RSSÖZKA’nın çözümleri dünya markalarında….

Per, Kas 8, 2012

Genel

ÖZKA A.Ş. kaynak ve kaynak ekipmanlarında müşterilerine dünya markalarıyla çözüm üretiyor. Sektöre Özka Kaynak Ltd. Şti. olarak adım atan ve kısa sürede önemli atılımlar gerçekleştiren Özka A.Ş., her geçen gün bünyesine eklediği dünya markalarıyla, kaynak ve kaynak ekipmanlarında sanayiciye sınırsız seçenek sunuyor.

ÖZKA A.Ş.  Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadir Ekren kaynak sektöründe uzun yıllar üst düzey yönetici olarak geçirdiği deneyimler ile sektöre adım attıklarını belirterek şunları söyledi: “Yöneticilik ile birlikte 30 yılı bulan tecrübeyle, vizyonumuz ‘kalite’ ve ‘istikrar’ oldu. Zengin ürün yelpazemizde bulunan Böhler – Geka kaynak Elektrodları, Gekamac Kaynak Makinaları, Geka Gazaltı-Tozaltı Kaynak Telleri ve Tozları, Binzel-Trafimet – Hüner Torc Ve Sarf Malzemeleri, Bosch Elektrikli El Aletleri, Makita Elektrikli El Aletleri, Karbosan-Egesan-Bosch-Sonnenflex – As Kaynak Aşındırıcı Diskleri, Tanaka-Yıldız-Gedik-Harris Gaz Armatürleri, Bıo Chem-Best-Beta Sıvı Kaynak Kimyasalları, Özmen-Lavor Endüstriyel Yıkama Makinaları, Hytronik Kaynak Makinaları, Expresweld Kaynak Makinaları, İş güvenliği Teçhizat malzemeleri, YDS İş ayakkabıları, Matsan-Axu Kaynak Penseleri, Ceta – Profel  El Aletleri, Rothenberger Tesisat Alet ve Makineleri, İto-Kale Kapı Kilitleri, Fimer kaynak makinaları, Cutmaster Plazma Kesme makinelerini Güney ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesi’ne ulaştırıyoruz. Ayrıca bu bölgelerde her tür Kaynak makinelerinin teknik servis hizmetini de yürütmekteyiz. Şirketimiz Metal Sanayi Sitesi’nde kurulu olması nedeniyle önemli bir avantaja sahip konumda. Biz de Adana’da Sanayi işletmeleri ile iç içe olmanın avantajını kullanıyoruz. Sanayicilerimize kaynakla ilgili her türlü teknik hizmeti sunuyoruz. KOBİ’lere kaynakla ilgili yeni gelişen teknolojileri anlatıyor, onlara sektörle ilgili yapılması gerekenler konusunda yol gösteriyoruz. Yolumuza bundan sonrada daha iyi hizmet ve kalite anlayışı ile devam edeceğiz.”

DEVLET GELİŞİME DESTEK OLMALI

Türkiye’de trafo kaynak makinelerinden, yeni değişimle redresör ve gazaltı mig/mag kaynak makinelerine geçiş olduğunu belirten Kadir Erken, bundan sonraki değişimin ise sinerjik makinelere doğru olacağını söyledi. Devletin, küçük işletmelerin değişimine destek olması gerektiğini vurgulayan ÖZKA  A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ekren şöyle devam etti: “Türkiye özellikle kaynak teknolojisi alanındaki değişimleri yeni yeni izlemeye başladı. Dünyada kaynakta gelişen teknolojileri yakından takip etmek gerekiyor. Gelişmiş ülkeler kaynakta en son teknolojileri kullanıyorlar, ülkemizde ise yeni yeni değişim süreci başladı. Kaynak makinelerinde gelişmiş ülkeler inverter tip sinerjik mig/mag, inverter tip AC/DC tig kaynak makineleri, tozaltı kaynak makinelerini kullanmakta. Bu makinelerin kullanımının sayısız avantajları var. Bunlar özetle, kaynak kalitesinin artması, güzel kaynak görünümü, elektrik sarfiyatının daha az olması, zamandan tasarruf şeklinde sıralanabilir. Türkiye’de trafo kaynak makinelerinden yeni değişimle redresör ve gazaltı mig/mag kaynak makinelerine geçiş var. Bundan sonraki değişimin ise sinerjik makinelere doğru, olacağına inanıyoruz. Eski teknoloji trafo kaynak makinelerinin, elektrik sarfiyat giderlerini arttırıyor. Kaynakta estetik ve fonksiyonelliği engelliyor. Devletimizin küçük işletmelerin kaynak makinelerinin yenilenmesini teşvik etmesi gerektiğine ve bu alanda yapılacak yenilemelerde destek kredilerin önünün açılmasının yararlı olacağına inanıyoruz.”

 

 

Comments are closed.