade eden Ömer Tekdemir şunları söyledi: “Ürün guruplarında çeşitliliği artırdık. Endüstriyel Yapı marketimize gelen müşterilerimizin aramak istediği her şeyi, marketimizden temin ede bilecek bir yapıya kavuşturduk. Praktiker, Koçtaş, Tekzen, Beahouse ve Baumaks yapı marketleri tarzının yanı sıra, daha farklı bir konseptte tüm kesimlere hitap edebilecek geniş bir ürün yelpazesi ile bir yapı marketi dizayn ettik. Mağazamızda kaliteli ürün ve uygun fiyat politikası ile satışlarımızı sürdüreceğiz. Müşteri memnuniyetini dikkate alarak, pek çok konuda yenilikler yaparak, rahat ve nezih bir ortamda alışveriş yapmalarını sağlamış olacağız. Araç park problemi olmayan tesisimizde, müşterilerimizin ailece alışveriş yapabilecekleri bir yapıyı, düşünerek çalışmalarımızı yürüttük. Tesisimizin mimari yapısı, iç ve dış dekorasyonu ile Adana’da ve bölgede yeni bir konsept olarak, örnek teşkil edecek bir yatırım olarak görüyoruz. Yapı marketimizde ağır sanayi, endüstri guruplarının tamamına hitap edebilecek bir yapıyı hazırlamış olduk.  Bu doğrultuda çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettirdik. Geniş bir ürün yelpazesi ile hizmet vereceğiz. Ürün guruplarımız dünyada marklaşmış ürünlerden oluşmaktadır. Yaklaşık 120 bin ürün çeşidi ile hizmet vereceğiz. Ana hatları ile belirtirsek kaliteli el aletleri, inşaat makineleri, her türlü inşaat malzemelerini kapsamaktadır. Bunun yanı sıra ağır sanayi ve endüstriye yönelik geniş bir yelpazede tüm kesimlere hizmet vereceğiz” dedi.

YURT GENELİNE HİZMET VERCEK

Türkiye’nin en büyük endüstriyel yapı marketini devreye aldıklarını söyleyen Ömer Tekdemir, başta bölgeye ve Türkiye’nin dört bir yanına hitap edeceklerini kaydetti. Ömer Tekdemir, “Başta Adana olmak üzere, Mersin, Osemaniye, İskenderun, Hatay, K.Maraş, Gaziantep, Diyarbakır, Ankara, Konya, Kayseri ve tüm yurt geneline hizmet vererek geniş bir alana hitap edeceğiz. Tüm hazırlıklarımızı ve alt yapımızı buna göre hazırladık. İnsan kaynakları ve personel alımı başta olmak üzere, eğitimi konusunda objektif kriterleri göz önünde bulundurarak profösyonel bir süreç izledik. Endüstriyel Yapı marketimizle birlikte istihdamda da önemli bir artış sağladık. Yaklaşık 50 kişilik yeni bir istihdam sağlamış olduk. Özelikle çalışan memnuniyeti ve müşteri memnuniyetini ön planda tutacak bir şekilde tüm aşmaları tamamlamış olduk. O nedenle konusunda uzman ve deneyimli bir kadroyla geniş bir alana hizmet vermeyi amaçlıyoruz” dedi.

YAPI MARKETLER ZİNCİRİ OLUŞTURACAK

Yatırımlarının devam edeceğini ve Ar-Ge çalışmalarına büyük önem verdiklerini dile getiren Ömer Tekdemir, “Ar-Ge çalışmalarına devam ettirerek, yeni projeler geliştirmeyi öncelikli hedeflerimiz arasına alacağız. Buna paralel olarak Türkiye, geneli şubeleşme çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Yapı marketleri zinciri oluşturmayı hedefimize alarak alt yapı çalışmalarına başlamış bulunmaktayız. TSE, CE, ISO 9001,ISO 14001 kalite yönetim sistemi belgeleri ile her geçen gün kurumsallaşmamızı güçlendirerek sektördeki lider konumumuzu, daha üst noktalara taşıyacağız. Bu doğrultuda çalışmalarımıza büyük ölçüde hız vererek, yatırımlarımıza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Comments are closed.